Ekspedycja naukowa

Jednostki administracji terytorialnej, na które dzieli się kraina to komitaty. Pochodzenie nazewnictwa nie jest zbytnio wyszukane, ale osobliwe. Wywodzi się z tradycji węgierskiej jaką zasiał wśród obywateli przywódca narodu-pierwszy Oberhaupt Edelweiss
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Posty: 544
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:52

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Ekspedycja naukowa

Post autor: Sophie »

Od początku mojego pobytu w Edelweiss nie zauważyłam nigdzie posta o szarotce. Dokładne jej opisanie, wygląd, zapach, właściwości. Pomyślałam więc, że ciekawym by było udanie się na ekspedycję naukową w celu pozyskania szarotek do badań. Inicjatywa ta może zaangażować całe społeczeństwo, każdy może odegrać ważną rolę w ekspedycji. Przy okazji bliżej poznamy naszą narodową roślinę. Oczywiście wszystko do przedyskutowania na spokojnie. Na pewno chciałabym usłyszeć opinię Oberhaupta @Heinz-Werner Grüner oraz, jeśli istnieje już post opisujący szarotki, o wyprowadzenie mnie z błędu.
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Dumna obywatelka Kotliny
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Ekspedycja naukowa

Post autor: Isabella Swann »

Z checia oddam ci pole do popisu mimo iz planowala
To zrobic w nastepnym tygodniu ☺️
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Ekspedycja naukowa

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Opis szarotki edelwajskiej, jako rośliny nie istnieje, a ciekawe jest to, że ja w ogóle na to nie zwróciłem uwagi. Pomysł wydaje się bardzo atrakcyjny i jeśli Szanowna @Sophie widzi w tym potencjał dla siebie to jak najbardziej się cieszę. Co do innych roślin i współpracy to na pewno siostrzana pomoc będzie bardzo pomocna. Wiem, że Szanowna @Isabella Swann ma już coś w zanadrzu naszykowane, wiec warto podzielić się obowiązkami lub po prostu przedstawić swój punkt widzenia, na inną roślinność.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Ekspedycja naukowa

Post autor: Isabella Swann »

No cóż @Sophie wzięła się za to, czego ja ruszyć od jakiegoś czasu nie umiem :) Może dzięki niej zmotywuję się trochę do tej roboty
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Ekspedycja naukowa

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Isabella Swann pisze: 17 sierpnia 2022, 11:47 No cóż @Sophie wzięła się za to, czego ja ruszyć od jakiegoś czasu nie umiem :) Może dzięki niej zmotywuję się trochę do tej roboty
Taki dodatkowy "kop" być może pomoże. :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Leszek Ebe-Grüner Stempel
Posty: 348
Rejestracja: 27 stycznia 2022, 20:44

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Ekspedycja naukowa

Post autor: Leszek Ebe-Grüner »

Isabella Swann pisze: 17 sierpnia 2022, 11:47 No cóż @Sophie wzięła się za to, czego ja ruszyć od jakiegoś czasu nie umiem :) Może dzięki niej zmotywuję się trochę do tej roboty
Myślę że wasza siostrzana współpraca, mogła by dać bardzo dobre efekty w dziedzinie opisywania Szarotki. Także też kibicuje!
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Ekspedycja naukowa

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Leszek Ebe-Grüner pisze: 17 sierpnia 2022, 17:36
Isabella Swann pisze: 17 sierpnia 2022, 11:47 No cóż @Sophie wzięła się za to, czego ja ruszyć od jakiegoś czasu nie umiem :) Może dzięki niej zmotywuję się trochę do tej roboty
Myślę że wasza siostrzana współpraca, mogła by dać bardzo dobre efekty w dziedzinie opisywania Szarotki. Także też kibicuje!
Nawet nie chodzi tylko o samą szarotkę ale od tego trzeba by zacząć, ale ogólnie o współpracę na łonie natury.
Może nawet Frau @Sorcha Raven wcieli się w rolę doradcy. To chyba konik przyjaznej niewiasty budującej wokół siebie wizerunek wiedźmy. ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Sorcha Raven Stempel
Posty: 96
Rejestracja: 02 sierpnia 2022, 00:30
Lokalizacja: Ravenspell

OBYWATEL

Re: Ekspedycja naukowa

Post autor: Sorcha Raven »

Jeśli idzie o zioła, to coś tam wiem, choć specem nie jestem, mogę jednak współpracować.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Ekspedycja naukowa

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Sorcha Raven pisze: 17 sierpnia 2022, 22:49 Jeśli idzie o zioła, to coś tam wiem, choć specem nie jestem, mogę jednak współpracować.
To tylko luźna propozycja, nic zobowiązującego. Prosiłbym również @Isabella Swann o podanie tych swoich propozycji, choćby i nazw, co by nie powielać pomysłów.

Co do ekspedycji, to proponuje zebrać się (choćby i fabularnie) w jednym miejscu, następnie obrać za cel jakieś wzniesienia(może Góry Południowe, a może coś od zachodu?). Coś już znamy tych wzniesień i szukaliśmy szarotek w tamtym rejonie. Następnie po prostu wyszukiwać i opisywać nowo poznaną roślinność.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komitaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość