Z życia uczelni

Akademia Narodowa - edelweisskie źródło wiedzy, ujście nauki, morze wymiany doświadczeń...
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11877
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Z życia uczelni

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Isabella Swann pisze: 28 września 2022, 23:22 Ja też z chęcią wezmę udział. Jeśli temat będzie rozsądny :lol:
Wbrew pozorom, choć tutaj sobie śmieszkujemy, to uczelniane rozmowy chcialbym by rzeczywiście były "na poziomie". Nie chodzi nawet już o konkretny temat, ale o same wypowiedzi. Postarajmy się podczas wydarzenia utrzymać dodatkowy klimat naukowy, nie róbmy z tego "szału za 5 grotów". Wybierzmy temat na tyle rozważny, nawet jak będzie błahy, ale niech to będą rozmowy ludzi poważnych.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Z życia uczelni

Post autor: Isabella Swann »

Heinz-Werner Grüner pisze: 29 września 2022, 08:58
Isabella Swann pisze: 28 września 2022, 23:22 Ja też z chęcią wezmę udział. Jeśli temat będzie rozsądny :lol:
Wbrew pozorom, choć tutaj sobie śmieszkujemy, to uczelniane rozmowy chcialbym by rzeczywiście były "na poziomie". Nie chodzi nawet już o konkretny temat, ale o same wypowiedzi. Postarajmy się podczas wydarzenia utrzymać dodatkowy klimat naukowy, nie róbmy z tego "szału za 5 grotów". Wybierzmy temat na tyle rozważny, nawet jak będzie błahy, ale niech to będą rozmowy ludzi poważnych.
popieram to podejście. Oczywiście postaram się być jedną z tych poważnych osób
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11877
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Z życia uczelni

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Isabella Swann pisze: 29 września 2022, 10:27
Heinz-Werner Grüner pisze: 29 września 2022, 08:58
Isabella Swann pisze: 28 września 2022, 23:22 Ja też z chęcią wezmę udział. Jeśli temat będzie rozsądny :lol:
Wbrew pozorom, choć tutaj sobie śmieszkujemy, to uczelniane rozmowy chcialbym by rzeczywiście były "na poziomie". Nie chodzi nawet już o konkretny temat, ale o same wypowiedzi. Postarajmy się podczas wydarzenia utrzymać dodatkowy klimat naukowy, nie róbmy z tego "szału za 5 grotów". Wybierzmy temat na tyle rozważny, nawet jak będzie błahy, ale niech to będą rozmowy ludzi poważnych.
popieram to podejście. Oczywiście postaram się być jedną z tych poważnych osób
W to, że Szanowna potrafi nie mam absolutnie żadnych przeciwskazań.:)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Z życia uczelni

Post autor: Femme Mystere »

Ze względu na to, że do awansu w szeregach wojska potrzeba wykształcenia wyższego, chciałabym przyspieszyć sprawy dot. Uczelni. Pierwsze pytanie brzmi: na czym stoimy.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11877
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Z życia uczelni

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Femme Mystere pisze: 29 września 2022, 18:54 Ze względu na to, że do awansu w szeregach wojska potrzeba wykształcenia wyższego, chciałabym przyspieszyć sprawy dot. Uczelni. Pierwsze pytanie brzmi: na czym stoimy.
Proszę mi pokazać przepis, gdzie jest to określone, że na dzień dzisiejszy wymogiem "awansu" w strukturach ES jest posiadanie wykształcenia wyższego? Rozumiem, że Szanowna Pani nie posiada odpowiednich kwalifikacji by pełnić funkcje przysługujące jedynie korpusowi oficerskiemu, ale to też absurd, gdyż jedyny w strukturach oficer młodszy (a zarazem p.o. Szfa Sztabu) również według naszych ustaleń nie ma takowego.

Z drugiej strony, ja, jako ten, który pieczętuje się w Edelweiss symbolem dwóch legendarnych białych jeleni, pomysłodawca i założyciel Fundacji Narodowej, osoba kreująca w mikroświecie niemały ułamek aktywności i jednocześnie osoba szalenie ceniąca dokonania swoich zasłużonych obywateli czuje, że mógłbym posiadać pewne możliwości nadawania takowych tytułów.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Z życia uczelni

Post autor: Joachim Cargalho »

Z drugiej strony, ja, jako ten, który pieczętuje się w Edelweiss symbolem dwóch legendarnych białych jeleni, pomysłodawca i założyciel Fundacji Narodowej, osoba kreująca w mikroświecie niemały ułamek aktywności i jednocześnie osoba szalenie ceniąca dokonania swoich zasłużonych obywateli czuje, że mógłbym posiadać pewne możliwości nadawania takowych tytułów.
Zabrakło inspiracji na kolejne zdania, czy to wszystkie dokonania? :lol:

Jeśli natomiast chodzi o formowanie, postaram się jutro zebrać dotychczasowe nasze ustalenia i możemy to pchnąć dalej. Nie zmienia się natomiast sedno, które opisywałem już w dyskusji discordowej. Akademie Medyczna i Wojskowa mają swoją autonomię, gdyż powstały przed zawiązaniem Akademii Narodowej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11877
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Z życia uczelni

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 29 września 2022, 21:06
Zabrakło inspiracji na kolejne zdania, czy to wszystkie dokonania? :lol:

Szanowny drwi ze mnie? Ja z natury jestem skromnym człowiekiem, dobrze o tym wiecie Mein Faktotum, ale bawienie sie moją cierpliwością nie powinno być waszym ulubionym zajęciem.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Z życia uczelni

Post autor: Femme Mystere »

Herr @Heinz-Werner Grüner , żołnierz NIE powinien podważać zdania przełożonych, więc nie zamierzam dyskutować z decyzjami @Piotr Romanow . Zresztą pomysł z wykształceniem wydaje mi się fajny i trafiony.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11877
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Z życia uczelni

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Femme Mystere pisze: 30 września 2022, 08:44 Herr @Heinz-Werner Grüner , żołnierz NIE powinien podważać zdania przełożonych, więc nie zamierzam dyskutować z decyzjami @Piotr Romanow . Zresztą pomysł z wykształceniem wydaje mi się fajny i trafiony.
A ja to nie jestem Pani przełożonym? W dodatku ja jestem przełożonym leutnanta Romanowa. :)

Pomysł z wykształceniem jest jak najbardziej ok, ale dopóki nie mamy mozliwości zdobycia wykształcenia czy to nie mija się z celem?
Ustalmy jedno, czy chcemy mieć u siebie możliwości zdobycia tytułu naukowego czy nie. Herr @Joachim Cargalho cały czas powołuje się, że medyczna i wojskowa mogą mieć swoje zasady, ale tam nie ma nic.
Jak zatem Herr @Piotr Romanow może wymagać wojskowego wykształcenia wyższego skoro nie ma materiału naukowego?
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Z życia uczelni

Post autor: Femme Mystere »

Herr Oberhaupt,

Wolałabym po prostu przyśpieszyć prace nad rodzimym Uniwersytetem niż stawać okoniem do Herr @Piotr Romanow ...
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akademia Narodowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość