NFS: Edelweiss

Jednostki administracji terytorialnej, na które dzieli się kraina to komitaty. Pochodzenie nazewnictwa nie jest zbytnio wyszukane, ale osobliwe. Wywodzi się z tradycji węgierskiej jaką zasiał wśród obywateli przywódca narodu-pierwszy Oberhaupt Edelweiss
Awatar użytkownika
Leszek Ebe-Grüner Stempel
Posty: 348
Rejestracja: 27 stycznia 2022, 20:44

ODZNACZENIA

OBYWATEL

NFS: Edelweiss

Post autor: Leszek Ebe-Grüner »

Jako że kiedyś tam napisałem opowiadanie w Federacji Nordackiej, jakby to wyglądało, to tym razem chciałbym to zaprezentować wersję Edelweiss. Dodatkowo wprawdzie Alfred Fabian i Artur Kardacz nie są obywatelami Edelweiss, ale ich lubię.

Zanim zacznę, to ogólnie opowiadanie daję jako cosiek, który będzie przed kolejną, oczywiście czysto narracyjną zabawą, która możliwe że jest troszku bardziej rozbudowana i sam siebie podziwiam że nie jestem aż takim leniem i dalej coś tam tworzę. No ale wracajmy do krótkiego opowiadania!

Kierowcy z Federacji Nordackiej-Leszek, Alfred i Artur, gdy wiedzieli, że zdobycie numero uno w Nordacie jest prawie niemożliwe, postanowili pojechać się ścigać na terenie niejakiego Edelweissu... Szybko zdobyli karierę i wydawało się że nie można ich pokonać. Alfred z azjatyckimi furami okupował Wolkenbad, najbardziej leśny teren. Leszek z swoimi samochodami muscle opanował górski Grünerwald, a sam Artur opanował stolicę Edelweiss. Jednak pewien Heinz, chciał zostać mistrzem wszystkich regionów w ulicznych wyścigach. Ale jeżeli chciał osiągnąć sukces, to musiał znaleźć zespół, który by pomógł mu w osiągnieciu celu. Ponadto nie podobało mu się że jakieś ,,zagraniczniaki" są najlepszymi kierowcami wyścigowymi w Edelweiss.

Zaczął pierw od małych wyścigów w Wolkenbad. Tam znalazł pierwszego sojusznika, niejakiego Horacego Richelieu. Opowiadał że ma umiejętności driftera i niczym jak katana przecinał zakręty. Oczywiście wziął go do drużyny. Alfred nie był zadowolony i kazał swoim najlepszym kierowcom ruszyć i wygrać z nowo powstałą ekipą Heinza. Jednak para Heinz i Horacy się nawet świetnie spisywali w swoich samochodach. Po 3 okrążeniach z łatwością wygrali i zdenerwowany Alfred powiedział:
-Rzucam ci wyzwanie Heinz!

Po czym Heinz z zadowoleniem odpowiedział:
-No nareszcie Alfredziku, ty dziki dziku.

Ustawili się na linii startu. Czerwone.... żółte.... i wystartowali one vs one! początkowo z driftową skutecznością Alfred ma przewagę, ale to na prostych rządzi Heinz. Ostatecznie Alfred został pokonany i musiał uznać wyższość Heinza. Od teraz w Wolkenbad króluje Heinz ,,Torpeda".

Leszek i Artur gadali sobie:
-Leszek: Ale że został pokonany przez jakiegoś amatora.
-Artur: Też się zdziwiłem. Myślałem że Alfred będzie z nami konkurował, a przegrał z amatorem. Cóż dlatego na Nordacie był jednym z łatwiejszych z czarnej listy.
-Leszek: No, ja to już tam lepszy byłem. A jak się nazywa te amator?
-Artur: Jakiś Heinz Glutek.
-Leszek: Heinz?
-Artur: Skąd te zdziwienie?
-Leszek: To mój ojciec! To on ze mnie uczynił profesjonalnego kierowcę nielegalnych wyścigów.... Od niego się zaczęło...
-Artur: Nie sraj żarem Leszek. Ojciec czy nie, pamiętaj że ty więcej osiągnąłeś.
-Leszek: Racja.

Następnie mimo że Horacy i Heinz się świetnie dogadywali, to Heinz potrzebował wsparcia. Dlatego znalazł nową osobę do drużyny-Joachim Cargahlo! Był to mistrz znajdywania skrótów w wyścigach. Żaden skrót go nie ominął. Dlatego Heinz pilnie się od Joachima uczył, który dał mu takie rady:
-Pamiętaj, Leszek może i ma szybką furę, ale ty masz skróty! To ci da przewagę w wyścigach.

Oczywiście po kolejnych wygranych wyścigach w Grünerwald, Leszek powiedział:
-Ojcze, jestem zmuszony wyzwać ciebie na pojedynek. Mam nadzieję że godnie poniesiesz porażkę.

Na co Heinz odpowiedział:
-Widzę że najważniejszej zasady się nie nauczyłeś co ci mówiłem. Nie lekceważ przeciwnika.

Po czym ustawili się na prostej. Chevrolet Corvette C6 Leszka, kontra Audi TT Heinza. Tak też rozpoczęli pojedynek! Pierwsze okrążenie i zdecydowanie Leszek dominował, ale gdy rozpoczęło się drugie okrążenie, wtedy w głowie Heinza zabrzmiało ,,Pamiętaj, Leszek może i ma szybką furę, ale ty masz skróty!". Tak też zmienił taktykę i zaczął jeździć skrótami. Leszek jeszcze nie wie co go spotka, a właściwie kto. Gdy rozpoczyna się 3 okrążenie, Heinz jest już za Leszkiem, a ten zdziwiony. Przed ostatnim zakrętem, znajduję idealny skrót na prosto, dodaję gazu i tym samym pierwszy przekracza linię mety!

Następnie doszło do rozmowy nie jakiej Femme Mystere z Arturem:
-Femme Mystere: No to pokonał już obu twoich kolegów.
-Artur Kardacz: Dlatego ja byłem z nich najwyżej na czarnej liście Nordaty. Gdyby tylko Henryk Wespucci został wtedy pokonany przez ze mnie...
-Femme Mystere: Niestety, ale ja sobie cenię dobrych kierowców. A że w kontroli prowincji jest 1:2, to opuszczam twój rozpadający się zespół. Zresztą Heinz jest przystojniejszy.
-Artur Kardacz: A to taka jesteś? Jeszcze wrócisz z płaczem, że Heinz nie umie wygrywać na moim terenie!

Po czym się rozstali. Oczywiście ta sama Femme dołączyła do klubu Heinza. Była Drafterem. Swoim Enzo Ferrari pomagała kierowcom klubu Artura, by jadąc za nią, osiągali jak najwyższą prędkość. Oczywiście i ona dała rady Heinzowi:
-Pamiętaj, że Artur bez ze mnie, już nie będzie takim szybkim facetem. Będzie ślimaczał tym swoim Lamborghini Gallardo.

Następnie rzuciła mu kluczyki do swojego Ferrari i powiedziała:
-Masz. Przyda to ci się na wygranie z Arturem.

Oczywiście w międzyczasie powygrywali wiele wyścigów. Wkurzony Artur w końcu wyzwał Heinza na pojedynek. Oczywiście powiedział mu tylko:
-Ja jestem mistrzem Edelweiss! Uciekaj tam, z skąd wróciłeś, czyli do Wolkenbad!

To jednak Heinz z uśmiechem na twarzy przemilczał.

Oczywiście tym razem było aż 5 okrążeń! Na pierwszym okrążeniu szli równo, jednak w drugim okrążeniu Artur się oddalił od Heinza. Wtedy też zaatakował, jadąc na skróty. Taktyka się udała i w 3 okrążeniu to on był na prowadzeniu. Ale Artur szybko się nauczył jazdy na skróty i w przedostatnim okrążeniu to on wyprzedza Heinza! Jednak wtedy przypomniał sobie takie słowa ,,Pamiętaj, że Artur bez ze mnie, już nie będzie takim szybkim facetem. Wtedy zrozumiał, że chodzi o nitro! Na ostatniej prostej użył całego nitra by w bardzo pięknym stylu wyprzedzić Artura!

Wściekły Artur po porażce, oddał kluczyki Heinzawoi i powiedział:
-Jeszcze się spotkamy, Heinzie.

Po czym wrócił do Nordaty.

Leszek postanowił dołączyć do zespołu ojca, a Alfred uznał że nielegalne wyścigi są bez sensu i pojechał robić licencję na legalne wyścigi GT w Palatynacie Leocji.

I tak Heinz z ekipą ucztowali swoje zwycięstwo i tym samym Heinz został nowym bohaterem! Jednak Henryk Wespucci czuwał.... I słyszał.... O Heinzie z Edelweiss....
Ostatnio zmieniony 03 sierpnia 2022, 13:54 przez Leszek Ebe-Grüner, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: NFS: Edelweiss

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

O kur....! No to na grubo. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2691
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: NFS: Edelweiss

Post autor: Femme Mystere »

Zresztą Heinz jest przystojniejszy.
Potwierdzam :D
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: NFS: Edelweiss

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Femme Mystere pisze: 03 sierpnia 2022, 10:07
Zresztą Heinz jest przystojniejszy.
Potwierdzam :D
Oho, ale się rozeszło. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: NFS: Edelweiss

Post autor: Isabella Swann »

Sama zwróciłam uwagę na ten sam wers :D
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: NFS: Edelweiss

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

To są tylko legendy, jak ta z potworem z Loch Ness czy Wandą co nie chciała Niemca. ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komitaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość