Mapa Polityczna Mikroświata

Akademia Narodowa - edelweisskie źródło wiedzy, ujście nauki, morze wymiany doświadczeń...
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 718
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapa Polityczna Mikroświata

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 07 grudnia 2023, 21:42 Herr @Ronon Dex a co im się nie podobała linia brzegowa? :)
Zrobili sobie "Wielki Kanał"... czyli przedzielili część lądu cieśniną. W zasadzie nie wiem kiedy to zrobili, bo wcześniej nie mieli uwag do wizerunku Vaarlandu. Nie wiem... dokonali jakiś zmian po moich wczesnych uzgodnieniach (tak jak to było z Nordatą, gdzie w pewnym momencie trzeba poprawić brzegi Magnifikatu, bo jakieś "zalanie" się odbyło) czy po prostu w czasie uzgodnień dotyczących ich kontynentu tego nie zauważyli. Vaarlad zresztą ulegał już wcześniej (na przestrzeni lat) sporym zmianom co można sobie prześledzić na starych mapach mikroświat np. Pel Nandera i KIK-u.

Tak czy inaczej wyszło to podczas uzgodnień Roberta Drenina, który robi mikronacyjnego moda do jakiejś gry...

Skoro "wyszło" to należało to poprawić, bo przecież ideą tworzonej przeze mnie mapy jest możliwie największa zgodność z ustaleniami narodowymi i kontynentalnymi. Zapewne to nie ostatnia poprawka, bo pewnie to nie ostatnia zmiana w wizerunkach lądów mikroświata.
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 718
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapa Polityczna Mikroświata

Post autor: Ronon Dex »

Nie będę tworzył kolejnego tematu, bo to w sumie pasuje do map... a do tego to tylko taka zabawa (efekt pomysłu Benjamina i mojej kombinacji graficznej w Leocji, gdzie robienie obrazków na zasadzie "sztuka dla sztuki" jest dość popularne), bez praktycznego zastosowania. Ot wykombinowaliśmy sobie mapę stref czasowych... :lol:

Obrazek

Link do kustosza
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapa Polityczna Mikroświata

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Pierwszorzędna robota, aczkolwiek nie wiem w czym to ma pomóc. :)
Co do mapy, cenię ją wielce, bo jest odnośnikiem rozmów, a nie własnego widzimisię. No i w dodatku robi ją osoba tak wielce oddana realizmowi! Vielen Dank!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Piwski Sroczyński Stempel
Posty: 144
Rejestracja: 02 maja 2023, 15:31

ODZNACZENIA

Re: Mapa Polityczna Mikroświata

Post autor: Piwski Sroczyński »

Heinz-Werner Grüner pisze: 10 grudnia 2023, 21:49 Pierwszorzędna robota, aczkolwiek nie wiem w czym to ma pomóc. :)
Co do mapy, cenię ją wielce, bo jest odnośnikiem rozmów, a nie własnego widzimisię. No i w dodatku robi ją osoba tak wielce oddana realizmowi! Vielen Dank!
Wgl... czy Slawonia i Trizondal funkcjonują? Bo może warto byłoby im, dla lepszego zintegrowania gospodarek czy kolei zaproponować przejście do strefy edelweisskiej :)
(-) abp Piwski Żmij-Sroczyński, Arcybiskup Osieka, Sługa Sług Bożych
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 718
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapa Polityczna Mikroświata

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 10 grudnia 2023, 21:49 ... aczkolwiek nie wiem w czym to ma pomóc. :)
Zapewne w niczym... wymyślono taką zabawę to się włączyłem z mapką.

Piwski Sroczyński pisze: 11 grudnia 2023, 03:41 Wgl... czy Slawonia i Trizondal funkcjonują? Bo może warto byłoby im, dla lepszego zintegrowania gospodarek czy kolei zaproponować przejście do strefy edelweisskiej :)
Chyba przeoczyłeś na forum Leocji wypowiedź:
Ludwik Tomović pisze: 09 grudnia 2023, 16:24 Sclavinia, Slawonia i Trizondal również podjęły odpowiednie decyzje i dołączają do zabawy ;)

Odpowiednie informacji poszły na Discordzie na priv
Jak mniemam to między sobą wymieniają informacje (przecież ja Discorda w ogóle nie używam, to chyba nic mi w ten sposób nie próbują przesłać), a skoro wymieniają informację i stwierdzają, że "dołączą do zabawy" to istnieją. Domyślam się też, że sobie to pouzgadniają między sobą i dadzą znać czy zostawić czy cos u nich zmienić.
Awatar użytkownika
Benjamin Stempel
Posty: 110
Rejestracja: 01 marca 2022, 23:00

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapa Polityczna Mikroświata

Post autor: Benjamin »

Te trzy państwa zarządzane są wszystkie przez Ludwika. Z przesłaniem informacji na Discordzie, chodzi o przesłanie do mnie – patrz: https://fenocja.org.pl/i/mbc/dolacz
(—) Benjamin (Benji) Romanow
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 718
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapa Polityczna Mikroświata

Post autor: Ronon Dex »

Benjamin I Romanow pisze: 11 grudnia 2023, 07:43 Te trzy państwa zarządzane są wszystkie przez Ludwika. Z przesłaniem informacji na Discordzie, chodzi o przesłanie do mnie – patrz: https://fenocja.org.pl/i/mbc/dolacz
Super są te zegarki... :o

Muszę czym prędzej namówić Cesarza Nan Di by podjął stosowne decyzje oficjalne.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapa Polityczna Mikroświata

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Nie no mapka pierwsza liga! Zegary również! Czy ja też, jako oberhaupt KE mogę złożyć wniosek o "zegar"? :D

@Benjamin I Romanow
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 718
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapa Polityczna Mikroświata

Post autor: Ronon Dex »

Aktualizacja mapy z dnia 25.12.2023.

Obrazek

Link bezpośredni do kustosza

Link do Bastionu, gdzie są umieszczone wszystkie wcześniejsze wersje - można porównywać zmiany.

Zmiany w obecnym wydaniu mapy to głównie powiększenie terenu Estii, która przyłączyła do swojego terytorium większość wcześniejszej "strefy okupacyjnej kiriansko-estinskiej".

Przy okazji nastąpiła drobna korekta wybrzeża dzielnicy senioralnej Insulii - co jest efektem narysowania sobie w tym kraju dokładniejszej mapy tego rejonu.

Trzecią zmianą jest lekka korekta wybrzeża należącego do Bizancjum - podczas prac nad modem Roberta Drenina zorientowali się, że brakuje im trzech ważnych (dla nich) wysepek. W zasadzie moim zdaniem całe wybrzeże Bizancjum powinno iść do poprawki - Vaarland stosunkowo niedawno (jak na historię mapowania mikorświata) zmieniał mocno swoje oblicze i tej kawałek tegoż kontynentu jest odrealowy, ale zapewne robienie tego w niewielkiej rozdzielczości spowodowało nieco przekłamań. Narysowanie tego ponownie nie jest problemem, ale muszę przedtem się z nimi skonsultować czy taka poprawka (na dokładnie odrealową) nie będzie znowu sprzeczna z ich ustaleniami aktualnymi - bo te niedokładności mogły wejść do narracji.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapa Polityczna Mikroświata

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Pewnie dla postronnego obserwatora takie zmiany są mało istotne, ale dla mnie, a już na pewno dla samych państw zainteresowanych bardzo ważne. Dzięki wielkie @Ronon Dex, że nadal trzymasz nad tym pieczę.
Zastanawiam się jak to "ująć" i gdzie wydzielić strefę z mapami politycznymi. Czy miałbys coś przeciwko jakbyśmy cały wątek przenieśli do naszej Akademii Narodowej?
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akademia Narodowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość