Liga piłkarska - wstępne rozmowy

W piłkę kopie się na wschodzie, na zachodzie również. Kopią i górale i mieszkańcy dolin. Za futbolówką gonią nawet w mikroświecie. Tu jest to niemal jak religia, dlatego nasi mieszkańcy też pokochali ten sport.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11848
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Liga piłkarska - wstępne rozmowy

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Jak się rzekło w temacie. Temat dość wczesny by podejmować rozmów, gdyż jak wiem tylko ja i Herr Cargalho pałają miłością do futbolu. Leszek i Frau Augentrost nie sądzę, że dołączą, ale warto podjąć temat jakbym to widział w Edelweiss.
Zakładamy, że jesteśmy małą liczną społecznością stąd moja idea jest taka by stworzyć ligę skłądającą się z maksymalnie sześciu klubów (no to takie minimum w X11 przypominam). Tylko podszedłbym do tego nieco inaczej.
Wspólnie budujemy obiekty sportowe, boiska, trybuny (w nawiązaniu do funkcji zarządców regionów/komiatatów) itd. Powstaje zatem 6 klubów, każdy klub (zabawa ma oczywiście sens dopiero gdy znajdziemy minimalną liczbę prezesów/managerów/trenerów) ma być trwały. To znaczy, nie dodajemy nowych, nie zmieniamy nazw "ot tak". W razie gdyby trener się wykruszył to konto fikcyjne przejmuje działanie nad drużyną aż do momentu znalezienia zespołu zastępczego (Admin ustawia jeśli to tylko możliwe stałą taktykę na okres tymczasowy, załóżmy 4-4-2 bez żadnych innych ustawień, tak by kadra mogła się utrzymać i lekko rozwijać).

OPCJONALNIE:
a) Transfery byłyby dozwolone tylko w okresie przedsezonowym.
b) Transfery zewnętrzne całkowicie zakazane, tylko między VIPami. Bazowanie na juniorach mogłoby być mega ciekawe.

Istnieje także opcja, żeby dołączyć do Erste Klasse (MAW), jako, że mamy blisko i zarządzam tą ligą. Natomiast sam nie wiem czy Monarchiści będą chcieli przyjąć zespoły z innej nacji (NK Nove Mesto to klub z przygranicznego Neustadt).
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ludwig Tomović Stempel
Posty: 196
Rejestracja: 01 marca 2022, 19:08
Lokalizacja: Wschód Orientyki
Kontakt:

ODZNACZENIA

Re: Liga piłkarska - wstępne rozmowy

Post autor: Ludwig Tomović »

A może wspólna liga w więcej mirko?
Np ze Wschodem?
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11848
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Liga piłkarska - wstępne rozmowy

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ludwik Tomović pisze: 01 marca 2022, 19:23 A może wspólna liga w więcej mirko?
Np ze Wschodem?
To fabularnie byłoby git, ale właśnie tak jak pisałem, spróbowałbym taką ligę bez transferów zewnętrznych, ewetualnie TYLKO przed sezonem. Co sądzisz Herr Tomović? :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ludwig Tomović Stempel
Posty: 196
Rejestracja: 01 marca 2022, 19:08
Lokalizacja: Wschód Orientyki
Kontakt:

ODZNACZENIA

Re: Liga piłkarska - wstępne rozmowy

Post autor: Ludwig Tomović »

Heinz-Werner Grüner pisze: 01 marca 2022, 19:50 To fabularnie byłoby git, ale właśnie tak jak pisałem, spróbowałbym taką ligę bez transferów zewnętrznych, ewetualnie TYLKO przed sezonem. Co sądzisz Herr Tomović? :)
Hmm hmm, nie wiem czy to by nie ograniczyło zainteresowania :/
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11848
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Liga piłkarska - wstępne rozmowy

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ludwik Tomović pisze: 01 marca 2022, 20:03
Heinz-Werner Grüner pisze: 01 marca 2022, 19:50 To fabularnie byłoby git, ale właśnie tak jak pisałem, spróbowałbym taką ligę bez transferów zewnętrznych, ewetualnie TYLKO przed sezonem. Co sądzisz Herr Tomović? :)
Hmm hmm, nie wiem czy to by nie ograniczyło zainteresowania :/
Ale tego jeszcze nie było. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Oswald Baskerville Stempel
Posty: 10
Rejestracja: 16 marca 2022, 12:26

ODZNACZENIA

Re: Liga piłkarska - wstępne rozmowy

Post autor: Oswald Baskerville »

Obrazek

Takie tematy, to ja lubię.

W kwestie narracyjne się nie mieszam, ale muszę powiedzieć, że "trwałość" klubów mi się podoba i ją popieram.
Co się tyczy transferów, to okienka transferowe brzmią fajnie, bez względu na to, czy będzie pozwolenie na transfery zewnętrzne, czy nie.

Bez względu na wszystko chętnie dołączę do startu ligi :)

Edit: pamiętam taki mod do FMa, który blokował transfery między klubami na kilkadziesiąt sezonów, można było korzystać wyłącznie ze szkółki. Nazywało się to chyba "Sen Platiniego".
(—) Oswald Baskerville, Kurator Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Posty: 555
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:52

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Liga piłkarska - wstępne rozmowy

Post autor: Sophie »

Szczerze mówiąc to chętnie bym przygarnęła drużynę. Co do samej ligo to za dużo nie mam do dodania. Pomysł viekawy, inny.
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Dumna obywatelka Kotliny
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11848
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Liga piłkarska - wstępne rozmowy

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

No to mnie Szanowna Pani i Szanowny Pan zaskoczyli!

Temat legł w gruzach w natłoku obowiązków "pierwszej" potrzeby. Nie bedę się rozwodzić na temat innych swoich projektów włącznie z systemem obliczającym ilość widzów na trybunach, ale bardzo mnie cieszy, że jest zainteresowanie ligą...

Pytanie brzmi czy jest sens tworzyć nową unikatową ligę z ograniczoną ilością zespołów. Tak ograniczoną, bo uważam, że Edelweiss nie musi mieć więcej niż 6 drużyn.
I działamy "od tyłu" - Najpierw, chocby i wspólnie tworzymy nazwy zespołów przypisując ich obowiązkowo do miasteczek (jak wiecie te mamy na razie trzy, ale już niedługo - być może. :D ).
Jedną z moich wymarzonych (swoją drogą celowałem tutaj ewidentnie w nazewnictwo "enerdowskie") jest drużyna Dynamo. I nie ważne czy będę ja ją prowadził czy ktoś inny, ale MUSI być. :)
Obowiązkowo także muszą powstać "wątki fabularne" o drużynie z podstawowymi informacjami oraz musi zostać przeprowadzona budowa obiektów. Wraz z rozwojem gospodarczym będzie można powiększać czy to ilość krzeseł czy infrastrukturę dodatkową. Nie wiem jakby to miało sięodnieść do realiów X11, ale to z cyklu "fajnie by było"... :)

Wracając do zainteresowania...
Mamy zatem Herr Baskerville'a, który naturalnie będzie w konflikcie z Herr Cargalho. Sprawa sporu wiadoma-można przenieść na grunt piłkarski. :karo
Frau Sophie jako trzecia i ja jako czwarty zdeklarowany.

Bardzo by mi jednak zależało by utrzymać status ligi wyjątkowej, w sensie innej niż wszysktie, czy to przez inne transfery czy coś zupełnie innego.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Posty: 555
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:52

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Liga piłkarska - wstępne rozmowy

Post autor: Sophie »

Heinz-Werner Grüner pisze: 19 maja 2022, 21:12 No to mnie Szanowna Pani i Szanowny Pan zaskoczyli!

Temat legł w gruzach w natłoku obowiązków "pierwszej" potrzeby. Nie bedę się rozwodzić na temat innych swoich projektów włącznie z systemem obliczającym ilość widzów na trybunach, ale bardzo mnie cieszy, że jest zainteresowanie ligą...

Pytanie brzmi czy jest sens tworzyć nową unikatową ligę z ograniczoną ilością zespołów. Tak ograniczoną, bo uważam, że Edelweiss nie musi mieć więcej niż 6 drużyn.
I działamy "od tyłu" - Najpierw, chocby i wspólnie tworzymy nazwy zespołów przypisując ich obowiązkowo do miasteczek (jak wiecie te mamy na razie trzy, ale już niedługo - być może. :D ).
Jedną z moich wymarzonych (swoją drogą celowałem tutaj ewidentnie w nazewnictwo "enerdowskie") jest drużyna Dynamo. I nie ważne czy będę ja ją prowadził czy ktoś inny, ale MUSI być. :)
Obowiązkowo także muszą powstać "wątki fabularne" o drużynie z podstawowymi informacjami oraz musi zostać przeprowadzona budowa obiektów. Wraz z rozwojem gospodarczym będzie można powiększać czy to ilość krzeseł czy infrastrukturę dodatkową. Nie wiem jakby to miało sięodnieść do realiów X11, ale to z cyklu "fajnie by było"... :)

Wracając do zainteresowania...
Mamy zatem Herr Baskerville'a, który naturalnie będzie w konflikcie z Herr Cargalho. Sprawa sporu wiadoma-można przenieść na grunt piłkarski. :karo
Frau Sophie jako trzecia i ja jako czwarty zdeklarowany.

Bardzo by mi jednak zależało by utrzymać status ligi wyjątkowej, w sensie innej niż wszysktie, czy to przez inne transfery czy coś zupełnie innego.
Trzy miasta/miasteczka mogą starczyć. Po dwie drużyny na takie jedno i mamy wtedy kilka ciekawych pojedynków o dominację w mieście/miasteczku.
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Dumna obywatelka Kotliny
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11848
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Liga piłkarska - wstępne rozmowy

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Sophie pisze: 19 maja 2022, 21:25
Heinz-Werner Grüner pisze: 19 maja 2022, 21:12 No to mnie Szanowna Pani i Szanowny Pan zaskoczyli!

Temat legł w gruzach w natłoku obowiązków "pierwszej" potrzeby. Nie bedę się rozwodzić na temat innych swoich projektów włącznie z systemem obliczającym ilość widzów na trybunach, ale bardzo mnie cieszy, że jest zainteresowanie ligą...

Pytanie brzmi czy jest sens tworzyć nową unikatową ligę z ograniczoną ilością zespołów. Tak ograniczoną, bo uważam, że Edelweiss nie musi mieć więcej niż 6 drużyn.
I działamy "od tyłu" - Najpierw, chocby i wspólnie tworzymy nazwy zespołów przypisując ich obowiązkowo do miasteczek (jak wiecie te mamy na razie trzy, ale już niedługo - być może. :D ).
Jedną z moich wymarzonych (swoją drogą celowałem tutaj ewidentnie w nazewnictwo "enerdowskie") jest drużyna Dynamo. I nie ważne czy będę ja ją prowadził czy ktoś inny, ale MUSI być. :)
Obowiązkowo także muszą powstać "wątki fabularne" o drużynie z podstawowymi informacjami oraz musi zostać przeprowadzona budowa obiektów. Wraz z rozwojem gospodarczym będzie można powiększać czy to ilość krzeseł czy infrastrukturę dodatkową. Nie wiem jakby to miało sięodnieść do realiów X11, ale to z cyklu "fajnie by było"... :)

Wracając do zainteresowania...
Mamy zatem Herr Baskerville'a, który naturalnie będzie w konflikcie z Herr Cargalho. Sprawa sporu wiadoma-można przenieść na grunt piłkarski. :karo
Frau Sophie jako trzecia i ja jako czwarty zdeklarowany.

Bardzo by mi jednak zależało by utrzymać status ligi wyjątkowej, w sensie innej niż wszysktie, czy to przez inne transfery czy coś zupełnie innego.
Trzy miasta/miasteczka mogą starczyć. Po dwie drużyny na takie jedno i mamy wtedy kilka ciekawych pojedynków o dominację w mieście/miasteczku.
Ja wiem, ale kusi jeszcze dodanie paru. Nie mnie o tym będzie jednak dane decydować.
Pomysł "po dwie"niezły.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fußball”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość