Mapa Polityczna Mikroświata

Akademia Narodowa - edelweisskie źródło wiedzy, ujście nauki, morze wymiany doświadczeń...
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 866
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapa Polityczna Mikroświata

Post autor: Ronon Dex »

Aktualizacja 03.06.2026

Zawiera następujące zmiany:

1/ Likwidację Imperium Helix i powrót jego dawnych (fajnie brzmi, bo Helix istniał pewnie ze dwa miesiące) terenów do Skarlandu.

2/ Przyłączenie Wysp Przyjaźni (dotychczasowe OBPP) do Królestwa Voxlandu, zgodnie z tym dokumentem.

Obrazek

Link do Kustosza.

Link do Bastionu (są tam starsze mapy dla porównania zmian).
Obrazek
Ronon Dex
Archont Rodecji oraz Gubernator Oceanii Leockiej
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 20909
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapa Polityczna Mikroświata

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ja podziwiam, że cały czas Ci się chcę z tymi mapami. Wiem ile to kosztuje. Teraz "niby" tylko poprawki, ale za to zmiany dosłownie co tydzień...
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 866
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapa Polityczna Mikroświata

Post autor: Ronon Dex »

Aktualizacja 06.06.2026

Zawiera następujące zmiany:

1/ Powstanie Radioactive Smile (zdaje się pokłosie niedawnej likwidacji Imperium Helix), które umieściło się na Ijużu i ma forum tutaj.

2/ Wygaśnięcie Wysp Szczęścia i Nadziei - taki "zgon śmiercią naturalną", bo było to sobie na Bastionie i zamilkło w zasadzie w październiku zeszłego roku, a ostatni post (napisany przez kogoś spoza tego kraju) pojawił się 31 grudnia. W związku z tym zaarchiwizowałem dział tego kraju, a tym samym utracił on "miejsce informatyczne" czyli byt w mikroświecie. Jak widać nawet archiwizacja pozostała niezauważona, a więc odczekawszy jakiś czas zdejmuję ten kraj z mapy.


Obrazek

Link do Kustosza.

Link do Bastionu (są tam starsze mapy dla porównania zmian).
Obrazek
Ronon Dex
Archont Rodecji oraz Gubernator Oceanii Leockiej
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 20909
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapa Polityczna Mikroświata

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Co z Lumerią? :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 866
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapa Polityczna Mikroświata

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 07 czerwca 2026, 20:18 Co z Lumerią? :D
No właśnie usiłuję coś ustalić... tylko, ze jakoś "idzie jak po grudzie".
Obrazek
Ronon Dex
Archont Rodecji oraz Gubernator Oceanii Leockiej
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 20909
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapa Polityczna Mikroświata

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ronon Dex pisze: 07 czerwca 2026, 20:20
Heinz-Werner Grüner pisze: 07 czerwca 2026, 20:18 Co z Lumerią? :D
No właśnie usiłuję coś ustalić... tylko, ze jakoś "idzie jak po grudzie".
Tak, tak... Nadrabiam zaległości i widzę, że już odpisałeś...
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 866
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapa Polityczna Mikroświata

Post autor: Ronon Dex »

Aktualizacja 09.06.2026

Zawiera następujące zmiany:

1/ Powstanie na forum Republiki Bialeńskiej organizacji o nazwie "Wspólnota Narodów", którą utworzyły następujące kraje:
- Republika Bialeńska
- Federacja Rodecji
- Królestwo Samundy
- Imperium Nan Di

W związku ze zmianą formuły współpracy zaistniała konieczność oznaczenia Rodecji i Samundy ponownie jako niepodległe państwa z adnotacją, że uczestniczą we "Wspólnocie Narodów".

2/ Likwidacja projektu Tanequetil została ogłoszona przez jego założyciela. Co prawda zaraz potem pojawiły się jakieś teksty, że na tym terenie to niby coś innego kombinują, ale dotyczy to II FN i jakiegoś Burka. Nie jestem w wstanie traktować tego poważnie, skoro tenże Burek sam coś gada o trybie "głupkowatości", w jakim się znajduje, a więc zgodnie w wolą twórcy projektu Tanequetil - usuwam projekt z mapy i teren oznaczam jako OBPP. Może to ktoś poważny będzie w stanie wyjaśnić... ja się poddałem.


Obrazek

Link do Kustosza.

Link do Bastionu (są tam starsze mapy dla porównania zmian).
Obrazek
Ronon Dex
Archont Rodecji oraz Gubernator Oceanii Leockiej
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 20909
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapa Polityczna Mikroświata

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Zapachniało mi, oczywiście pisze to żartobliwie, Unią Niepodległych Państw. :) Akurat tutaj liczę, że się wszystkie państwa dogadają i chwilkę potrwają razem. Powodzonka.

Co do Tanequetil - nie mam żadnych odczuć. projekt był i szybko się zmył. Może i dobrze, jak ktoś już po "miesiącu" wie, że to jednak nie to, to chyba lepiej, że rezygnuje.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 866
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapa Polityczna Mikroświata

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 10 czerwca 2026, 08:08 Zapachniało mi, oczywiście pisze to żartobliwie, Unią Niepodległych Państw. :) Akurat tutaj liczę, że się wszystkie państwa dogadają i chwilkę potrwają razem. Powodzonka.
Też mam taką nadzieję... Bo w sumie współpraca i jedność informatyczna trwa już jakiś czas, jeszcze częściowo na Bastionie zaczynaliśmy, a zanim powstała Wspólnota Narodów to i tak już egzystowaliśmy na jednym forum.

Po prostu szukaliśmy najlepszej formuły współpracy, tak aby układ pasował wszystkim - wcześniej Nan Di było całkiem niezależne, tylko związane informatycznie, a Rodecja i Samunda godziły się na bycie "państwem stowarzyszonym" na zasadzie swoistego terytorium zależnego z szeroką autonomią.

Prawda jest taka, że w praktyce niewiele się zmieniło - sformalizowaliśmy tylko to tak, by każdemu krajowi pasował pewien jednolity układ wzajemnych zależności.
Obrazek
Ronon Dex
Archont Rodecji oraz Gubernator Oceanii Leockiej
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 866
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapa Polityczna Mikroświata

Post autor: Ronon Dex »

Aktualizacja 13.06.2026

Zawiera następujące zmiany:

1/ Zmiana wielkości wyspy na której leży Lumeria i tutaj należy się wyjaśnienie...

Gdy tworzyłem obecną mapę, jeszcze na etapie ustalania wielkości i położenia lądów to z ustaleniem wielkości Lumerii był ogromny problem. Sprawa rozbijała się o schemat w jakiś milach, ale w toku rozmów stwierdzono, że to są "ich mile", a nie mile wzięte z reala. 

Prosiłem wtedy aby w jakiś sposób określono wielkość tej wyspy, nawet przedstawiłem im trzy warianty, z których mogli jeden wybrać. Przy kontakt był utrudniony, bo forum Lumerii nie było wtedy otwarte dla wszystkich , a tylko dla mieszkańców. Dyskusje toczyły się więc zewnętrznie i przez osoby trzecie.

W końcu stanęło na tym, że... nic się nie dowiedziałem - bo w Lumerii chyba uznali, że mają to gdzieś. Zostawiłem jeden z wariantów - ten największy i po jakimś czasie były jakieś cykliczne uwagi, że "jest za duży", ale na moje pytania o ile zmniejszyć nie było odpowiedzi. Potem Lumeria sobie zamilkła, to i ja w sumie przestałem drążyć temat i tak sobie to na mapie wisiało... za duże, ale bez informacji jakie być powinno.

Obecnie trwają prace nad jej reaktywacją... no i w związku z tym dawna przywódczyni tego kraju, a obecnie osoba, która zamierza Lumerię przywrócić i działa jako "Pierwszy Konsul" (cokolwiek to oznacza) - zwróciła się do mnie o skorygowanie wielkości Lumerii.

Co uczyniłem... po otrzymaniu na ten temat informacji - choć nie spodziewałem się, że po tych trzech latach uda mi się jeszcze coś z wielkościami na mapie wyjaśnić.  :) 

Lumeria więc zmieniła swoją wielkość oraz została nieco przesunięta na południowy-wschód (ale jest w granicach tej starej "za dużej" Lumerii)


2/ Oznaczyłem wyspę po "zmarłym" dawno Elederlandzie jako "pod protektoratem Wyrtlandii", bo takie wyrażono życzenie po likwidacji projektu Tanequetil... czyli takie OBPP z ograniczeniem, bo coś tam mają zamiar tworzyć, ale nie będzie chyba obejmowało całej wyspy i do końca nie wiadomo jaki to będzie teren oraz chyba nie ma pewności czy nie skończy się tylko na jakiejś narracji (jak swego czasu narracja Voxlandu na terenie wówczas, nieistniejącej Samundy).

Przyznam, że to zajmowanie kolejnych pikseli przez FN na kolejne "narracyjne państwa" tworzone w sumie w tym samym składzie osobowym (bo to nie wykracza poza forum FN) - nie budzi mojego zachwytu. Teraz wychodzi to już poza Nordatę... ciekawe czy i gdzie się zatrzyma.

Niestety tylko Vaarland utworzył sobie kolegialne ciało decydujące o kształcie i zasiedleniu tego kontynentu, a więc tylko tam jakiekolwiek zmiany robię dopiero po ich zatwierdzeniu przez ichni "Kongres". Inne kontynenty tego nie mają, a więc jak jest OBPP to można je sobie zająć. Czasem działa to na zasadzie kto pierwszy ten lepszy.

Nanoszę więc coś takiego na mapę, choć mi przy tym czasem klawiatura woła o pomstę...   :( 

No, ale je tu tylko rysuję... kolorki wstawiam - decydentem nie jestem, to zaciskam zęby i robię co muszę.

Obrazek

Link do Kustosza.

Link do Bastionu (są tam starsze mapy dla porównania zmian).
Obrazek
Ronon Dex
Archont Rodecji oraz Gubernator Oceanii Leockiej
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akademia Narodowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość