EI - Tematy spoza Edelweiss

Austriacko-Węgierska Instytucja mająca na celu propagowanie kultury i historii MAW, jak i innych mikronacji.
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

EI - Tematy spoza Edelweiss

Post autor: Isabella Swann »

Rajd się zakończył! A nim dodam opisy do bazy Elisabeth Institut zapraszam byście Państwo zajrzeli i przeczytali kolejną moją pracę na temat drugiej sławniej kawy z naszej Monarchii Austro-Węgierskiej!

Kawa po austriacku

Mam nadzieję, że spodoba się Państwu ten artykuł!
Z poważaniem
IM Swann
Ostatnio zmieniony 29 czerwca 2022, 07:00 przez Isabella Swann, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Elisabeth Institut

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Isabella Swann pisze: 03 kwietnia 2022, 21:47 Rajd się zakończył! A nim dodam opisy do bazy Elisabeth Institut zapraszam byście Państwo zajrzeli i przeczytali kolejną moją pracę na temat drugiej sławniej kawy z naszej Monarchii Austro-Węgierskiej!

Kawa po austriacku

Mam nadzieję, że spodoba się Państwu ten artykuł!
Z poważaniem
IM Swann
Już się biorę za czytanie! Serdecznie dziękuję Frau Swann, na pewno to będzie ciekawa lektura,
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Horace Richelieu Stempel
Posty: 206
Rejestracja: 04 kwietnia 2022, 14:42

ODZNACZENIA

Re: Elisabeth Institut

Post autor: Horace Richelieu »

Droga Pani Profesor Isabella Swann,

Bym prosił o możliwość przestawienia zainteresowanym studentom i nie tylko moją innowację, która wyszła z Czekanów Wspinaczkowych.
Sa Chevalerie Horace de la Maison de La Rocque; Hauptarchitekt EdelBau.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Elisabeth Institut

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Horace Richelieu pisze: 05 kwietnia 2022, 17:02 Droga Pani Profesor Isabella Swann,

Bym prosił o możliwość przestawienia zainteresowanym studentom i nie tylko moją innowację, która wyszła z Czekanów Wspinaczkowych.
Nie wiem czy Instytut rodem z Monarchii Austro-Węgierskiej będzie tym zainteresowany, ale nasza rodzima Fundalcja Naukowa (EWS) jak najbardziej!
Jeśli materiał będzie na tyle ciekawy co sądzę, to bez oporów jesteśmy to w stanie wydać jako książkę!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3904
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Elisabeth Institut

Post autor: Joachim Cargalho »

Przyjemny artykuł do przeczytania. Krótko, ale przede wszystkim wyczerpująco temat.
Czy Austria to rzeczywiście taka mekka dla kawoszy?
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Elisabeth Institut

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 06 kwietnia 2022, 18:50 Przyjemny artykuł do przeczytania. Krótko, ale przede wszystkim wyczerpująco temat.
Czy Austria to rzeczywiście taka mekka dla kawoszy?
A czy arttykuł nie był tego potwierdzeniem? Jestem pewien, że zarówno rajdowa historia o kawie wzbogacona o ten wpis nie powinna zostawiać złudzeń. Nie mniej dopóki mi tego nie uświadomiła Szlachetna @Isabella Swann to nie miałęm o tym pojęcia. Dla mnie realowa Italia była do tej pory mekką kawoszy.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Elisabeth Institut

Post autor: Isabella Swann »

Heinz-Werner Grüner pisze: 06 kwietnia 2022, 20:20
Joachim Cargalho pisze: 06 kwietnia 2022, 18:50 Przyjemny artykuł do przeczytania. Krótko, ale przede wszystkim wyczerpująco temat.
Czy Austria to rzeczywiście taka mekka dla kawoszy?
A czy arttykuł nie był tego potwierdzeniem? Jestem pewien, że zarówno rajdowa historia o kawie wzbogacona o ten wpis nie powinna zostawiać złudzeń. Nie mniej dopóki mi tego nie uświadomiła Szlachetna @Isabella Swann to nie miałęm o tym pojęcia. Dla mnie realowa Italia była do tej pory mekką kawoszy.
Wiecie wiele osób uważa, że mekką kawy w Europie były Włochy :D Fakt pierwsza kawiarnia na świecie powstała we Wenecji w 1641 roku, jednak Wenecja często była okupowana i przynależna do innych terytoriów :) Ale w Cesarstwie Austriackim - kawa najszybciej rozeszła się wśród wszystkich obywateli. Dopiero w późniejszych latach rozeszła się po Europie - Francja/Niemcy/Włochy/Hiszpania i tak dalej.
Ciekawostką jest też że to Niemiec Leonhard Rauwolf - przywiózł pierwsze ziarna kawy na kontynent europejski w 1576 roku. Dzięki kompanią wschodnioindyjskim - Anglii i Holandii - nasiona były już wtedy sprowadzane do Europy przed końcem XVI wieku.

Ale to tylko takie moje gdzieś tam skromne wiadomości :) ale jeśli ktoś ma więcej informacji z chęcią dowiem się czegoś nowego!

Panie @Horace Richelieu - jeszcze nie pani profesor - może któregoś dnia :) A co do materiałów, zobaczyć poczytać i zdecydować zawsze można:) zapraszam do kontaktu!
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3904
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Elisabeth Institut

Post autor: Joachim Cargalho »

A to ciekawostki! A jaka kawa sprzedaje się najlepiej?
Są kraje, w których rządzi espresso i można je kupić na każdym rogu, a jak w przypadku Austrii?
Obrazek
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Elisabeth Institut

Post autor: Isabella Swann »

Joachim Cargalho pisze: 06 kwietnia 2022, 21:19 A to ciekawostki! A jaka kawa sprzedaje się najlepiej?
Są kraje, w których rządzi espresso i można je kupić na każdym rogu, a jak w przypadku Austrii?
Różnie - zależnie od kawiarni to przeważnie expresso lub kawa czarna albo biała. Starbucks i tego typu podobnych lokalach - Mocca lub Latte Machiatto w wszelakich wariacjach. W typowych kawiarniach będzie to kawa dnia (zazwyczaj wszelakie wariacje kawy po wiedeńsku). Na kresach jest zależnie od środowiska - od typowej kawy po wiedeńsku na zachodzie po kawę po turecku na wschodzie czy południu.
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Elisabeth Institut

Post autor: Isabella Swann »

Wiosna Ludów

Dobry Wieczór Szanowni Państwo!

Mam nadzieję, że wszyscy mają się dobrze! Dzisiaj przychodzę z kolejną porcją swojej wiedzy i pracy na temat historii MAW. Okres Wiosny Ludów był bardzo znamiennym w konsekwencje czasem, z którego dzisiaj czerpiemy ogromne dziedzictwo w Monarchii Austro-Węgier. Chcę przedstawić Państwu w skrócie ważniejsze wydarzenia, a kolejnych tygodniach ukażę się rozwinięcie poszczególnych zagadnień.
Mam nadzieję, że będą Państwo śledzić poczynania Instytutu!

Z poważaniem
IM Swann
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elisabeth Institut”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość