Nazewnictwo w Komitatach

Jednostki administracji terytorialnej, na które dzieli się kraina to komitaty. Pochodzenie nazewnictwa nie jest zbytnio wyszukane, ale osobliwe. Wywodzi się z tradycji węgierskiej jaką zasiał wśród obywateli przywódca narodu-pierwszy Oberhaupt Edelweiss
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Nazewnictwo w Komitatach

Post autor: Femme Mystere »

Jeśli chodzi o ilość komitatów, to skoro to nie problem, to zróbmy max 5. Co wy na to?

@Heinz-Werner Grüner to wyznacz mi po prostu odgórnie, którym komitatem mam się zająć.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Nazewnictwo w Komitatach

Post autor: Joachim Cargalho »

Pozostaję przy swoim założeniu w postrzeganiu komitatów, aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że dla funkcjonowania forum nie będzie miało to jakiegoś olbrzymiego znaczenia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Nazewnictwo w Komitatach

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Jak 5 to łatwo połaczyć po dwa. Tylko kwestia która wersja jest "fajniejsza"?

Obrazek
Obrazek

Przy okazji możemy, jeśli chcecie ponazywać je jakoś, ale to też nie obowiazkowe.
Joachim Cargalho pisze: 31 stycznia 2023, 10:37 Pozostaję przy swoim założeniu w postrzeganiu komitatów, aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że dla funkcjonowania forum nie będzie miało to jakiegoś olbrzymiego znaczenia.
Znaczenie ma dla tych, co chcą działać w obrębie jakiegoś obszaru, nie wybiegać za bardzo gdzie indziej (tak jak np. robiła to Iza), a nie wiadomo jak daleko sięgać.
Ma to też wywierać swoistą rywalizację. My mamy to i to, a wy nie..i tak dalej, ale oczywiście to sprawa drugorzedna.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1491
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Nazewnictwo w Komitatach

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Mam taką luźna propozycję co do zmian niektórych granic. Mianowicie na przykładzie Koribi pragnę zaproponować by nie popełniać podobnych błędów. Mianowicie granice w Koribi i Muratyce nie rzadko przebiegają w miejscach gdzie absolutnie nie powinny się znajdować. Wysokie góry oddzielają miasta od reszty regonu, małe eksklawy położone po przeciwnych stornach rzek gdzie równie dobrze można było by je przyłączyć do jednostek administracyjnych po właściwej stronie rzek.

Na wyżej zaproponowanym projekcie znajduje się kilka mniej oraz kilka bardziej kujących w oczy eksklaw gdzie zdecydowanie lepiej było by poprowadzić granice oparte na rzekach.
Teoretycznie w niczym to realnie nie będzie przeszkadzać ale będzie na pewno lepiej wyglądać.

100145376245317815.png
100145376245317815.png (355.32 KiB) Przejrzano 426 razy
100145376245317815.png
100145376245317815.png (367.84 KiB) Przejrzano 426 razy

Szczególnie dziwnymi przypadkami są te najmniejsze zaznaczone obszary gdzie raz granica biegnie po jednej a raz po drugiej stronie rzeki tworząc bardzo łady falowany szlaczek ale administracyjny koszmar.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Nazewnictwo w Komitatach

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Rozumiem wolę Szanownego de Espady, samemu mnie to zdziwiło, ale na swoje usprawiedliwienie mam tylko to, że tak było w realu. ;)
To bazuje na opolskim, ale już jest nieco zmodyfikowane przeze mnie. Natomiast obiecuję, że to zrobię. :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1491
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Nazewnictwo w Komitatach

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Heinz-Werner Grüner pisze: 31 stycznia 2023, 19:45 To bazuje na opolskim.
Nie zapominajmy że mówimy tu o Polakach i to w dodatku politykach, z tego połączenia rzadko co dobrego wychodzi. Co prawda w tej sztuce powszechnie za mistrzów uznaje się amerykanów ale widać że u nas też chcą trzymać poziom.

Tak jak mówiłem, w Koribi dość miernie wyglądają niektóre granice więc chcę tylko by tu wyglądało to jako tak lepiej.
Ostatnio zmieniony 31 stycznia 2023, 19:52 przez Albert Fryderyk de Espada, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Nazewnictwo w Komitatach

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 31 stycznia 2023, 19:48
Heinz-Werner Grüner pisze: 31 stycznia 2023, 19:45 To bazuje na opolskim.
Nie zapominajmy że mówimy tu o Polakach i to w dodatku politykach, z tego połączenia rzadko co dobrego wychodzi.
To fakt. Czasem to "zakola" wyglądają tak śmiesznie. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komitaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości