ESB FußballLiga - Sezon I

W piłkę kopie się na wschodzie, na zachodzie również. Kopią i górale i mieszkańcy dolin. Za futbolówką gonią nawet w mikroświecie. Tu jest to niemal jak religia, dlatego nasi mieszkańcy też pokochali ten sport.
Awatar użytkownika
Pavel van der Gibson Stempel

OBYWATEL

ODZNACZENIA

Re: ESB FußballLiga - Sezon I

Post autor: Pavel van der Gibson »

Ja bym zostawił 8 drużyn, dzięki czemu liga będzie miała charakter premium. Nie można tak sobie dołączyć, tylko trzeba poczekać aż zwolni się miejsce w którymś klubie. Chyba, że zarząd ma wyrzucać za wyniki :D

No i przy okazji ograniczamy liczbę potencjalnych problemów z aktywnością, każdy kolejny klub to potencjalne kłopoty w przypadku nieaktywnego trenera. W SLP jest 11 zespołów na każdym poziomie i zdąża się w każdej lidze 1-2 nieaktywny na sezon.
Prezes VfB 1923 Wolkenbad
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt

OBYWATEL

ODZNACZENIA

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Obrazek

FINAŁ nr 1
1.12.23r.

SG Dynamo Stadt - Goldquellen Glänzberg 0 - 0 (0 - 0)

Pomimo tego, że mecz był okraszony sporą liczbą podbramkowych sytuacji, to w rewanżowym spotkaniu kibice zgromadzeni w Glanzbergu bramek nie ujrzeli. A szkoda, bo widowisko było naprawdę ciekawe. Goście dominowali na murawie, ale Złoci nie odpuszczali i kąsali faworyta. Brakowało niewiele do wyrównania, ale ostateczny triumf w OberhauptPokal osiągnęli piłkarze ze Stadt Edelweiss.

Dynamo zatem staje się historycznym, pierwszym zdobywcą pucharu. Drużynie Goldquellen gratuluję dojścia do finału. Co by nie pisząc, to największy sukces klubowy!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Oberhaupt

OBYWATEL

ODZNACZENIA

Pavel van der Gibson pisze: 02 grudnia 2023, 14:38 Ja bym zostawił 8 drużyn, dzięki czemu liga będzie miała charakter premium. Nie można tak sobie dołączyć, tylko trzeba poczekać aż zwolni się miejsce w którymś klubie. Chyba, że zarząd ma wyrzucać za wyniki :D

No i przy okazji ograniczamy liczbę potencjalnych problemów z aktywnością, każdy kolejny klub to potencjalne kłopoty w przypadku nieaktywnego trenera. W SLP jest 11 zespołów na każdym poziomie i zdąża się w każdej lidze 1-2 nieaktywny na sezon.
Taki pierwotnie był zamysł w rozumieniu ligi "premium". Oczekiwałem aktywności trenerów, a w razie problemów "podtrzymywanie" drużyn w liczbie 8. Nie wiem jednak jak to ująć, ale nowi trenerzy dosłownie "cisną" :D
8 to optymalna liczba drużyn - ale ta "dycha" kusi. :D
Myślę, że EDL ma taką renomę, że znajdziemy tych trenerów zawsze, co prawda wolałbym aby to była liga jak najbardziej "prestiżowa", a raczej by trenerzy zdecydowanie przywiązywlai się do barw zzespołów.
No nic, na razie prowadzi zatem opcja :

Zostaje 8 drużyn -
Zostaje 8 drużyn - (wymiana trenerów)
Powiększeni do 10

OPcja wyrzucania za wyniki nie wchodzi w grę. Jedyną opcją kiedy sam osobiście zaproponuje innym trenerom dołączenie do ligi jest fakt, kiedy system Xpert sam wyrzuci trenera.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Targersdorf Borisz

Post autor: Targersdorf Borisz »

Heinz-Werner Grüner pisze: 02 grudnia 2023, 14:31 Mój dobry przyjaciel z MAW @Targersdorf Borisz zaproponował TSV Grünerwald, co idealnie pasuje do rozłożenia(2xGrunerwald, 2xWolkenbad i 2x Stadt)w miastach (tych największych).
Witam szanownych kolegów trenerów i działaczy.
Słowem wyjaśnienia, złożyłem propozycję przejęcia kluby gdzie menadżer nie był widziany od września. A że jest to klub wojskowy, lubię taką narrację, to sobie pomyślałem, że mogę pograć z kilka sezonów w Oberlidze i mogę też pomóc Prezesowi ligi, którego cenię i poważam.
Na jakąś większą aktywność w Edelweiss z mojej strony liczyć nie można, chociaż wątek klubu prowadził bym sumienie na tyle jeszcze stać emeryta.
I tyle. Panowie nić na siłę, jeżeli nie teraz, to może za kilka sezonów jak się strategia rozwoju ligi zmieni.

@Heinz-Werner Grüner zdrowie jest bo musi ;) :E to piękna górska kraina, a ze moi bliscy gonią mnie po górach regularnie to jest szansa, że spotkamy się kiedyś na szlaku :D
hrabia Świętej Korony
Awatar użytkownika
Oberhaupt

OBYWATEL

ODZNACZENIA

Targersdorf Borisz pisze: 02 grudnia 2023, 15:13
Heinz-Werner Grüner pisze: 02 grudnia 2023, 14:31 Mój dobry przyjaciel z MAW @Targersdorf Borisz zaproponował TSV Grünerwald, co idealnie pasuje do rozłożenia(2xGrunerwald, 2xWolkenbad i 2x Stadt)w miastach (tych największych).
Witam szanownych kolegów trenerów i działaczy.
Słowem wyjaśnienia, złożyłem propozycję przejęcia kluby gdzie menadżer nie był widziany od września. A że jest to klub wojskowy, lubię taką narrację, to sobie pomyślałem, że mogę pograć z kilka sezonów w Oberlidze i mogę też pomóc Prezesowi ligi, którego cenię i poważam.
Na jakąś większą aktywność w Edelweiss z mojej strony liczyć nie można, chociaż wątek klubu prowadził bym sumienie na tyle jeszcze stać emeryta.
I tyle. Panowie nić na siłę, jeżeli nie teraz, to może za kilka sezonów jak się strategia rozwoju ligi zmieni.

@Heinz-Werner Grüner zdrowie jest bo musi ;) :E to piękna górska kraina, a ze moi bliscy gonią mnie po górach regularnie to jest szansa, że spotkamy się kiedyś na szlaku :D
Wiesz dobrze, że z Tobą, Przyjacielu to i na koniec mikroświata będzie mi raźnie! Byłoby nam niezmiernie miło gdybyś do nas dołączył i wspomógł, choćby i marudzeniem "stetryczałego" mikronauty, ale oczywiście wiem jak to bywa z możliwościami czasowymi.
Poczekajmy na odpowiedź Herr @Piotr Romanow czy jeszcze chciałby Wojskowych poprowadzić, czy odpuszcza, a i na ostateczny kształ ligi również. Miło Cię widzieć wśród v-żywych, nawet jeśli to tylko chwilowa sposobność! :E :E :E
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Targersdorf Borisz

Post autor: Targersdorf Borisz »

@Heinz-Werner Grüner zatem jesteśmy umówieni. Jak coś ruszyło w temacie to łap mnie przez pocztę w X11, a ligę będę spokojnie obserwował i kibicował.
Viszontlátásra :D
hrabia Świętej Korony
Awatar użytkownika
Oberhaupt

OBYWATEL

ODZNACZENIA

Starzy kontra młodzi! Rywalizacja trwa. ;)

@Piotr Romanow odpuszcza Spartak. Na jego miejsce mamy dwóch trenerów (potencjalnych). Planujemy! :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Pavel van der Gibson Stempel

OBYWATEL

ODZNACZENIA

Post autor: Pavel van der Gibson »

Stała się rzecz niesłychana, VfB wygrywa mistrzostwo... jedną bramką :O
Prezes VfB 1923 Wolkenbad
Awatar użytkownika
Oberhaupt

OBYWATEL

ODZNACZENIA

Obrazek

SEZON I
IX 1923 - XII 1923

4 XII 1923 roku - 14 kolejka - ostatnia
FC Zwigluss Wolkenbad - TSV 1887 Freiwald 0 - 0 (0 - 0)
Spartak Grünerwald - VfB 1923 Wolkenbad 0 - 5 (0 - 2)
HSV Vorwarts Stadt - Goldquellen Glänzberg 0 - 2 (0 - 1)
Könglicher SV - SG Dynamo Stadt 0 - 0 (0 - 0)

Obrazek

Mistrzem zostaje VfB 1923 Wolkenbad!

Analiza kolejki na chłodno, za kilkanaście minut, a warto ją prześledzić!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Oberhaupt

OBYWATEL

ODZNACZENIA

Los bywa przewrotny, tyle można powiedzieć o walce o mistrzostwo. Pierwszym i historycznym triumfatorem Oberligi Kotliny Edelweiss został VfB 1923 Wolkenbad!
No, ale zacznijmy od początku. Robotnicy zajmowali fotel lidera w czterech pierwszych kolejkach, później przyszedł kryzys, by ostatecznie wrócić na tron w kolejce ostatniej!
W dodatku bilans bramek nie wskazywał na pierwszy rzut oka, że przy remisie Krawców uda im się osiągnąć ostateczny sukces. Pięć goli, tyle dokładnie potrzebowali i...tyle strzelili!
Kanonadę zaczęli dość późno - pierwsze trafienie padło łupem Orr'a w 32 minucie. Jednak 240 sekund później na tablicy widniał już wynik 2:0. Tym razem przyczynił się do tego Argvik.
I choć Spartak grał bez trenera (ten zostanie wkrótce wybrany, za zgodą dotychczasowego kołcza Romanowa) to jednak spodziewaliśmy się większego oporu ze strony Wojskowych. Nie mniej Czerwono-Biali ruszyli do ataku, widząc cień szansy na walkę o mistrzostwo. I tak w 53' do siatki po raz drugi trafia Orr, a 13 minut później to samo uczynił Argvik! Mikey Orr w 73 minucie dołożył jeszcze jednego gola i ustalił wynik spotkania na 0:5! To dawało spore nadzieje na zwycięstwo w lidze. Jak się okazało po zakończeniu spotkania, tak się właśnie stało, gdyż Dynamo, w meczy z KSV nie potrafiło pokonać, choćby raz Peacock'a.
Emocji było co nie miara i o to właśnie chodzi w edelwajskim sporcie! Rywalizacja do samego końca!
Gratulacje dla Szanownego Trenera @Pavel van der Gibson za walkę do upadłego!
:E :E :E
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Zablokowany

Wróć do „Fußball”