Edelweiss Rotes Kreuz

Jednostki administracji terytorialnej, na które dzieli się kraina to komitaty. Pochodzenie nazewnictwa nie jest zbytnio wyszukane, ale osobliwe. Wywodzi się z tradycji węgierskiej jaką zasiał wśród obywateli przywódca narodu-pierwszy Oberhaupt Edelweiss
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2691
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Edelweiss Rotes Kreuz

Post autor: Femme Mystere »

Nawet podoba mi się propozycja EdelBlut.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Edelweiss Rotes Kreuz

Post autor: Piotr Romanow »

EdelBlut? Brzmi ciekawie ;)
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Edelweiss Rotes Kreuz

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

To co EdelBlut, czy szukamy coś jeszcze?Mogę zaproponować jakąś fajną grafikę na logo, ale to chciałbym wiedzieć na czym ostatecznie stanie.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Edelweiss Rotes Kreuz

Post autor: Piotr Romanow »

Zostańmy przy EdelBlut.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Edelweiss Rotes Kreuz

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Piotr Romanow pisze: 18 grudnia 2022, 13:29 Zostańmy przy EdelBlut.
Jutro, jak znajdę czas, a może być jednak z tym problem w ciągu dnia to wykonam próbkę jakiegoś fajnego logosa.
W razie czego przypominać! :mrgreen:
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Edelweiss Rotes Kreuz

Post autor: Piotr Romanow »

Przypomnimy Herr Oberhaupt, przypomnimy. ;)
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Edelweiss Rotes Kreuz

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Piotr Romanow pisze: 19 grudnia 2022, 15:40 Przypomnimy Herr Oberhaupt, przypomnimy. ;)
No i jest. :D

Obrazek

Oczywiście wszystko da się poprawić.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Posty: 49
Rejestracja: 01 marca 2022, 19:38

ODZNACZENIA

Re: Edelweiss Rotes Kreuz

Post autor: Franklin Garamond »

Joachim Cargalho pisze: 12 grudnia 2022, 19:57 Dlatego też zapytałem, o format tego projektu, bo dla mnie udawanie w oddawanie krwi nie daje za wiele. Sam w tym roku oddałem 1,8 litra, a i może przed końcem grudnia uda mi się dołożyć kolejne 450 ml. :D

Dlatego też każda forma, która wyjdzie poza ramy mikronacyjne, będzie zdecydowanie wartością dodatnią dla tej inicjatywy, a sam chętnie będę śrubował wyniki dla Edelweiss! :D
Dla mnie, też jako krwiodawcy z kilkoma donacjami na koncie, ta inicjatywa daje dużo. Ona naświetla pewne zagadnienie, które jest marginalizowane. Jeśli chociaż jedna osoba, która to zobaczyła w mikronacjach, pomyślała „kurde, może pójdę faktycznie oddać krew”, to jest to niesamowicie wartościowe. Tak, można popłynąć z tematem dalej, ale dzięki tej inicjatywie w ogóle o tym rozmawiamy. Dzięki jednemu impulsowi, jednej osobie, która postanowiła coś takiego zorganizować, możemy zdziałać dużo dobrego. Moim zdaniem jest to nie do przecenienia.
(—) Franklin Garamond, Namiestnik Palatynatu Leocji
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Edelweiss Rotes Kreuz

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Franklin Garamond pisze: 19 grudnia 2022, 22:04
Joachim Cargalho pisze: 12 grudnia 2022, 19:57 Dlatego też zapytałem, o format tego projektu, bo dla mnie udawanie w oddawanie krwi nie daje za wiele. Sam w tym roku oddałem 1,8 litra, a i może przed końcem grudnia uda mi się dołożyć kolejne 450 ml. :D

Dlatego też każda forma, która wyjdzie poza ramy mikronacyjne, będzie zdecydowanie wartością dodatnią dla tej inicjatywy, a sam chętnie będę śrubował wyniki dla Edelweiss! :D
Dla mnie, też jako krwiodawcy z kilkoma donacjami na koncie, ta inicjatywa daje dużo. Ona naświetla pewne zagadnienie, które jest marginalizowane. Jeśli chociaż jedna osoba, która to zobaczyła w mikronacjach, pomyślała „kurde, może pójdę faktycznie oddać krew”, to jest to niesamowicie wartościowe. Tak, można popłynąć z tematem dalej, ale dzięki tej inicjatywie w ogóle o tym rozmawiamy. Dzięki jednemu impulsowi, jednej osobie, która postanowiła coś takiego zorganizować, możemy zdziałać dużo dobrego. Moim zdaniem jest to nie do przecenienia.
Pięknie powiedziane. W całym tym "zakłamanym mikroświecie", nieco w krzywym zwierciadle żartujemy do woli, ale właśnie takie akcje dają nadzieję, że "ludzie z internetu", to całkiem przyjemni i rozważni ludzie. Oby więcej takich akcji. @Damiano á-la-Triste to chyba Twoja zasługa, tak?
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3904
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Edelweiss Rotes Kreuz

Post autor: Joachim Cargalho »

Z doświadczenia również wiem, że samo naświetlenie i wiedza na jakiś temat nie wystarczą.

Tym sposobem możemy oddawać szpik, wyprowadzać mikronacyjne psy schroniskowe na spacer, chodzić na zakupy schorowanym sąsiadom, a nawet sprzątać cały mikroświat.

Tak, to na pewno wartościowe akcje, a wspomnienie o ich wpływie na nakreślenie tematu jest pięknym sformułowaniem, ale niestety wydaje mi się, że potrzeba innego czynnika, żeby wzbudzić chęć donacji lub innej inicjatywy.

Sam Oberhaupt pisze, że nie oddaje, bo jest leniwy, a o oddawaniu krwii wie pewnie od dawna. A gdyby tak zrobić, jakąś akcję typu "Przelej krew! Letnia bitwa o każdą kroplę.", w której podczas lata (żeby każdy mógł chociaż raz), zrobić ranking mikronacji pod względem ilości oddanej krwi? Może wtedy chociaż jednego niezdecydowanego udałoby się namówić na przejście się do RCKiK?

Jeśli potrzebujemy się uszlachetniać wirtualnymi akcjami, to właśnie takie przeniesienie sprawy byłoby największą wartością tej zabawy.

Logo idealne, @Heinz-Werner Grüner !
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komitaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość