Liga piłkarska - wstępne rozmowy

W piłkę kopie się na wschodzie, na zachodzie również. Kopią i górale i mieszkańcy dolin. Za futbolówką gonią nawet w mikroświecie. Tu jest to niemal jak religia, dlatego nasi mieszkańcy też pokochali ten sport.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11639
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Liga piłkarska - wstępne rozmowy

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 05 kwietnia 2023, 20:37
OZŁ.jpg

Witam, jak tam mają się plany i pomysł na tą naszą ligę. Tak sobie gdzieś z tyłu głowy przypomniałem że była o tym mowa i gdzieś to w odmętach forum przepadło.
Właśnie siedzę lekko nad tym i pracuje. Dziś miałem dokładnie ten sam zamiar - odkopać temat piłkarski. :D
Chciałem to ładnie przedstawić, by w końcu zachęcić do działania.

Zatem, jak już wywołałno do tablicy to:
Obrazek
Przypomnę, że jedynymi klubami z nazwą, miastem założenia, herbem i barwami wstępnymi (potwierdzonymi) są MSV Spartak Grünerwald i HSV Vorwarts Stadt Edelweiss (@Piotr Romanow i @Heinz-Werner Grüner
Zakładam, że Herr @Albert Fryderyk de Espada w takim razie też jest na 100% - proszę tylko o potwierdzenie jak ma się nazywać zespół z Glanzbergu etc.

Wśród najbardziej zainteresowanych wymienić należy również @Sophie,która proponowała Kongliche SportVerein Cargaldorf (Kongliche SV)
Herr @Roman Schädel - chciał i to żywo prowadzić zespół...
Herr @Krzysztof Windsor - nie wiem czy nadal
Herr @Benjamin I Romanow


Jak pisałem, dogadać się mogę z moim bratem w celu uzupełnienia ligi (prowadzi zespół w austro-węgierskiej Erste Klasse). Możemy oczywiście prosić innych trenerów nieedelwajskich, ale muszę mieć gwarancję, że wczują się w klimat.
Przypomnę, że kluczową zasadą jest fakt, że u nas zespoły nie będą przestawać istnieć, a w razie problemów z aktywnością trenera kadrę przejmie 'trenera komisaryczny".
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1475
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Liga piłkarska - wstępne rozmowy

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Heinz-Werner Grüner pisze: 05 kwietnia 2023, 21:41 Zakładam, że Herr @Albert Fryderyk de Espada w takim razie też jest na 100% - proszę tylko o potwierdzenie jak ma się nazywać zespół z Glanzbergu etc.
Naturalnie że jestem wciąż chętny, da mi tylko komendant, kierownik, naczelnik chwilę na wymyślenie nazwy. :D
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11639
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Liga piłkarska - wstępne rozmowy

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 05 kwietnia 2023, 22:06
Heinz-Werner Grüner pisze: 05 kwietnia 2023, 21:41 Zakładam, że Herr @Albert Fryderyk de Espada w takim razie też jest na 100% - proszę tylko o potwierdzenie jak ma się nazywać zespół z Glanzbergu etc.
Naturalnie że jestem wciąż chętny, da mi tylko komendant, kierownik, naczelnik chwilę na wymyślenie nazwy. :D
Jasne- nazwa, herb etc. - nie ma problemu- poczekamy
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Krzysztof Windsor Stempel
Posty: 179
Rejestracja: 28 marca 2022, 19:31

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Liga piłkarska - wstępne rozmowy

Post autor: Krzysztof Windsor »

Trzeba pomyśleć nad nazwą i czy będą chęci... Pomyślę i się odezwę za niedługo. ;)
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11639
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Liga piłkarska - wstępne rozmowy

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Krzysztof Windsor pisze: 09 kwietnia 2023, 09:22 Trzeba pomyśleć nad nazwą i czy będą chęci... Pomyślę i się odezwę za niedługo. ;)
To jednak nie "Królewscy" z Cargaldorf?
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1475
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Liga piłkarska - wstępne rozmowy

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Heinz-Werner Grüner pisze: 06 kwietnia 2023, 09:32
Albert Fryderyk de Espada pisze: 05 kwietnia 2023, 22:06
Heinz-Werner Grüner pisze: 05 kwietnia 2023, 21:41 Zakładam, że Herr @Albert Fryderyk de Espada w takim razie też jest na 100% - proszę tylko o potwierdzenie jak ma się nazywać zespół z Glanzbergu etc.
Naturalnie że jestem wciąż chętny, da mi tylko komendant, kierownik, naczelnik chwilę na wymyślenie nazwy. :D
Jasne- nazwa, herb etc. - nie ma problemu- poczekamy
Za herb to się nawet chytać nie będę bo grafik ze mnie żaden i dal dobra ogółu lepiej żeby zajął się tym ktoś kompetentny. Jako część elementów graficznych mogę jedynie podrzucić barwy jakie widziałbym dla klubu czyli kolory biały-czarny-złoty(żółty).

Co do nazwy to postanowiłem odejść od pierwotnego założenia drużyny lotników i raczej będzie to klub z samego Glanzbergu.
Wstępna nazwa jaka przyszła mi do głowy to coś w stylu "Glanzberg Goldquellen" Złote Źródła Glanzbergu.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11639
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Liga piłkarska - wstępne rozmowy

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 11 kwietnia 2023, 19:19
Heinz-Werner Grüner pisze: 06 kwietnia 2023, 09:32
Albert Fryderyk de Espada pisze: 05 kwietnia 2023, 22:06

Naturalnie że jestem wciąż chętny, da mi tylko komendant, kierownik, naczelnik chwilę na wymyślenie nazwy. :D
Jasne- nazwa, herb etc. - nie ma problemu- poczekamy
Za herb to się nawet chytać nie będę bo grafik ze mnie żaden i dal dobra ogółu lepiej żeby zajął się tym ktoś kompetentny. Jako część elementów graficznych mogę jedynie podrzucić barwy jakie widziałbym dla klubu czyli kolory biały-czarny-złoty(żółty).

Co do nazwy to postanowiłem odejść od pierwotnego założenia drużyny lotników i raczej będzie to klub z samego Glanzbergu.
Wstępna nazwa jaka przyszła mi do głowy to coś w stylu "Glanzberg Goldquellen" Złote Źródła Glanzbergu.
Herb da się zrobić, lotnicy byli tylko podpowiedzią, kolorki są ok. :)
Co do nazwy to nie ma problemu, ale chyba najpierw Goldquellen a póxniej Glanzberg. Natomiast prosiłbym o sprawdzenie @Femme Mystere poprawności językowej, choć w zasadzie po "edelwajsku" brzmi to ładnie.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1475
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Liga piłkarska - wstępne rozmowy

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Tutaj umywam rączki bo języka niemieckiego nie znam prawie wcale. Więc jeżeli coś tam źle naskrobałem to proszę brać na to luźną poprawkę.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11639
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Liga piłkarska - wstępne rozmowy

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 11 kwietnia 2023, 20:05 Tutaj umywam rączki bo języka niemieckiego nie znam prawie wcale. Więc jeżeli coś tam źle naskrobałem to proszę brać na to luźną poprawkę.
Ja tym bardziej nie znam, dlatego lekko posiłkuje się Frau Augentrost, ale to także nic koneicznego. Możemy przyjąć "po prostu" Pańską propozycję.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11639
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Liga piłkarska - wstępne rozmowy

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Start ligi nie jest priorytetem, ale chciałbym przedstawić swoją "wizję" nieco inną od zwyczajnym lig opartych o Xpert Eleven. Skoro jawnie wspieramy tą platformę, to niech i Edelweiss jawnie wspiera trenerów związanych z klubami.
Wiem jak obecnie wygląda sytuacja w mikroświecie, chętnych za wielu nie ma, wiec na spokojnie ustalmy sobie deadline nawet na czerwiec.

Jak to widzę?
1. 8 zespołów - tak będzie rozsądniej. Nie ma sensu ani w dół, ani w górę. Jak zaczniemy z tym pułapem (6 ekip tez wchodzi w grę) to już nic nie musimy kombinować.
2. Klub - musi mieć siedzibę - to pierwszy trener/właściciel, gdzie chyba najlepszym odzwierciedleniem będzie nazwa SPORTMANAGER wybiera miasto/osadę i przy współpracy "centrali" ustala nazwę zespołu.
3. Sportmanager wpłaca na rzecz ESB (Edelweiss SportBund) 100 klubeków - startowe na poczet dalszych nagród.
4. W zamian otrzymuje wydzielony plac do gry/posesję (boisko), gdzie będzie rozgrywał swoje mecze domowe + oficjalne miejsce (siedzibę) na forum.
5. Następnie Sportmanager ma szansę ulokować boisko na mapie danego regionu/miasta/osady i oczywiście nazwać obiekt, który od tego momentu będzie nazwą oficjalnie uznawaną.
6. Dalej nie pozostaje nic innego jak przystąpić do rozgrywek w systemie Xpert Eleven - te poprowadzi moja skromna osoba.
7. Pomijając X11 chciałbym zabawić się w system premiowy dla sportmanagerów na rynku edelwajskim, stąd to ograniczenie odgórne do 8 zespołów.
Na ten moment nie ma planów redukcji obiektów sportowych, a jedynie ich rozwój stąd
-loża VIP - (fabularnie 250miejsc) koszt jednorazowy - 250klubeków - rekompensata 100klubeków/msc jak jesteś VIP'em w systemie X11. Działa tylko jak dany trener jest w danym miesiacu VIP'em
-miejsca siedzące - koszt budowy 100 miejsc siedzących - 100 klubecków - rekompensata 1/10 ilości siedzeń/msc w przypadku wpisu w oficjalnym miejscu (siedzibę) na forum.Ich ilość jest deprymowana mnożnikiem, czyli jak dokonasz 2 wpisy w miesiącu to otrzymasz rekompensatę 2/10 ilości siedzeń na miesiąc.
-miejsca stojące - koszt budowy 100 miejsc siedzących - 25 klubecków - rekompensata 1/25 ilości siedzeń/msc
Kwota rekompensaty jest stała.

Rozbudowy możliwe tylko w przerwach między sezonami, poza lożą VIP(środki nabywcze muszą pochodzić z legalnych żródeł)
8. Centrala nie wyklucza wspierania klubów żywo zainteresowanych promocją przedsiębiorstw państwowych
9. ESB zobowiązuje się do rozpisania także rekompesat/zysków z inwestycji w inne obiekty wspomagające obiekt.

Dalsze wytyczne odnośnie sposobu rozgrywki ustalilibyśmy już wspólnie.


Powyższe jest tylko propozycją i liczę, że uda się osiągnąć porozumienie.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fußball”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość