Cukiernia "Zerbröckeln"

Miasto będące stolicą państwa i zarazem centrum szarotkowej krainy. To tutaj zjadziemy siedzibę władz, ale także wszelkich rzemieślników, artystów czy najwieksze widowiska kulturalne czy sportowe. Jeśli nigdy tutaj nie zajrzałeś nie możesz zwać się obywatelem.
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2691
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Cukiernia "Zerbröckeln"

Post autor: Femme Mystere »

Ciekawe, czy tak słynny cukiernik wymyśli coś dla Faktotum.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Cukiernia "Zerbröckeln"

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Femme Mystere pisze: 01 maja 2022, 16:15 Ciekawe, czy tak słynny cukiernik wymyśli coś dla Faktotum.
Myślę, że to kwestia czasu... ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Cukiernia "Zerbröckeln"

Post autor: Isabella Swann »

No to chyba mam swoją ukochaną ciastkarnię teraz w Edelweiss :D :D
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Cukiernia "Zerbröckeln"

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Isabella Swann pisze: 02 maja 2022, 07:47 No to chyba mam swoją ukochaną ciastkarnię teraz w Edelweiss :D :D
Ale to chyba oczywiste? Po pierwsze bo nie ma lepszej, po drugie nie ma innej. :D
W każdym razie "Zerbröckeln" jest unikatowa!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2691
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Cukiernia "Zerbröckeln"

Post autor: Femme Mystere »

Lieselotte oczywiście nie mgoła przepuścić takiej okazji, jak wypad z Oberhauptem do cukierni. Tyle słodkości! Ta atmosfera! Zasiadła przy stoliku i zamówiła kurtyzankę i kawę. Potem skupiła się już tylko na rozmówcy.
- Jak się czujesz, Herr Oberhaupt? Czy udało ci się dogonić jakiegoś jelenia na wyprawie? - zapytała, przyglądając się stanowi zdrowia swojego rozmówcy
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Cukiernia "Zerbröckeln"

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Oberhaupt czuł się dzisiaj nieszczególnie dobrze, pomimo, że szpital opuścił w pełni zdrów, ale nie chciał pokazać słabości i rzekł:
-Droga Pani Augentrost, serdecznie dziękuję za miły gest i odebranie mnie ze szpitala. Czy udało mi się dogonić jelenia? - uśmiechnął się kącikeim ust - Nie tylko jelenia, ale i pięć loszek. Człowiek nieco odpoczął w tych górach psychicznie, ale fizycznie to cieżkie wyzwanie. Następnym razem muszę się do tego znacznie lepiej przygotować. Nie może być tak, że trafiam do szpitala, tak nie przystoi oberhauptowi - ewidentnie miał wyrzuty sumienia z powodu braku formy fizycznej.
-No, ale dosyć o mnie, co tam słychać u Ma'am? Jakieś ciekawe wieści ze Stadt? Der Sitz jeszcze stoi? - zaśmiał się i oczekując odpowiedzi rozglądał się za obsługą, gdyż strasznie miał ochotę na kurtyzanę, tak jakby to miało przyśpieszyć jej podanie.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2691
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Cukiernia "Zerbröckeln"

Post autor: Femme Mystere »

- Ważne, że odnalazł Herr Oberhaupt w lasach swego syna, to było chyba przeznaczenie. - wyznała, choć zwykle nie wierzyła w przeznaczenie. - Edelweiss bez swojego oberhaupta usychało jak więdnąca szarotka. - przyznała. - Choć dołożyliśmy z drugim Faktotum wszelkich starań, by Edelweiss funkcjonowało. I... - przechyliła się nad stolikiem i dalej mówiła szeptem. - ... - niestety ktoś ukradł plakat z Waszego gabinetu. Strasznie mi przykro. - powiedziała już głośniej, prostując plecy i uśmiechając się. - I chyba wiem, kto to mógł być.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Cukiernia "Zerbröckeln"

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Heinz aż poderwał się z krzesła i szeptem, ale wyraźnie wzburzony powiedział:
-Mein Mutter Prokrastination! Jaki do licha plakat!? Co to za złodziej? Opowiadaj Mein Faktotum o co chodzi? Był napad na Der Sitz? Czy jak? - zaczął wypytywać, zaraz po tym jak się chwilę ogarnął i poprawił marynarkę.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ernst Zerbröckeln
Posty: 50
Rejestracja: 13 stycznia 2023, 21:35
Lokalizacja: Stadt Edelweiss

Re: Cukiernia "Zerbröckeln"

Post autor: Ernst Zerbröckeln »

Ernst Zerbröckeln stanął w drzwiach cukierni i ujrzawszy Wilberta zaczął z nim rozmawiać.

- Wilbercie, byłem dzisiaj u Stefana. Zaproponował że stworzymy razem jakiś wspaniały, nowy przysmak. Jak byłem w wielu krajach to otrzymałem dobre przepisy. Jak już skończysz pracę to przyjdź do mojego mieszkania i możemy pracować. Poproszę pyszne Heinzbrötchen. - rzekł Ernst na powitanie i usiadł przy stoliku.
Ernst Zerbröckeln
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Cukiernia "Zerbröckeln"

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ernst Zerbröckeln pisze: 16 stycznia 2023, 15:05 Ernst Zerbröckeln stanął w drzwiach cukierni i ujrzawszy Wilberta zaczął z nim rozmawiać.

- Wilbercie, byłem dzisiaj u Stefana. Zaproponował że stworzymy razem jakiś wspaniały, nowy przysmak. Jak byłem w wielu krajach to otrzymałem dobre przepisy. Jak już skończysz pracę to przyjdź do mojego mieszkania i możemy pracować. Poproszę pyszne Heinzbrötchen. - rzekł Ernst na powitanie i usiadł przy stoliku.
-Mój drogi braciszku, zjawiasz się po tylu latach, bez słowa wyjaśnienia i teraz oczekujesz, że zrobimy coś wspólnie? W normalnych warunkach, kiedy moja głowa pracowała jeszcze na wysokich obrotach w ogóle nie zastanawiałbym się i wyrzucił cię bez oczekiwania na wyjaśnienia. Jednak z czasem moje serce zmiękło, a odkąd pochowałem Judith to czuje się taki samotny... - westchnął i na chwile zamyślił się... po czym skinął na pracownicę, która momentalnie wykonała polecenie służbowe, choć niewypowiedziane, to wiedzała co ma robić. Podała młodszemu z braci zamówioną heinzbrötchen
-Zróbmy zatem tak jak mówisz. A więc pojednanie, a na dobry początek wspólne pieczenie. - spojrzał na zegarek, po czym mówił dalej:
-Zamykam o 20. Będę u Ciebie kwadrans później. Dziś pracownik rozliczy zmianę. Oby się tylko nie pomylił...
W oddali było widać "tuptajacą" z przejęcia dziewczynę, u której najwyraźniej pomysł podliczenia dziennego utargu wywołał niemały stres.
Okdąd tu pracowała to zawsze robił to szef, na zamknięcie zmiany...Tymczasem pojawienie się brata wpłynęło na jego całkiem surową duszę diametralnie inaczej niż się tego wszyscy spodziewali.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadt Edelweiss”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość