Zoe Daniels

Jednostki administracji terytorialnej, na które dzieli się kraina to komitaty. Pochodzenie nazewnictwa nie jest zbytnio wyszukane, ale osobliwe. Wywodzi się z tradycji węgierskiej jaką zasiał wśród obywateli przywódca narodu-pierwszy Oberhaupt Edelweiss
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Posty: 555
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:52

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Zoe Daniels

Post autor: Sophie »

Witajcie ludziska! Z tej strony Wasz ulubiony dziennik informacjii. U nas macie wiarygodne i obiektywnie przekazywane informacje przez najlepszych dziennikarzy w kraju. A oto co mamy dla Was w dzisiejszym programie:
Nowi ludzie na starych stanowiskach, czyli wyniki wyborów,
Czyli jednak mam szansę - o nowopowstałym leku na raka
Czy to UFO? Czyli co się stało z astronautami po udanej misji podboju gwiazdozbioru Clo.
Jednak zanim przejdziemy do tematów mamy dla Was, tradycyjny już, kącik młodych wynalazców, w których nastolatkowie prezentują własne technologie. Dzisiaj odwiedzimy mieszkankę Wolkenbandzkiego osiedla - Zoe Daniels.


-Witaj Zoe! Co dla Nas przygotowałaś? - zapytał młodą dziewczynę dziennikarz.
-Mam tu taką prezentację projektu, mogłabym przeczytać? - odpowiedziała pytaniem Zoe patrząc w twarz dziennikarzowi, a gdy ten kiwnął na zgodę nastolatka wyciągnęła kartkę oapieru i zaczęła czytać
-Czy marzyli kiedyś państwo o nieśmiertelności? Co orawda posiadamy już leki na większość chorób śmiertelnych i nasz średni wiek życia się znacznie wydurzył, ale dalej umieramy. I może nam się wydawać, że nieśmiertelność jest dla istoty ludzkiej nieosiągalna. A co jeśli powiem Wam, że za 1000 lat będziecie mogli ubierać się w najnowszy szyk modowy? Brzmi niewiarygodnie? Ale jest całkiem banalne! Dzięki temu urządzeniu wszystkie informacje o działaniu Waszego mózgu, a także Wasze DNA zostają zapisane, przez co w każdej chwili możecie zostać stworzeni od nowa. Działanie jest proste. Podpinamy kilka kabelków do naszej głowy, będą one wysyłały wszystko co zarejestrują prosto do komputera, następnie przystawiamy palec do czytnika. Zostaje nam pobrana mała ilość krwi i wyizolowywane jest nasze DNA. Po wszystkim mamy dwie opcje: albo wgrać nasz umysł oraz DNA w robotyczny szkielet, bądź pójść z naszymi informacjami do szpitala oraz poprosić o zachowanie tych informacji na nagłe wypadki. A teraz zaprezentuje jak to działa. - powiedziała dziewczyna dumnym głosem. Dziennikarz zaniemówił, a kamerzysta prawie upuścił kamerę z wrażenia.
-J... jak to wyciąga informacje o mózgu? - zadał pytanie dziennikarz lekko się jąkając.
-Wszystkie sygnały wysyłane do mózgu oraz z niego wysyłane są przechwytywane. Jednak maszyna musi zapisać wszystkie reakcje, dlatego przez podłaczenie są wysyłane bodźce. Reakcja na nie, gdy zostanie przechwycona, jest zapisywana w języku maszynowym. - wyjaśniła Zoe po czym usiadła przy swoim wynalazku. Kliknęła przycisk, który uruchomił cały proces wcześniej przez nią opisywany. Gdy podłączyła sobie do głowy wszystkie łącza zaczął się zapisywać ma ekranie ciąg znaków. Po skończeniu tego etapu dziewczyna przyłożyła palec do czytnika. Nastąpiło małe kujnięcie. Po chwili DNA wyświetliło się na ekranie. Wtedy nagle dziewczynka zemdlała.
-Co się stało! - krzyknął wystraszony dziennikarz -Dzwoń po karetkę! - rozkazał swojemu współpracownikowi, a sam podszedł do Zoe.
-Halo! Obudź się! - próbował ją "wybudzić". Chwilę później sprawdził nastolatce puls. Przyłożył palce do jej szyi po czym wymownie kiwnął do przyjaciela.
-Ona umarła? - zapytał wystraszony kamerzysta w celu upewnienia się.
-Niestety... Mamy zgon... - odpowiedział zdruzgotany dziennikarz. Po przyjeździe karetki ciało dziewczyny zostało zabrane, jej rodzice poinformowani, a dwaj mężczyźni przesłuchani. Po wytłumaczeniu całej sytuacji i pokazaniu nagrania pracownicy stacji telewizyjnej zostalo wypuszczeni.

Trzy tygodnie później, w dzień pogrzebu Zoe, jej ojciec chciał przejrzeć jej komputer. Po włączeniu urządzenia na monitorze pokazało się tylko jedno słowo UPLOADING.... Zasmucony mężczyzna wyszedł z pokoju i udał się na pogrzeb
.

C.D.M.N.
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Dumna obywatelka Kotliny
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zoe Daniels

Post autor: Joachim Cargalho »

Cóż za duch artystyczny się obudził w narodzie! :D
Sophie pisze: 06 sierpnia 2022, 00:11C.D.M.N
To chyba znaczy... "ciąg dalszy musi nastąpić!".
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zoe Daniels

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Historia aż mnie zamurowała... Czekam na więcej!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zoe Daniels

Post autor: Femme Mystere »

Czyta się jak fajny serial. Swoją drogą chyba oglądałam coś podobnego z serii Czarne Lustro. Lubię! I czekam na kontynuację!
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zoe Daniels

Post autor: Isabella Swann »

Czekam na kontynuację :) zapowiada się ciekawy wątek w mojej ulubionej stylistyce
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zoe Daniels

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Nie wiem tylko dlaczego Zoe Daniels... :P
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Posty: 555
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:52

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zoe Daniels

Post autor: Sophie »

Heinz-Werner Grüner pisze: 06 sierpnia 2022, 13:17 Nie wiem tylko dlaczego Zoe Daniels... :P
Nie chcę za dużo mówić, bo chcę, abyście również szukali ukrytch znaczeń. W głównej mierze kierowałam się znaczeniem tegoż imienia, nazwisko większego znaczenia nie ma.
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Dumna obywatelka Kotliny
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zoe Daniels

Post autor: Joachim Cargalho »

Femme Mystere pisze: 06 sierpnia 2022, 10:57 Czyta się jak fajny serial. Swoją drogą chyba oglądałam coś podobnego z serii Czarne Lustro. Lubię! I czekam na kontynuację!
No, czarne lustro jest świetne. Czyżby i tutaj pojawiła się jakaś mocno zakręcona puenta? :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zoe Daniels

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ja chyba nawet nie podejmę się szukania drugiego dna. Coś ostatnio za tępy jestem... :mrgreen:
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Posty: 555
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:52

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zoe Daniels

Post autor: Sophie »

Joachim Cargalho pisze: 06 sierpnia 2022, 19:39
Femme Mystere pisze: 06 sierpnia 2022, 10:57 Czyta się jak fajny serial. Swoją drogą chyba oglądałam coś podobnego z serii Czarne Lustro. Lubię! I czekam na kontynuację!
No, czarne lustro jest świetne. Czyżby i tutaj pojawiła się jakaś mocno zakręcona puenta? :D
Mam pomysł na zakończenie, ale do tego jeszcze tak z 3/4 części. Następna w następnym tygodniu :)
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Dumna obywatelka Kotliny
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komitaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość