Krótkie Opowiadania

Jednostki administracji terytorialnej, na które dzieli się kraina to komitaty. Pochodzenie nazewnictwa nie jest zbytnio wyszukane, ale osobliwe. Wywodzi się z tradycji węgierskiej jaką zasiał wśród obywateli przywódca narodu-pierwszy Oberhaupt Edelweiss
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Krótkie Opowiadania

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Nie znam tematu, ale szczerze to liczyłem, że Muratyk pokona rywala bezproblemowo. Jak to człowiek się może zdziwić...
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Bolesław Stempel
Posty: 59
Rejestracja: 08 kwietnia 2022, 11:11

ODZNACZENIA

Re: Krótkie Opowiadania

Post autor: Bolesław »

Heinz-Werner Grüner pisze: 15 września 2022, 23:20 Nie znam tematu, ale szczerze to liczyłem, że Muratyk pokona rywala bezproblemowo. Jak to człowiek się może zdziwić...
A widzi Oberhaupt, jak Kiriania zaskakuje.... :mrgreen:

Ogólnie całą walka bardzo mi się podobała, zwłaszcza że te nawiązania do anime jeszcze pogłębiają stereotyp kiriola promowany przez antykiriański świat (tak, świat dzieli się na antykirianski i prokiriański, nie wiedzieliście?), więc i pośmiać się można
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Krótkie Opowiadania

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Bolesław domu Kirianóo pisze: 15 września 2022, 23:26
Heinz-Werner Grüner pisze: 15 września 2022, 23:20 Nie znam tematu, ale szczerze to liczyłem, że Muratyk pokona rywala bezproblemowo. Jak to człowiek się może zdziwić...
A widzi Oberhaupt, jak Kiriania zaskakuje.... :mrgreen:

Ogólnie całą walka bardzo mi się podobała, zwłaszcza że te nawiązania do anime jeszcze pogłębiają stereotyp kiriola promowany przez antykiriański świat (tak, świat dzieli się na antykirianski i prokiriański, nie wiedzieliście?), więc i pośmiać się można
W życiu bym się nie domyślił, że to jest bazowane na anime, gdyby Frau Augentrost i Szanowny Pan o tym nie napisali


P.S. - Jaką tytulaturę stosować wobec Szanownwgo???
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Leszek Ebe-Grüner Stempel
Posty: 348
Rejestracja: 27 stycznia 2022, 20:44

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Krótkie Opowiadania

Post autor: Leszek Ebe-Grüner »

Tak też dochodzimy do drugiego pojedynku w Brodaty vs Kugar. Ale zanim pierw wypowiedzi.

-Brodaty: Widzę że Kugar dalej się nie nauczył kto jest ich panem. Czas ich w końcu ujarzmić.

-Kugar: Czas wziąć swój topór i uciąć łeb temu Brodatemu. Tak rozpoczniemy krwawą rzeź!

Tak też pojawili się... tym razem na sali tronowej Piotra Romanowa. Brodaty wziął miecz i zaczął nim machać jak szalony mówiąc że cała Nordata jest jego. Jednak Kugar dał mu kopa na łeb, ale Brodaty szybko się ocknął i przeszedł tym razem do defensywy. Kugar uruchamia tryb Barbarzyńcy i robi huczne i mocne ciosy w stronę Brodatego! Brodaty też odpala tryb ,,Nienawiść do Iwana" i skaczę jak baletnica, kręcąc się z mieczem, ale na Kugarze to nie robi wrażenia. Ostatecznie Kugar Skoczył za jego plecy, szybko się odwrócił i trafił 2 siekierami w plecy Brodatego! Brodaty uklęknął, a Kugar na koniec odciął mu łeb! Wygrywa Kugar!

Oto co po bitwie powiedział Kugar:
-Kugar: Tak kończy się wojowanie z Kugarami. I to my podbijemy Nordatę. Nadchodzi czas barbarzyńców!

Czas na trzecią walkę Biały VS Sarmatek. I oczywiście wypowiedzi.

-Biały: Ronon dał mi miecz świetlny. Ale wykorzystam go na później. z Sarmatkiem będzie łatwo.

-Sarmatek: Znowu ten Biały... A mówiłem mu, by był pod moim panowaniem. Ale nie posłuchał i czeka go za to kara.

Miejscem w którym będą walczyć, będzie Tajemniczy Ogród Fatimy.... Na pocżątek obaj panowie udawali słabych i wzięli drewniane miecze. Jednak wtedy Sarmatek powiedział ,,twoja mama" i Biały się wkurzył! Wyrzucił drewniany miecz, by zastąpić go mieczem świetlnym! Sarmatek szybko woła Fatimę ,,Daj mnie te miecze skrytobójców!!!", po czym je mu rzuca. Łapie i szybko biegnie, by wbić sztylety w serce, ale wtedy Biały odskakuje do tyłu i mówi ,,Mam moc STAR WARSÓW, jestem JEDI!" . Biały teraz kontratakował i Sarmatek uciekał krzycząc ,,ŁYSYCH SIĘ NIE BIJE!". Możecie się domyślać co wtedy czuł Biały. W końcu go dopadł i mieczem świetlnym uciął mu wszystkie kończyny jakie miał. Wygrywa Biały!

-Biały: Tak kończą tchórze. Trzeba całemu światu pokazać, że tylko nauki filozoficzne mają sens!

Czas na czwartą i ostatnią walkę tego wieczoru... Ardemska VS Teutonka. Jednak Ardemska coś mówi do Teutonki.

-Ardemska: Ale ja nie chcę z tobą walczyć. Jesteś moją Idolką :C

-Teutonka: Jak nie zawalczymy, to nie wiemy kto przejdzie dalej. A trzeba Białego uspokoić.

-Ardemska: Racja, dlatego się poddaje. Ten zaszczyt oddaję tobie.

-Teutonka: Dziękuje i wiedz, że wszystkie kobiety z Teutonii będą ciebie wspierać! No to Biały szykuj się na lanie!

Wygrywa Teutonka.... Ardemska stulejara.... Ale jakby trafiła na Muratyka albo na Szwaba to by walczyła.... Buuuuuuu.....

Jednak jako że walka wieczoru zakończyła się ekspresowo... To dajemy piątą bonusową walkę! Edek VS Felencjusz!

-Edek: Felencjusz. Czy to nie przypadkiem ten dzieciak, który został wyśmiany przez Muratyka? Dam mu szansę, może dobrze walczy.

-Felencjusz: OJJ TAK BATAWIA WRÓCI! BĘDĘ JĄ RZĄDZIŁ, ZACZYNAJĄC OD POKONANIA JAKIEGOŚ EDKA HAHAHAHA.....

Terenem gdzie będą walczyć jest to Las Edelweiss. Edek się ukłonił w swoim ubraniu z lat 20' XX wieku, a Felencjusz ubrany w piżamę, która miała na sobie dinozaury pokazał mu język. Wtedy Edek powiedział ,,dobra przegiołeś". Wziął go raz a porządnie, siadł z nim przy krześle i zaczął robić lanie skórzanym pasem! Wtedy Felencjusz ,,łeeeee, boli! Już nie chcę rządzić batawią!!! Dobra poddaję się, tylko nie bij mnie tym strasznym pasem!!!". Oczywiście miał czerwoną dupę. A Edek na to ,,Widzisz? I po bólu chłopczyku.". Wygrywa Edek!

-Edek: Felencjusz to Felencjusz, dlatego się nie przygotowywałem na niego i jedynie wziąłem skórzany pas. Ale teraz będą znacznie poważniejsi przeciwnicy i się muszę o wiele bardziej przygotować. W końcu czekają mnie teraz tylko walki na życie i śmierć....
Awatar użytkownika
Bolesław Stempel
Posty: 59
Rejestracja: 08 kwietnia 2022, 11:11

ODZNACZENIA

Re: Krótkie Opowiadania

Post autor: Bolesław »

Heinz-Werner Grüner pisze: 16 września 2022, 08:02 P.S. - Jaką tytulaturę stosować wobec Szanownwgo???
Na obcej ziemi po prostu Herr Bolesław :D
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Krótkie Opowiadania

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Leszek Ebe-Grüner pisze: 16 września 2022, 14:40 Jednak jako że walka wieczoru zakończyła się ekspresowo... To dajemy piątą bonusową walkę! Edek VS Felencjusz!

-Edek: Felencjusz. Czy to nie przypadkiem ten dzieciak, który został wyśmiany przez Muratyka? Dam mu szansę, może dobrze walczy.

-Felencjusz: OJJ TAK BATAWIA WRÓCI! BĘDĘ JĄ RZĄDZIŁ, ZACZYNAJĄC OD POKONANIA JAKIEGOŚ EDKA HAHAHAHA.....

Terenem gdzie będą walczyć jest to Las Edelweiss. Edek się ukłonił w swoim ubraniu z lat 20' XX wieku, a Felencjusz ubrany w piżamę, która miała na sobie dinozaury pokazał mu język. Wtedy Edek powiedział ,,dobra przegiołeś". Wziął go raz a porządnie, siadł z nim przy krześle i zaczął robić lanie skórzanym pasem! Wtedy Felencjusz ,,łeeeee, boli! Już nie chcę rządzić batawią!!! Dobra poddaję się, tylko nie bij mnie tym strasznym pasem!!!". Oczywiście miał czerwoną dupę. A Edek na to ,,Widzisz? I po bólu chłopczyku.". Wygrywa Edek!

-Edek: Felencjusz to Felencjusz, dlatego się nie przygotowywałem na niego i jedynie wziąłem skórzany pas. Ale teraz będą znacznie poważniejsi przeciwnicy i się muszę o wiele bardziej przygotować. W końcu czekają mnie teraz tylko walki na życie i śmierć....
Nie wiem, naprawdę nie wiem na czym Ty się wzorujesz Drogi Leszku, ale oddanie charakteru Edka jest bezbłędne. Taki jest przekaz jaki chciałem przekazywać wszysktim - w pierwszej kolejności zawsze nauka, później niesnaski, głupoty, zabawa. Kocham ten fragment, zastanawiam się czy nie włączyć tej historii do naszego hymnu. :D

"Jak Felencjusz do Grünerwald toczył się przez morze,
Myślał jednak o Batawii może, o Potworze!


Bolesław domu Kirianóo pisze: 16 września 2022, 16:43
Heinz-Werner Grüner pisze: 16 września 2022, 08:02 P.S. - Jaką tytulaturę stosować wobec Szanownwgo???
Na obcej ziemi po prostu Herr Bolesław :D
Z całym szacunkiem wolałbym odpowiednio,według tytulatury, ale skoro tak sobie Szanowny życzy.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komitaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości