Mikroświatowa Unia Piłkarska - moc statystyk

W piłkę kopie się na wschodzie, na zachodzie również. Kopią i górale i mieszkańcy dolin. Za futbolówką gonią nawet w mikroświecie. Tu jest to niemal jak religia, dlatego nasi mieszkańcy też pokochali ten sport.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Mikroświatowa Unia Piłkarska - moc statystyk

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Podsyłam "doroczne" (cosezonowe) zestawienie osiągnięć z najlepszymi reprezentacjami:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 31 lipca 2023, 09:37 przez Heinz-Werner Grüner, łącznie zmieniany 2 razy.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mikroświatowa Unia Piłkarska - moc statystyk

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Dziś spędziłem "kilka" chwil na poszukaniu aktualizacji i o dziwo udało mi się ustalić wszystko poza feralnym mundialem w Bialenii/Brodrii /Abachazji/Hasselandzie.
Brakuje mi informacji kto grał w półfinałach, ew. wyniku spotkania o III miejsce...

Obrazek
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mikroświatowa Unia Piłkarska - moc statystyk

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Nie informowałem chyba w Edelweiss nikogo, ale ostatecznie chyba mamy całe zestawienie. Jest mi tym bardziej miło, że to wspólna zasługa fanów piłki kopanej. Zapraszam do pełnej aktualizacji:

Obrazek
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3904
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mikroświatowa Unia Piłkarska - moc statystyk

Post autor: Joachim Cargalho »

Kawał mikronacyjnej historii.
Gdyby się udało uzupełnić tabelę o daty rozgrywania turniejów, w ogóle moglibyśmy odpłynąć we wspomnienia.
Kiedy to było...
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mikroświatowa Unia Piłkarska - moc statystyk

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 03 listopada 2022, 19:43 Kawał mikronacyjnej historii.
Gdyby się udało uzupełnić tabelę o daty rozgrywania turniejów, w ogóle moglibyśmy odpłynąć we wspomnienia.
Kiedy to było...
A wiesz, że dzisiaj o tym myslałem! Chyba się o to pokuszę i w ogóle chyba muszę zmienić wygląd tej tabeli. Jest straszna.:D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3904
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mikroświatowa Unia Piłkarska - moc statystyk

Post autor: Joachim Cargalho »

Robota raczej dosyć czasochłonna ;)
@Orjon Surma takie lubi... :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mikroświatowa Unia Piłkarska - moc statystyk

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 03 listopada 2022, 20:02 Robota raczej dosyć czasochłonna ;)
@Orjon Surma takie lubi... :D
ja to mam w excelu, zmiana wyglądu to pryszcz, a mam swoje żródła do dat mundiali :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mikroświatowa Unia Piłkarska - moc statystyk

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Świat się zmienia, a mikronacyjna piłka całkiem nieźle się trzyma.

Nawiązując do moich okołopółrocznych raportów z "aren futbolowych", chciałbym przedstawić kilka faktów, predykcji i inne...odnośnie piłki kopanej (pozdrawiam Vhris).

Na dzisiaj, a mamy początek roku 19(20)23r... aktywnych lig piłkarskich doliczyłem się 6. I są to(według daty założenia):

nazwa/ ID / ilość drużyn / i.d.aktywnych / VIP / data powstania
Sarmacka Liga Piłkarska - 71065 / 33 /33 / 8 / 07.2006
Mikronacyjna Unia Piłkarska - 112748 / 20 / 20 / 6 / 07.2007
Liga Królewska - 248703 / 20 / 17 / 6 / 07.2010
Liga Piłkarska Palatynatu Leocji - 460965 / 16 / 16 / 2 / 06.2020
Erste Klasse - 461002 / 10 / 10 / 2 / 06.2020
Mikronacyjna Liga Kobiet - 461738 / 12 / 9 / 1 / 11.2021

Mamy zatem ligę reprezentacyjną, multiligę sarmacką i "dreamlandzką" oraz dwie krajowe, Leocji i Austro-Węgier. Poza tym wyróżniamy ligę gdzie w piłkę gra płeć piękna. Niby niewiele, ale przynajmniej stablilnie. Nie ma też co wyróżniać jednej czy drugiej, ale warto odnotować, ze SLP pod kierownictwem RBW odżyła po chwilowej zapaści, a in minus wskazać należy Erste Klasse. Niestety brak koncepcji, ale przynajmniej pozostała stała ekipa.

A jak to wygląda jeśli chodzi o łączną liczbę trenerów. Ta trzyma się cały czas (odkąd zacząłem podliczanie czyli ok. dwóch i pół roku) liczby około połowy setki. Na dzień 4 stycznia mamy 55 trenerów, w tym trzech nieaktywnych. Nie ma zatem tragedii. Ja widzę nawet większy potencjał, ale liczba 60 aktywnych trenerów to chyba górna granica na "dziś".
Tych 55 trenerów zarządza dokładnie 111 drużynami, zatem przeciętny "kołcz mikronacyjny prowadzi dwa zespoły.
W rzeczywistości jest jednak nieco inaczej. Jedynym trenerem, który poświęca czas dla pięciu zespołów jest IgUrRa (@Ignats ik Ruth). Czterema kierują: Sthurmhowy (Timan Demollari), BocianPW (Piotr vel Bocian), Jihymed (@Alfred Fabian ), StasiuKrzeptowski, (@Ludwig Tomović) oraz moja skromna osoba. Rzesza jedenastu trenerów posiada 3 ekipy pod kierownictwem i musze przyznać, że w większości to są ludzie dobrze wykonujacy swój fach.
Wśród wielu menedżerów z jedną bądź dwoma druzynami można znaleźć również prawdziwe legendy, ale tym razem nie będę wymieniał z nazwisk... Cieszą jednak także wciąż pojawiające się nowe twarze, a to dobrze rzutuje na dalsze działanie mikronacyjnej piłki w Xpert Eleven. I choć mamy do niego wiele zastzreżeń i sama gra ma wiele, ale to wiele mankamentów, to trzeba solidarnie przyznać, że nic innego pod mikronacje nie uzyskamy na chwilę obecną.

Czy widzimy sens tworzenia nowych? Oczywiście! Czy widziemy sens zachęcania do podjęcia sie tejże zabawy? Oczywiście!
To wszystko oczywiście powstało, łącznie z artykułem i wszelkimi wyliczeniami w większości po to by przygotować sobie skromny grunt pod edelwajską ligę piłkarską. Nie mam do tego jeszcze stuprocentowej pewności czy to już dobry czas, ale bardzo bym chciał przenieść część swojej energii także na ten grunt.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mikroświatowa Unia Piłkarska - moc statystyk

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Nadszedł koniec 53 sezonu! Zwyciezcą okazał się zespół Sclavinii. Byli w tym sezonie poza zasięgiem. Oczywiście ogromna w tym rola Herr Przemka Przemka, który żmudne kilka sezonów zbierał baty, by z "zaciągu" młodzieży stworzyć zespół, który w ciemno można ogłosić mistrzem mikroświata na mundial za ...dwa sezony.
Wydawać by się mogło, że ten bezkonkurencyjny zespół poradzi sobie dosłownie w każdym spotkaniu. Ulegli jednak sensacyjnie w Pucharze Interkontynentalnym Austro-Węgrom! Trener Sthurmhowy vel Demollari nastawił się chyba na te rozgrwki. W lidze zakończyli na piątym miejscu. Na podium "dywizyjnego podziału" znaleźli się Hasseland (trener Cyber_Smith) i Wandystan (trener Helmut Walterycz).

No, ale podsumowań pisałem już kilka, dosłownie chyba to jest czwarte, więc odpuszczę sobie szersze opisy. Skupmy się zatem na "tabelkach" i statystykach.

Tak wygląda pełna tabela najlepszych w poszczególnych sezonach. Nieco uaktualniłem o daty, nieeco gdyż czas na więcej nie pozwolił.

Obrazek


Nieco niżej dokładam ranking mojego autorstwa (wydanie II)
Obrazek

W razie pytań służę podpowiedziami jak naliczane są punkty.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mikroświatowa Unia Piłkarska - moc statystyk

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Nie ma co zwlekać i już dziś wstawiam aktualizację tabeli wszechczasów plus Ranking HWG

Obrazek


Obrazek
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fußball”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 1 gość