Sezon 59 MUP

Zbiór wszelakich informacji dotyczących zmagań reprezentacji mikronacji w ramach Mikroświatowej Unii Piłkarskiej.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Sezon 59 MUP

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

I stało się. Z dniem 8 czerwca rozpoczniemy kolejny, bardzo długi sezon. Trwać będzie równe 4 miesiące. Ma to swoje plusy i minusy oczywiście, ale czas także pokaże czy taka spora liczba drużyn utrzymie się tylko na jeden czy na kilka sezonów.
Ze względu na sporą ilość drużyn wydzielono trzy dywizje, co daje maksymalne ułatwienie nowym ekipom, by mogły wdrożyć swoj system szkolenia. W sezonie 59 mamy zatem 3 dywizje po 9 reprezentacji. Szkoda, że nie będzie parzyście, ale chociaż udało się zrobić to po równo na kazdym szczeblu rozgrywek.
Jak pisałem zaczynamy w przyszłą sobotę, także w środy ostatnia szansa na sparingi.
Pod koniec lipca dołączą do zabawy rozgrywki Pucharu Interkontynentalnego, gdzie będziemy mieli aż pięć "faz".
Wszystkich zachęcam do komentowania zmagań swoich drużyn, ale i rywali, sąsiadów etc. uczestnictwa zarówno w przyszlych głosowaniach, a te już niebawem, a także rozmów discordowych, choćby o tym kto dziś zdobędzie Puchar Ligi Mistrzów!

Edelweiss zagra w Dywizja A, a naszymi rywalami będą:
Dreamland
Hasseland
Leocja
Sclavinia
Starosarmacja
Trizondal
Wandystan
Westland
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Oberhaupt

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Sezon 59 MUP

LIGA MIKROŚWIATOWA
SEZON 59
Kolejka 1

Dywizja A
Dreamland - Starosarmacja 2 - 0 (1 - 0)
Wandystan - Hasseland 2 - 0 (1 - 0)
Westland - Leocja 1 - 1 (0 - 1)
Edelweiss - Trizondal 2 - 1 (1 - 1)

Dywizja B
Nan Di - Slawonia 4 - 0 (2 - 0)
Cesarstwo Niemieckie - Teutonia 2 - 0 (0 - 0)
Winkulia - Volkian 1 - 0 (0 - 0)
Austro-Wegry - Lumeria 2 - 1 (0 - 1)

Dywizja C
Nowa Orda - RON 0 - 2 (0 - 2)
Hawiland - Skarland 2 - 3 (1 - 1)
Muratyka - Bizancjum 1 - 1 (1 - 1)
Voxland - Zwiazek Rad 0 - 2 (0 - 2)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Oberhaupt

ODZNACZENIA

OBYWATEL

W zasadzie nie ma to większego znaczenia, ale ja muszę. <uszę swoje napisać, choć wiem, że w sumie nie na tematy głowne, dotyczące rozwoju Edelweiss. Mam kryzys mikronacyjany, to widać, waham się czy bawić się w to czy całkem odciąć jak lat kilka temu. Nie chciałbym odje..ć maniany, bo ja to zwyczajnie lubię, ale za często się wyłączam ostatnimi czasy.
Priorytetem winno być zabezpieczenie granic KE, ale jak to ja widzę z 500 nnych rozwiązań dookoła. A że i sport , który naprawdę lubię, wchodzi w grę to i tu nie sposób mi się zaangażować.
Większość powie "rzuca słowa na wiatr", a ja powiem "owszem, ale bez tego zatracam się w nicnierobieniu. Nie będę tu się rozpisywał, jak to było, czy jak jest, chciałbym kilka słów opisać jak będzie...
Mianowicie... MUP, którym nieformalnie dowodzę, od lat kilku, staram się łatać dziury, pilnować wszem i wobec przekazu danych, to jednak nie działa spójnie. Zapytacie pewnie o powód, a tu jest prosta odpowiedź, brak chęci działania, przekazu informacji i integracji. "Dawny" MUP z pilnowaniem calej biurokracji posypał się i zostaly tylko wióry. Ja chciałbym ana tych "wiórach" stworzyć w końcu jakieś podwaliny czegoś nowego, czegoś co zainteresuje wszystkich, nie tylko fanów piłki kopanej (pozdrawiam Vhrisa, on pewnie nieświadomie zaszczepił we mnie pisanie tych słów odnosząc się właśnie do całej piłki mikronacyjnej).
Mieliśmy osobne fora, statuty, zasady posiadani dwóch klubów etc. czasy były inne. Teraz mikronacje to inne czasy i by zachowac podstawy zabawy jestem skrajnie zdeterminowany do aktywizacji innej opcji działań. Chodzi mi o to, że jak nie ma cię w mikro, to nie ma cię w MUP, proste. Nie ma danej mikronacji w ISM (odnośnik wszelkiej działalności mikronacyjnej) to nie ma cię w w MUP. Usystematyzować, uregulować a przede wszystkim działać. Ja wiem, że starym wyjadaczom wydaje się, że im się należy, ale po kiego grzyba trzymać "twory" (dla przykladu Trizondal), które nie mają obecnie żadnego DNA mikronacyjnego, a co dopiero posiadania repry w piłkę. To chyba jedyna rzecz jaka utrzymuje świadomość narodową tej wskazanej, przykładowej dodam, narodowości mikronacjnej.

Ja bym szedł, chciałbym iść, w inne czasy, te, która młodzież chętnie przyklepie, lepiej się zidentyfikuje, zadbajmy by NASZ mikroświat był NASZYM, a nie czyimś z przeszlości. Po co trzymać mogiły przeszłości, bo im się nalezy. Ja wiem, że stare wygi X11 będą zawiedzione, ale tak naprawdę to jest zabawa dla nich, czy dla nas?

Nawiązując do ostatniego pytania czy nie lepiej, dla totalnego przykłady jakby kadrę Hasselandu poprowadził Santi, a nie nikomu dziś nieznany Cyber Smith? Co wiecie o jednym i drugim, jak się "wczuć", Jak się identyfikować z dokonaniami kadry, najbardziej popularnej mikronacyjnej dyscypliny sportowej? Wybaczcie przykłady, ich jest jednak więcej, a to przecież obecnie dobre marki - Hasseland, Trizondal, Dreamland, Sclavinia, Wandystan czy ostatnio kulejąca Teutonia etc... Chcą prowadzić naprawdę prestiżowe kadry piłkarskie, nie widzę problemu, ale niech będą obecni w mikroświecie! Zabawa jest dla nas czy dla nich? MUP ma być częścią mikronacji, a nie zabawą w faworyzowanie dobrych ziomków znających syztem Xpert11...
To mnie martwi, a na resztę mam rozwiązania. Uwierzcie mi, ale jak macie pytani to walcie bezpośrednio do wujka Heinza, postaram się pozbierać działanie MUP na tyle by i starzy (których krytykuje, ale nie skreślam jakby co!) i mlodzi czerpali z tego moc wrażeń.

Tyle na dziś, ale chyba sami widzicie, że zmierzam ku temu by forum KE mogło służyć za platformę wymiany opinii i przede wszystkim zbiorczą encyklopedię dokonań wszystkich reprezentacji. To nie jest łatwe, ja osobiście z przerwami śledzę statystyki "ligi mikronacyjnej" od ponad dekady, więc chyba zaufać mi można...

Z tego tytułu chcialbym nadmienić, że skłaniam się od kilku ładnych miesięcy, by odrestaurować MUP wedlug własnego pomysłu, nie ukrywam, według własnych potrzeb, ale żeby nie było, calkiem przyjaznych.
Po pierwsze usystematyzowanie starego statutu, jego zmiana na działanie w obecnym wymiarze, czyli, admin=prezio, lub zwyczajnie nazwana oosba decyzyjna. Po secundo - oficjalne uznanie mojego punktu widzenia dzialań za ten właściwy. Nie nie chcę tutaj dyktatury, raczej uznania tego co mamy od kilku sezonów (zdaje się, że już ok.10), za właściwe. Przyznam, że podchodzę do każdego działania wlidze MUP nieco onieśmielony, bo betonowe drzwi są jak te w PZPNie... ;)

Nie omieszkam ich jednak rozwalić, ale samemu nie ma sensu. Oporu spodziewam się u tych co mikronacyjne wrota widzieli pewnie z pół dekady temu, a więc ni nic ich nie obchodzi "jak to teraz wygląda". A jak wygląda? No zupełnie inaczej niźli n lat temu, prawda? Inne czasy, inni ludzie, inna młodzież, inne innowacje et cetera... A zabawa w MUP lidze nadal elektryzuje, prawda ? (wiem, z przymrużeniem oka cały czas mnie świeżbi palec by się w cholerę nie wypisać z tego całego "eksperta" z dopiskiem "jedenaście"...
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

A się prezes wypocił...

Powiem szczerze że ja do niedawna jak się okazało nie miałem żadnego pojęcia o tym jak w ogóle rzeczywiście działa X11. Dzięki obszernemu wykładowi ze strony @Friedrich von Baden jakoś to moje postrzeganie x11 się zmieniło i dopiero wtedy dostrzegłem jak wiele rzeczy potencjalnie robiłem źle. To są technikalia, natomiast od strony takiej formalnej o funkcjonowaniu MUP wiem tylko tyle co jest powtarzane przy okazji rozgrywek, co prawda jakoś dokopałem się kiedyś do starego forum i strony głównej unii ale widząc kiedy miała miejsce tam ostatnia aktywność zrezygnowałem nawet z przeglądania większej ilości zawartości. Tak więc na tym kończy się moja świadomość czy to o X11 czy samej MUP.
Ciężko jest mi nawet sobie wyobrażać o czym Herr Oberhaupt mówi wspominając o tym jaku unia wyglądała kiedyś samemu będąc w tym środowisku zaledwie od roku.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Pavel van der Gibson Stempel

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Post autor: Pavel van der Gibson »

Ja także nie wiem, jak wyglądało to kiedyś i zasadniczo zgadzam się z większością słów. Nie jestem jednak przekonany, co do pozbawiania życia drużyn, które w mikro już nie istnieją. Nie tylko prowadzi je ktoś aktywny (raczej), któremu nie chciałbym odbierać drużyny, ale i często stoją za takimi reprezentacjami lata historii. Wbrew pozorom rywalizowanie z ekipami, które znaczą coś od lat, jest dużo bardziej elektryzujące.

Rozwinięciem tego jest kwestia trenerów spoza mikroświata, czyli w zasadzie w większości byłych mikronautów. Nie jestem pewien czy możemy sobie pozwolić na przyjmowanie tylko tych, którzy w mikro działają. To nie jest tak, że każda nowa liga ma kolejkę chętnych, a trenerzy walczą żeby przejąć opuszczone drużyny. Dlatego, tak jak zgadzam się z potrzebą pewnej profesjonalizacji, wejścia na nowy poziom, tak trudno mi się zgodzić z tego typu wymogami.

Na koniec dodam, że chętnie zaangażuje się w reformę MUP :D
Kanclerz Księstwa Sarmacji
Prezes VfB 1923 Wolkenbad
Awatar użytkownika
Oberhaupt

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Broń boże nikogo nie chcę zwalniać, a wręcz odwrotnie, zachęcać do aktywności w mikro. Moim skromnym zdaniem, po prostu zdecydowanie ciekawiej jest jak trener czy opiekun zespołu spróbuje zaangażować się w życie w danje mikro. Każde z państw wirtualnych ma swoją specyfikę, szybkość działania, więc takie "uznanwanie" kto jest na wymarciu, a kto nie nie leży w rękach organizacji sportowej, bo to byłoby chore. Natomiast miłym akcentem byłoby gdyby trener coś tamod czasu do czasu skrobnął.
A dlaczego? Bo sama gra reprezentacji w Xpert11 jest dodatkiem do mikronacji, a nie odwrotnie. Może się to komuś podobać lub nie, ale tak powinno to w moim odczuciu wyglądać.

Co do samego pomysłu "zmian" i powrotu (oby nie!!!!) do starego systemu działania MUP to chciałbym zwyczajnie ustalić niewielką papierologię. Chodzi o to, że młodzi, nowi trenerzy zwyczajnie nie są w tym obyci, nie wiedzą o pewnych ustaleniach i tak dalej, stąd chciałbym

- zmiana statutu (a w zasadzie przypomnienie, że takie coś miało miejsce) - na możliwie najprostszy. Zawarcie ustaleń kto może dołączyć, a kto nie, według aktualnych (kiedyś to były weryfikacje czy posiada dany kraj 2 kluby piłkarskie, głosowania w sprawie przyjęcia) czyli chcesz i jesteś mikronacją to dołączasz.
Zawarcie krótkiego regulaminu, czytelnego i rozwiewajacego wszelkie wątpliwości
- ustalenie miejsca głosowań, poza Xpert11, bo te obecne, po pierwsze znikają, po drugie są widoczne tylko i wyłącznie przez trenerów. Nie ma zbyt dużego pola do komentarzy. Stąd wypłynie pewnie moja prośba o ustanowienie Stadt Edelweiss jako siedzibę MUP, a forum Edelweiss jako te, które będzie kolekcjonowało wszelakie zapisy. Stabilny serwer pod opieką Helwetyka zapewne jest dodatkowym atutem. Nic nie zginie.
- gwarancja aktywności i działania w mojej osobie. Nie ukrywam, że sam nie spodziewałem się, że liga MUP pod moi adminowaniem (nie prezesurą) tak długo się utrzyma. Coś tam staram się od siebie wkładać ekstra, ale czasem,nie wychodzi. Myślę jednak, że jestem na tyle zaangażowany, że trudno mi zarzucić celowe i nieprofesjonalne działanie.
rozpisanie konkursu na organizację kolejnego mundialu - to w zasadzie czysta formalność, którą chyba możemy już rozpocząć. Już mnie dochodzą słuchy, że są kandydaci.
almanach MUP - prowadzenie i archiwizacja danych z każdego kolejnego sezonu. Na ten moment mogę napisać, że w planach jest wprowadzenie kilku zmian, ale raczej w celach kosmetycznych. Nie mniej najwazniejsze to pilnowanie by były stale aktualizowane. To biorę na siebie, bo jakże by inaczej. :)

Tyle tytułem wstępu.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Oberhaupt

ODZNACZENIA

OBYWATEL

LIGA MIKROŚWIATOWA
SEZON 59
Kolejka 2

Dywizja A
Sclavinia - Edelweiss 0 - 4 (0 - 2)
Trizondal - Starosarmacja 2 - 5 (1 - 1)
Westland - Wandystan 1 - 1 (1 - 0)
Hasseland - Dreamland 0 - 0 (0 - 0)

Szarotki na pierwszym miejscu i jako jedyni z dwoma zwycięstwami. Za nami Wandystan i Dreamland. Sclavinia i Trizondal bez punktu.

Dywizja B
Osiek - Austro-Wegry 1 - 3 (1 - 2)
Lumeria - Slawonia 4 - 0 (2 - 0)
Winkulia - Cesarstwo Niemieckie 1 - 0 (0 - 0)
Teutonia - Nan Di 0 - 0 (0 - 0)

Austro-Węgry i Winkulia niepokonane i bez żadnych strat punktowych. Trzeci jest Nan Di. Bez punktu Volkian, Osiek i Slawonia.

Dywizja C
Baridas - Voxland 0 - 0 (0 - 0)
Zwiazek Rad - RON 2 - 4 (1 - 2)
Muratyka - Hawiland 7 - 0 (4 - 0)
Skarland - Nowa Orda 0 - 1 (0 - 0)

Tylko RON z dwoma zwycięstwami, a dalej Muratyka i Związek Rad. Na końcu, bez punktu Hawiland
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mikroświatowa Unia Piłkarska”