Mapa Polityczna Mikroświata

Akademia Narodowa - edelweisskie źródło wiedzy, ujście nauki, morze wymiany doświadczeń...
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 715
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapa Polityczna Mikroświata

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 26 grudnia 2023, 19:59 Pewnie dla postronnego obserwatora takie zmiany są mało istotne, ale dla mnie, a już na pewno dla samych państw zainteresowanych bardzo ważne.
Co ciekawe każda nowa aktualizacja powoduje, że otrzymuję informację od kolejnych państw... tutaj coś poprawić, tam coś uaktualnić, albo ktoś sobie przypomina, że jakiejś małej wysepki nie ma. Ledwo wyszła ta aktualizacja, a już kolejna "na tapecie".
Heinz-Werner Grüner pisze: 26 grudnia 2023, 19:59 Czy miałbys coś przeciwko jakbyśmy cały wątek przenieśli do naszej Akademii Narodowej?
Nie ma problemu - ty Ty dbasz o porządek na forum.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapa Polityczna Mikroświata

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ronon Dex pisze: 27 grudnia 2023, 06:52
Heinz-Werner Grüner pisze: 26 grudnia 2023, 19:59 Pewnie dla postronnego obserwatora takie zmiany są mało istotne, ale dla mnie, a już na pewno dla samych państw zainteresowanych bardzo ważne.
Co ciekawe każda nowa aktualizacja powoduje, że otrzymuję informację od kolejnych państw... tutaj coś poprawić, tam coś uaktualnić, albo ktoś sobie przypomina, że jakiejś małej wysepki nie ma. Ledwo wyszła ta aktualizacja, a już kolejna "na tapecie".
Heinz-Werner Grüner pisze: 26 grudnia 2023, 19:59 Czy miałbys coś przeciwko jakbyśmy cały wątek przenieśli do naszej Akademii Narodowej?
Nie ma problemu - ty Ty dbasz o porządek na forum.
No to w AN chyba będzie dobre miejsce.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 715
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapa Polityczna Mikroświata

Post autor: Ronon Dex »

Koniec roku i kolejna aktualizacja - na dzień 31.12.2023.

Obrazek

Link do kustosza.

Link do strony Bastionu, gdzie znajdują się też starsze wersje mapy (można prześledzić zmiany).

Obrazek

Tym razem zmiana dotyczy naniesienia (wcześniej nieobecnej) wyspy Athos - na południu w okolicach Hiperborei.

Jak mi wykazano (co musiałem wcześniej przeoczyć) wyspa ta ma udokumentowane istnienie od ponad 5 lat i kiedyś znajdowało się tam "Królestwo Athos", a obecnie ten teren jest kolonią Ligii Morskiej i Kolonialnej.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapa Polityczna Mikroświata

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Idealny dzień na wydanie map. Warto porównać ją z tą, która zostanie, a pewnie zostanie wydana dokładnie za rok.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 715
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapa Polityczna Mikroświata

Post autor: Ronon Dex »

Kolejna aktualizacja...

Tym razem jest związana ze zmianami w obrębie Federacji Nordackiej. Dawna Insulia zmieniła nazwę na Westland (czyli w sumie "wrócili do korzeni") oraz wstąpiła do Federacji Nordackiej. Najwyraźniej ten kawałek dawnej Insulii na wyspie Voxland odziedziczyła teraz Estia - tak mi się wydaje, bo informacje z drugiej ręki... w Federacji Nordackiej bardzo mnie nie lubią, to mam info tylko jak ktoś obeznany z ich sytuacją do mnie napisze lub wrzuci coś na Biastion. Poprawka... powstało tam nowe państewko kościelne.

Dodatkowo część terenów Federacji Nordackiej opisanych wcześniej jako Klindonia (plus część stref okupacyjnych) stała się na razie OBPP, ale pod opieką Federacji Nordackiej i coś tam się chyba nowego szykuje (z zasłyszenia...).

Obrazek

Link do kustosza

Link do Bastionu - tam można prześledzić zmiany bo zachowano linki do starszych wersji mapy. Na Bastionie są też linki do zaaktualizowanej mapy stref czasowych (w związku ze zmianami we wspomnianej FN).
Ostatnio zmieniony 24 stycznia 2024, 22:40 przez Ronon Dex, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapa Polityczna Mikroświata

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Jak zawsze wielkie dzięki za działanie w materii geograficznej Herr @Ronon Dex.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 715
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapa Polityczna Mikroświata

Post autor: Ronon Dex »

Kolejna aktualizacja mapy...

1/ Uwzględniono powstanie (na Nordacie... dawne tereny "stref okupacyjnych" po nieboszczce Brodrii) Wielkiego Księstwa Iżniewskiego (dla czytelności mapy opisane w skrócie jako "Iżniewsk").

2/ Naniesiono wcześniej pominiętą (z braku danych) Krakozję Stepową (opisana jako "Krakozja").

Obrazek

Link do Kustosza.

Link do strony Bastionu (są tam też starsze wersje mapy - dla możliwości dokonywania porównań).

Wejście do map również przez Stempel.

Dziękuję wszystkim, który dostarczaniem mi informacji przyczyniają się do możliwości bieżącej aktualizacji mapy.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapa Polityczna Mikroświata

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Super, że cały czas jest to akyualizowane.

Mam dwie małe, ale w sumie mało istotne literówki - Ederland - powinno być Elderland, Chatycja - winno być Chattycja. :)
Takie tam maleńkie uwagi. Fajnie, że w końcu i Krakozja Stepowa trafiła na mapę.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 715
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapa Polityczna Mikroświata

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 12 lutego 2024, 16:09 Mam dwie małe, ale w sumie mało istotne literówki - Ederland - powinno być Elderland, Chatycja - winno być Chattycja. :)
Pewnie słuszne uwagi... poprawi się w następnym wydaniu, bo OBPP to nie jest coś co wymagałoby natychmiastowej interwencji.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapa Polityczna Mikroświata

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ronon Dex pisze: 13 lutego 2024, 17:36
Heinz-Werner Grüner pisze: 12 lutego 2024, 16:09 Mam dwie małe, ale w sumie mało istotne literówki - Ederland - powinno być Elderland, Chatycja - winno być Chattycja. :)
Pewnie słuszne uwagi... poprawi się w następnym wydaniu, bo OBPP to nie jest coś co wymagałoby natychmiastowej interwencji.
Małe szczegóły, ale skoro już poprawiasz co jakiś czas to warto. Jak zawsze dopowiem tylko, że świetną robotę robisz z tą mapą.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akademia Narodowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość