Mundial w Kotlinie? Czy to ma sens?

W piłkę kopie się na wschodzie, na zachodzie również. Kopią i górale i mieszkańcy dolin. Za futbolówką gonią nawet w mikroświecie. Tu jest to niemal jak religia, dlatego nasi mieszkańcy też pokochali ten sport.
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mundial w Kotlinie? Czy to ma sens?

Post autor: Isabella Swann »

Można by w Grunelwaldzie jęczę jeden, albo w Wolkenbad taki mały :lol: żeby nie wszystko było w Edelweiss

Ale pomysł przedni, więc już jakiś zarys mamy
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mundial w Kotlinie? Czy to ma sens?

Post autor: Femme Mystere »

Wprawdzie piłka nożna to ostania rzecz, jaka by mnie miała interesować, ale oczywiście możecie na mnie liczyć, jeśli będę potrzebna.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mundial w Kotlinie? Czy to ma sens?

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Isabella Swann pisze: 24 sierpnia 2022, 16:07 Można by w Grunelwaldzie jęczę jeden, albo w Wolkenbad taki mały :lol: żeby nie wszystko było w Edelweiss

Ale pomysł przedni, więc już jakiś zarys mamy
No tak, miało być i tam Wolkenbad wpisane. :)
Pamietajcie, że ja mam pierdolca na punkcie obiektów sportowych i żaden nie pasujący do konceptu nie będzie brany pod uwagę.

Mam tylko prośbę. Ustalmy kolejnosć... Najpierw tworzymy stadion, a później do niego dorabiamy klub sportowy(lub ew. tylko piłkarski), czy odwrotnie.

Bardzo także proszę, bo strasznie męczę się jezykowo (edelwajski jest strasznie trudny) nasz znawczynie tematu
@Isabella Swann @Femme Mystere @Sophie
o określenie jak powinien brzmieć zapis:
a) Klub Piłkarski
b) Klub Sportowy
c) Związek Sportowy
Byłbym wdzięczny...
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mundial w Kotlinie? Czy to ma sens?

Post autor: Joachim Cargalho »

Nie jestem przekonany, czy powinniśmy zmieniać podział administracyjny, dodawać ośrodki miejskie i tworzyć dodatkową przestrzeń, by zrobić piękną broszurkę dla cyklicznej imprezy, a później pozostać z tym jak chociażby realna Grecja ze swoimi obiektami olimpijskimi. W tworzonej tutaj fabule pozwalamy sobie na trochę żartów i sarkazmu dlatego nie widzę problemu, byśmy zgłosili boiska, które będą specjalnie przygotowane do tej imprezy, a później zaorane. Możemy być mikronacyjnym Katarem i mieć stadiony oddalone od siebie o niewielkie odległości.

Obrazek

Ponieważ ta otoczka stadionowa jest najmniej ważna, spokojnie możemy skupić się na wcześniej wspomnianych elementach, na których nam najbardziej zależy i faktycznie robią robotę. To chociażby strefy kibica i inne podobne skupiające na sobie aktywność.

Zanim się zdecydujemy, trzeba mierzyć też siły na zamiary i zastanowić się, czy jesteśmy w stanie ogarnąć to czasowo. Nie pamiętam już jak to wyglądało w przypadku organizacji mundialu w innych latach, ani ile on trwa, ale przez pewien czas będzie trzeba się mocno na tym skupić, żeby miało to ręce i nogi...
Ogólnie, oczywiście jestem za.
Obrazek
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mundial w Kotlinie? Czy to ma sens?

Post autor: Isabella Swann »

Dlatego rozmawiamy! Ja ogólnie też chyba uważam że rozbudowa fabularna Edelweiss nie ma sensu, bo nie obsadzimy tego potem fabularnie by móc to zachować w jakieś ciągłości.

Natomiast pomysł z stadionami małymi takimi akurat tylko na mundial też są dobre - zapominamy w jakich czasach przecież jesteśmy - 1922 też nie miał aż tylu stadionów co obecnie. Więc uwaga trafiona w punkt
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mundial w Kotlinie? Czy to ma sens?

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Mimo wszystko tak, jak pisałem, te osiem "placów gry" jest minimum. Bo niestety jakoś trzeba to rozpisać. :)
Tak mi się przynajmniej wydaje. Fakt to sprawa drugorzędna, ale miałem wrażenie, że tego właśnie chcecie. :)

Dla mnie możemy nawet iść w fakt, że rozgrywa się to na jednym, dwóch czy czterech stadionach.

Kwestia "chcenia". Pamiętajmy, że nadchodzi Paźdzernik, z naszym festiwalem piwnym. W tym samym miesiacu będziemy w Edelweiss mieli pewną cykliczną imprezę rajdową (na razie nieoficjalnie), w dodatku ta pierwsza impreza pochłonie na pewno sporo czasu.

Planowany mundial i tak nie będzie wcześniej niż za kilka ładnych miesięcy, ale nie chciałbym zgrywać tego na marzec-mamy wtedy Schmelzfest-naszą najważniejszą imprezą roczną, prawda?

Podejrzewam, że da się to przeciągnąć na kwiecień, ale czy wtedy podołamy? :P Pewnie tak.

Moje pytanie brzmi, czy oficjalnie staramy się by przedstawić swoją kandydaturę na gospodarza kolejnego v-mundialu. Prosiłbym o zabranie głosu wszystkich zainteresowanych. Akceptuje odpowiedzi TAK, NIE. :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mundial w Kotlinie? Czy to ma sens?

Post autor: Isabella Swann »

Ja jestem na tak. Jeśli dostaniemy to - wtedy bedziemy myslec

A dwa szczerze kwestia 5/6 stadionow bedzie moim nie eksperckim zdaniem wystarczajaca. Po kija wiecej :D
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mundial w Kotlinie? Czy to ma sens?

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Isabella Swann pisze: 25 sierpnia 2022, 10:45 Ja jestem na tak. Jeśli dostaniemy to - wtedy bedziemy myslec

A dwa szczerze kwestia 5/6 stadionow bedzie moim nie eksperckim zdaniem wystarczajaca. Po kija wiecej :D
No tak, ale by w ogóle być branym pod uwagę i mieć szansę, jeśli będzie konkurencja, to musimy stworzyć choćby i jakąś podstawową broszurkę. :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mundial w Kotlinie? Czy to ma sens?

Post autor: Joachim Cargalho »

A kto jest aktualnie prezesem MUP?
Obrazek
Awatar użytkownika
Joahim von Ribertrop Stempel
Posty: 121
Rejestracja: 28 lutego 2022, 16:38

ODZNACZENIA

Re: Mundial w Kotlinie? Czy to ma sens?

Post autor: Joahim von Ribertrop »

Joachim Cargalho pisze: 25 sierpnia 2022, 15:52 A kto jest aktualnie prezesem MUP?
Nikt.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fußball”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość