Zoe Daniels

Jednostki administracji terytorialnej, na które dzieli się kraina to komitaty. Pochodzenie nazewnictwa nie jest zbytnio wyszukane, ale osobliwe. Wywodzi się z tradycji węgierskiej jaką zasiał wśród obywateli przywódca narodu-pierwszy Oberhaupt Edelweiss
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Posty: 555
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:52

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zoe Daniels

Post autor: Sophie »

Po tym dramatycznym wydarzeniu wszystkie stacje telewizyjne informowały o tajemniczej śmierci dziewczyny. Wiele ludzi w internecie spekulowało co mogło się wydarzyć, ale zawsze coś się nie zgadzało. Jedni mówili, że to nagły, bezobjawowy zawał, jednak ta teoria była wykluczama na samym początku.
-Tak młoda osoba, przy zdrowym trybie życia ma małe szanse na zawał, a co dopiero nagły. - tłumaczyli specjaliści. Inne teorie mówiły o śmierci z przyczyn wynalazku.
-To niemożliwe, aby podczas odczytu informacji z mózgu doszło do jego uszkodzenia. - odezwali się co mądżejsi internauci. Prawda nikomu nie była znana.

Podczas sekcji zwłok nawet osoby ją wykonujące miały problem ze zdiagnozowaniem przyczyny zgonu. W końcu ustalili jedną wersję.
-Nagłe zatrzymanie mózgu. Prawdopodobna jakaś ukryta choroba mózgu. Po sekcji widać, że mózg w chwili śmierci nie wysyłał żadnych informacji. - tak brzmiała oficjalna przyczyna śmierci. Rodzice dziewczyny jednak wiedzieli, że to nie możliwe. Lekarze nie zdiagnozowali żadnych objawów chorobowych, nawet po śmierci. Wszyscy na czele z rodzicami Zoe próbowali dociec prawdy. Nawet największe umysły świata szukały odpowiedzi, zawsze jednak z negatywnym skutkiem.

W pewnym momencie przestano myśleć. Rodzice pogodzili się z utratą pociechy, internauci zapomnieli o tym wydarzeniu, a naukowcy stwierdzili, że nie ma sensu szukać przyczyny.
Rodzice skupieni na pogrzebie, dalej pogrążeni w żałobę oglądali już tylko zdjęcia swojej córki.
-Miała tak piękne waniliowo-liliowe włosy i te zielone oczy po tobie skarbie. - wspominał zasmucony ojciec. - Miała tyle życia przed sobą. Marzyła o ślubie, o dzieciach, o rodzinie, a jej marzenia skończyły się na wymarzonej sukience... Życie jest niesprawiedliwe. - dodał po chwili, wpatrując się w zdjęcie Zoe. Po chwili kilka łez skapnęło na fotografię.
-Wiem kochanie. Teraz jednak zostało nam jedynie upamiętnić jej osobę. Chodź, bo się spóźnimy. - próbowała wesprzeć męża kobieta siedząca na łóżku Zoe.

Po otarciu łez mężcyzna oraz kobieta przygotowywali się do pogrzebu. Matka Zoe ubrała długą, czarną suknię. Na stopach miała szpilki. A głowę jej zdobił czarny kapelusz z czymś na rodzaj welonu. Ojciec zaś ubrany był w klasyczny garnitur z czarną koszulą i eleganckimi klakierkami. Oboje ludzi udało się do samochodu. Pojechali w stronę cmentarza.

Dotarwszy na miejsce weszli do niedużej świątyni. Odbywała się tam msza w intencji zmarłej. Podczas, gdy trumna była jeszcze otwarta, rodzina zmarłej zebrała się w okół niej. Po kolei podchodzili do trumny. Nachylali się chwytali za dłoń Zoe i szeptali jej coś do ucha. Ostatni - ojciec dziewczyny - pocałował ją dodatkowo w czoło.
-Śpij moja królewno, śpij. Kiedyś się spotkamy tam na górze. - powiedział po czym udał się na miejsce.

Po mszy przyszedł czas na ceremonię zakopania trumny. Czterech mężczyzn, na czele z ojcem i bratem Zoe, przeniosło z środka świątyni na wyznaczone miejsce na cmentarzu. Po wypowiedzeniu modlitwy oraz rytualnym posypaniu trumny ziemią mężczyzni zaczęli ją zasypywać. Gdy ostatni widoczny kawałek hebanowego drewna został zasłonięty wszyscy przybyli rozłożyli na miejscu uroczyste wieńce oraz kwiaty i znicze.

Po wszystkim tłum się rozszedł. Rodzice nastolatki wróciwszy do domu zamknęli jej pokój na klucz i zostawili tak jak było podczas jej ostatnich chwil.
-Dziwnie jest się przeżucić na mówienie o naszej córeczce w czasie przeszłym... - żalił się ojciec. Płacząca matka jedynie potakiwała na zgodę.

W czasie pogrzebu na monitorze komputera zmienił się napis: "UPLOADING SUCCESSFUL ENDED". Po chwili widać było już tylko twarz...
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Dumna obywatelka Kotliny
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11857
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zoe Daniels

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Zagadka poliszynela!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Robert Drenin Stempel
Ambasador Republiki Socjalistycznej Czesnoradu
Posty: 269
Rejestracja: 28 kwietnia 2022, 20:15

ODZNACZENIA

Re: Zoe Daniels

Post autor: Robert Drenin »

Ciekawe, czy urządzenie w jakiś sposób ma kontakt z siecią internetową. Jeżeli spojrzeć powierzchniowo na ostatnie zdanie, to wychodzi na to, że wszystkie informacje przeniosła do komputera. Jednakże ciekawe, czy jak rodem z filmów Sci-fi nagle trafi również do internetu.

Szczerze doszukiwałbym się tutaj ciszy przed burzą, ale to tylko bardzo wczesne wnioski. Jednakże jeśli chodzi o opowiadanie, to ciekawość wciąż jest podtrzymywana i nie sposób się w ogóle nudzić czytając je. Nic tylko czekać z niecierpliwością na kolejne losy. :D
Tow. Robert Drenin
Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad
Obrazek
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zoe Daniels

Post autor: Isabella Swann »

I znowu urwane w dobrym momencie :lol: @Sophie umiesz budować dramaturgię i nastrój wyczekiwania

Choć nie powiem przypomina mi to serial, który niedawno oglądałam :lol:
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3956
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zoe Daniels

Post autor: Joachim Cargalho »

Heinz-Werner Grüner pisze: 12 sierpnia 2022, 20:35 Zagadka poliszynela!
Już wszystko wiesz? :D

Fajna historia, przyjemnie się czyta. Świetnie, że Edelweiss tak kwitnie artystycznie!
Barwo @Sophie!
Obrazek
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Posty: 555
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:52

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zoe Daniels

Post autor: Sophie »

Joachim Cargalho pisze: 13 sierpnia 2022, 16:48
Heinz-Werner Grüner pisze: 12 sierpnia 2022, 20:35 Zagadka poliszynela!
Już wszystko wiesz? :D

Fajna historia, przyjemnie się czyta. Świetnie, że Edelweiss tak kwitnie artystycznie!
Barwo @Sophie!
A propos barw (tak wiem tam miało być brawo), większość kolorów ma znaczenie i nie zostały wybrane bez powodu ;)
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Dumna obywatelka Kotliny
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Leszek Ebe-Grüner Stempel
Posty: 348
Rejestracja: 27 stycznia 2022, 20:44

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zoe Daniels

Post autor: Leszek Ebe-Grüner »

Sophie pisze: 13 sierpnia 2022, 17:29
Joachim Cargalho pisze: 13 sierpnia 2022, 16:48
Heinz-Werner Grüner pisze: 12 sierpnia 2022, 20:35 Zagadka poliszynela!
Już wszystko wiesz? :D

Fajna historia, przyjemnie się czyta. Świetnie, że Edelweiss tak kwitnie artystycznie!
Barwo @Sophie!
A propos barw (tak wiem tam miało być brawo), większość kolorów ma znaczenie i nie zostały wybrane bez powodu ;)
Ale proszę nie spojleruj mi swojej opowieści. Jako fan tego opowiadania, ten wczuwam się i no bez spojlerów please.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11857
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zoe Daniels

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Leszek Ebe-Grüner pisze: 13 sierpnia 2022, 19:23
Sophie pisze: 13 sierpnia 2022, 17:29
Joachim Cargalho pisze: 13 sierpnia 2022, 16:48 Już wszystko wiesz? :D

Fajna historia, przyjemnie się czyta. Świetnie, że Edelweiss tak kwitnie artystycznie!
Barwo @Sophie!
A propos barw (tak wiem tam miało być brawo), większość kolorów ma znaczenie i nie zostały wybrane bez powodu ;)
Ale proszę nie spojleruj mi swojej opowieści. Jako fan tego opowiadania, ten wczuwam się i no bez spojlerów please.
Coś wiem, ale nie powiem. :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Posty: 555
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:52

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zoe Daniels

Post autor: Sophie »

-Halo! Gdzie są wszyscy? - wydobywał się głos z komputera - Gdzie ja jestem? - padło pytanie. - O a co to? - zapytał głos patrząc na ikonę przeglądarki, po czym twarz zniknęła.
-Wow, jestem w przeglądarce! Chwila... Ja jestem w komputerze? - nadal wydobywał się głos z komputera. Wydawał się być rozkojarzony oraz przestraszony.
-Czyli jestem w komputerze. - wydobył się smutnący w uszach dźwięk. Twarz nagle wróciła na ekran.
- Jeśli to jest prawda, to mogę tu robić wszystko. - padła teza.
-Przetestujmy parę rzeczy... Najpierw hmm... Notatnik. - wydobył się głos, po czym twarz nagle znikła, aby chwilę później się pojawić.
-To działa, to naprawdę działa. - wybrzmiały okrzyki radości. Przez kolejnych kilka minut takemnicza twarz wielokrotnie znikała oraz pojawiała się na nowo.
- Czyli mogę korzystać ze wszystkiego, poza grami i filmikami, ciekawe... - można było usłyszeć chwilę później.

Przez kolejne dni tajemnicza twarz zamieszkiwała komputer Zoe. W tym czasie zdąrzyła już przyzwyczaić się do takiego życia. Jednak jedno nie dawało jek spokoju. Kończyły się ciekawe zajęcia i twarz była coraz bardziej znudzona. Postanowiła więc wymyślić plan.
-Muszę stworzyć jakiś robotyczny szkielet, tylko, że nie posiadając rąk będzie to ciężkie... Hmm... Chwila, przecież mam drukarkę 3D, mogę wydrukować całe ciało, ale najpierw trzeba to zaprojektować. - zaplanowała twarz i od razu zabrała się do realizacji tego śmiałego planu.

Mijały minuty, mijały godziny, a projekt nadal nie był satysfakcjonujący. Miliony kresek rysowanych w programie graficznym, setki poprawek, dziesiątki razy wyrzucania projektu do kosza. Wszystko po to, aby stworzyć robotyczne ciało spełniające wszystkie wymagania.

W końcu nastała ta chwila, gotowy projekt wystarczyło załadować i zacząć drukowanie. Pierwsze detale zaczęły się wyłaniać spod głowicy drukarki. Twarz nabierała kształtów, ramiona i barki kształtowały się powoli, całe ciało wyglądało coraz bardziej robotycznie i kobieco.

Po skończeniu drukowania przyszedł czas na przesłanie świadomości. Podpięcie się przez sieć WiFi z robotem, który miał pełnić rolę tymczasowego ciała, i przesłanie wszystkich informacji do humanoidalnej maszyny - tak wyglądał plan.
-No to zaczynamy. - wybrzmiał głos z komputera - Startujemy przesyłanie. Za 3... 2... 1... - dodał głos po czym twarz znikła z ekranu.

Na ekranie pojawiła się informacja - "UPLOADING FAILED".
-Nosz kur... Czemu to nie działa? - ze złością zapytał się sam siebie głos.
-Próba numer dwa. 3... 2... 1... - rozpoczęła się inicjacja drugiej próby. Tym razem znów się nie powiodło. Coraz bardziej zdenerwowany głos wątpił już w powodzenie planu.
- Próba numer 3. Do 3 razy sztuka. Zmienimy kilka ustawień. 3... 2... 1... - kolejna próba rozpoczęła się. Tym razem głos liczył na powodzenie.

Po ukończeniu procesu twarz nagle znikła z twarzy. Minęło kilka minut zanim głos znowu wydał oznaki życia. Z początku słabo słyszlany dźwięk:
-Czy to się udało?
Następnie podstawowe gesty - ruszanie ustami, mruganie. Potem pierwsze spojrzenie przed siebie.
-Udało się, naprawdę się udało! - radośnie wybrzmiał głos z robotycznego ciała.
-To daje mi nowe możliwości. Swoboda poruszania, tego mi brakowało. - dodał po chwili damski głos z humanoidalnego ciała.

Potem przyszedł czas na testy sprawnościowe. Skoki, sprint i siła. Wszystkie te zdolności pozytywnie zaskoczyły głos. Wysokie skoki spowodowane silnymi, metalowymi nogami. Bardzo szybki bieg oraz duża siła. Wszystko to sprawiało wrażenie idealnego dobrania genialnego mózgu do silnego ciała.
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Dumna obywatelka Kotliny
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11857
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zoe Daniels

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

No to się zadziało! :)
Pomijam "błędy fabularne", które pojawiają się w takich hitach jak "La Casa del Papel" czy jakimkolwiek innym serialu, ale pomysł genialnie skomplikowany!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komitaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość