O piłce

W piłkę kopie się na wschodzie, na zachodzie również. Kopią i górale i mieszkańcy dolin. Za futbolówką gonią nawet w mikroświecie. Tu jest to niemal jak religia, dlatego nasi mieszkańcy też pokochali ten sport.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11816
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: O piłce

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 24 czerwca 2022, 09:18 Każdy ma swoje błędne zdanie. Nic na to nie poradzimy. Gdybyśmy grali na mistrzostwach niczym Holandia znikt by się nie obraził :P
Ja to bym chciał, żeby nasi grali jak mistrzowie. :D :E
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3917
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: O piłce

Post autor: Joachim Cargalho »

Nie, nie... to ja cały czas piszę o mistrzach, a Ty się upierasz, że nie! :D
W takim razie pozostaje nam Holandia. :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11816
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: O piłce

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 26 czerwca 2022, 16:27 Nie, nie... to ja cały czas piszę o mistrzach, a Ty się upierasz, że nie! :D
W takim razie pozostaje nam Holandia. :D
Jak na razie mamy 3 mecze i 3 zwyciestwa w dywizji B, ale nabieram pełnego optymizmu!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11816
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: O piłce

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

O piłce powstało już tyle tematów, że sam nie wiem gdzie pisać.
Szanowni Państwo, sezon jesienny za pasem, a mnie nadal nurtuje to czy jesteśmy gotowi na fabularną/narracyjną prezentację naszych obiektów (potencjalnie będących w stadium projektowym).
Znam się na piłce od...32 lat, tak pamiętam mundial rozgrywany w realne lato 1990, ale to nie oznacza, że chciałbym decydować o wszystkim sam. Wirtualna piłka, na której również co nieco zdarłem "cholewki" bawi mnie równie mocno. I tak jak nikogo nie chciałem zmuszać do zabawy w ligę piłkarską, tak teraz kiedy planujemy sobie na swobodnie organizację mistrzostw mikroświata. Warto to połączyć. Poruszaliśmy już wątek powstawania obiektów typowo sportowych i gdzie mają się znajdować, ale nic nie wskóraliśmy... Może zacznijmy zatem od konkretnych propozycji.

Dla Stadt Edelweiss, w drodze wyjątku moglibyśmy zapropnować ostatecznie dwa obiekty. Zastrzegam sobie jednak prawo 1 dzielnica= 1 stadion sportow, bo to się "sprzedaje".
Jako, że proponowałem:
Stadt Edelweiss - Nationalstadium (pojemność max. 15-18 tysięcy) w dzielnicy zwanej przeze mnie Alte Stadt
taki też chciałbym się wzorować na wielkości danego obiektu. Co prawda, w naszym Narodowym jestem w stanie "nagiąć" ilość miejsc, bo to jednak ma być NASZ.
Zastanawiam się jednak czy ten nie powinien znajdować się na Polanie Wolności, ale może się mylę...

Znów odbiegam od tematu. Jak ów stadion miałby wyglądać? Ano tak jakoś "eksklusywnie" jak na obiekt niespełna dwudziestotysięczny.

Alte Forsterei, Olympique de la Pontaise czy Stade Louis II (z tych realnych to moje pierwsze propozycje) winny się nadać. Ustalenie "wirtualnych" siedzisk również nie powinno być problemem.
Ten pojawia się na wizualizacji czy narodowy/olimpijski winien mieć bieżnię, stąd pojawienie się dwóch pozostałych. Wbrew pozorom cieżko znaleźć obiekt z pełnowymiarową bieżnią lekkoatletyczną a małą pojemnością stadionu.

1.propozycja (realnie obecnie 15 786 miejsc siedzących)
ObrazekObrazek

2.propizycja (realnie obecnie 21 717 miejsc siedzących)
Obrazek
Obrazek

3.propozycja (realnie obecnie 18 523 miejsc siedzących)
ObrazekObrazek

A to dopiero jeden obiekt. :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3917
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: O piłce

Post autor: Joachim Cargalho »

Jeśli mamy się rzucać na tak duży obiekt, to jak dla mnie zdecydowanie numer 2.
Reszta stadionów powinna być dużo bardziej kameralna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1491
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: O piłce

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Zgadzam się z przedmówcą, obiekt numer 2 prezentuje się chyba najlepiej.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11816
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: O piłce

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Dziękuje za pierwsze głosy. Tak jak pisałem, jeden stadion jako baza do wszystkiego, stąd też ta opcja z bieżnią, ale i pomysł na imprezy pozasportowe (stąd zmianka o Polanie Wolności).
Jak sami widzicie na propozycji nr 2 widać jezioro(dokładnie J.Genewskie), stąd albo gdzieś na mapie dodajemy w okolicy jezioro, może nie tak wielkie, ale jednak, albo "kadrujemy" wszystkie fotki tak by tego jeziora nie było widać. Z tego co pamiętam jest kilka ujęć by wyglądało to ładnie.
Co ciekawe obiekt umieszczony na zdjęciu obecnie wygląda zupełnie inaczej, lub w zamyśle projektatnów będzie wyglądał inaczej. NIe pamiętam już dokładnie czy to już w fazie rozbudowy, już mam po dziurki w nosie tego oglądania stadionów. :)
Czyli skłaniamy się ku tej opcji. Ustalamy rząd miejsc na ok.18000 i pomalutku można lokalizować na planach, pod warunkiem, że rzeczywiście taki chcemy.
Ktoś ma jakieś propozycje dla Narodowego? Preferowany z bieżnią lekkoatletyczną.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: O piłce

Post autor: Isabella Swann »

Też jestem za 2 opcją. Ale można to tak wykadrować by było widać np rzekę która płynie przy Edelwiess
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3917
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: O piłce

Post autor: Joachim Cargalho »

Numer 2 ma bieżnie, więc spełnia wymogi na narodowy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11816
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: O piłce

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Isabella Swann pisze: 14 września 2022, 09:15 Też jestem za 2 opcją. Ale można to tak wykadrować by było widać np rzekę która płynie przy Edelwiess
Tak. Jest jednak sporo ujęć zupełnie bez widoku wody, wiec to w sumie też nie problem.
Joachim Cargalho pisze: 14 września 2022, 09:17 Numer 2 ma bieżnie, więc spełnia wymogi na narodowy.
Ot, tak? Już sie wszyscy zgadzają? Cieszę się. ;)

To teraz dawajta propozycję na obiekty w Grunerwald i Wolkenbad.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fußball”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość