Szkoła Tańca „Zgrabne nóżki” / Tanzschule „Hübsche Beine“

Miasto będące stolicą państwa i zarazem centrum szarotkowej krainy. To tutaj zjadziemy siedzibę władz, ale także wszelkich rzemieślników, artystów czy najwieksze widowiska kulturalne czy sportowe. Jeśli nigdy tutaj nie zajrzałeś nie możesz zwać się obywatelem.
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Posty: 550
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:52

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Szkoła Tańca „Zgrabne nóżki” / Tanzschule „Hübsche Beine“

Post autor: Sophie »

Ciekawy pomysł, na pewno przyda się wziąć kipka lekcji, aby na balch nie deptać po palcach partnerowi. Może jeszcze tutaj zajrzę, ale na razie poobserwuje.
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Dumna obywatelka Kotliny
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Kurt Wagner
Posty: 14
Rejestracja: 07 maja 2022, 19:40

Re: Szkoła Tańca „Zgrabne nóżki” / Tanzschule „Hübsche Beine“

Post autor: Kurt Wagner »

Wszedłem do środka sali i od razu podszedłem do recepcji przy której siedziała młoda dziewczyna.
- Dzień Dobry. Lieselotte przysłała mnie tu bym się zapisał na kurs tańca. Tak średnio mi to zawsze szło, że pomyśleliśmy że mógłbym się podszkolić. - uśmiechnąłem się do dziewczyny.
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3915
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Szkoła Tańca „Zgrabne nóżki” / Tanzschule „Hübsche Beine“

Post autor: Joachim Cargalho »

- Raz, dwa, trzy! Raz, dwa, trzy! - dało się słyszeć przez uchylone okno jednej ze sal szkoły tańca.
Cargalho już jakiś czas temu usłyszał o nowej inicjatywie. Z resztą... Pogłoski o niej już od dawna krążyły w kuluarowych rozmowach społeczności. W końcu zostało to zrealizowane, dlatego też nie omieszkał zajrzeć do środka.
- Dzień dobry! - krzyknął już w progu, a zgromadzeni odwrócili się w jego kierunku. Wielkie zdziwienie pojawiło się w jego umyśle, gdyż chętnych do nauki było już tam całkiem sporo.

Taniec był jedna z czynności, które Edle często praktykowały. Od powstania państwowości co róż poszukują pretekstu, by skorzystać ze skrawka melodii wydobywającej się z przeróżnych instrumentów. Taniec, to nie tylko okazja do zabawy, ale również zawierania znajomości, zacieśniania relacji i tworzenia jakiś nowych. Te wszystkie aspekty sprawiły, że jest on dla społeczności Edelweiss potrzebny niczym tlen, bo właśnie tak wygląda ich życie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Szkoła Tańca „Zgrabne nóżki” / Tanzschule „Hübsche Beine“

Post autor: Isabella Swann »

Drodzy Państwo miło mi was przywitać na pierwszych zajęciach z moim udziałem :D - Powiedziała Bella skromnym ale doniosłym głosem na sali wśród wszystkich zebranych - Zaczniemy od Walca Wiedeńskiego najbliższego memu sercu!

Jest to szybki taniec obrotowy o tempie 180 uderzeń na minutę. Tancerze bezustanie wirują w lewo lub prawo. Podstawowym krokiem walca jest obrót zgodnie z ruchem wskazówek zegara lub w przeciwną. Kroki mają to do siebie, że można przejść płynnie z ruchów w jedną stronę w przeciwną.
Taniec zaczynamy od postawienia prawej stopy do przodu, następnie dostawiamy lewą stopę. Kolejny krok to postawienie lewej stopy do tyłu i dostawienie do niej prawej stopy. Są to podstawowe kroki w które dołączamy obroty. Nie możemy skakać podczas wykonywania ruchów. - Powiedziała Bella na jednym tchu. Tak zafascynowana nawet nie zauważyła, że w trakcie mówienia zaczęła sama bez partnera pokazywać kroki



Jest to najstarszy taniec balowy. Powstał w drugiej połowie XVIII wieku w Austrii. Przed rokiem 1812 dotarł on do Anglii i został tam przedstawiony jako niemiecki Walc. Istotny wpływ na rozwój walca w europie miały utwory Piotra Czajkowskiego oraz Johanna Straussa.
Podstawowe kroki walca wiedeńskiego nie są zbyt skomplikowane, a po opanowaniu ich można wirować w rytm muzyki na każdym balu.


- Drugim podstawowym ale też i bardziej intymnym walcem jest walc Angielski. Jest to prosty rytmiczny taniec towarzyski. Jest on tańcem przestrzennym, obejmującym obroty w lewo i prawo oraz jednotaktowy krok zmienny. Takt jest na 3/4. - Bella znowu zaczęła pokazywać i tłumaczyć o co w tym wszystkim chodzi

- Partner ze swoją partnerką zwracają się do siebie w postawie wyprostowanej. Biodra delikatnie stykają się, twarze skierowane lekko w lewo, brody zadarte. Prawa dłoń mężczyzny spoczywa na lewej łopatce kobiety. Splecione ręce pary muszą znajdować się na wysokości głowy tancerki. W walcu angielskim istotne jest trzymanie pary, które przez cały taniec nie może się zmieniać. Również ciała tancerzy powinny być niezmienne. Walc angielski tańczy się w tzw. kontakcie, czyli ciała kobiety i mężczyzny dotykają się od kolan do mostka tancerki.
Podstawowe kroki walca angielskiego mają taką samą wartość rytmiczną, a każda figura musi być rozpoczynana na początku taktu, wraz z pierwszym uderzeniem. Na koniec taktu stopy są łączone. Wszystkie kroki do przodu w walcu angielskim stawiane są od pięty, kroki wykonywane do tyłu są stawiane od palców, natomiast kroki boczne stawiane są na całej podeszwie.



Powstał on w 1921 roku, a jego prekursorem jest Victor Silvester. Powstał on z niechęci Anglików do szybkich tańców oraz bazował na naturalnych ruchach ciał partnerów.


To tyle na dzisiejszych zajęciach z mojej strony! Teraz pora byśmy wszyscy zaczęli tańczyć - a ja będę przechadzać się wśród Państwa i dawać lekkie rady jeszcze.
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11780
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Szkoła Tańca „Zgrabne nóżki” / Tanzschule „Hübsche Beine“

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ja już pomału łąpię te kroki... Jeszcze z tydzień i biorę udział w zawodach...

:E :E :E
Obrazek



A tak już bardzo poważnie! Serdecznie dziękuje Ma'am Swann za przygotowanie tak obfitego materiału. Jakoś nigdy nie przyszło mi solidnie zatańczyć walca i być z niego całkowicie zadowolony.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Szkoła Tańca „Zgrabne nóżki” / Tanzschule „Hübsche Beine“

Post autor: Isabella Swann »

Cała przyjemność po mojej stronie herr @Heinz-Werner Grüner
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11780
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Szkoła Tańca „Zgrabne nóżki” / Tanzschule „Hübsche Beine“

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Isabella Swann pisze: 12 maja 2022, 10:15 Cała przyjemność po mojej stronie herr @Heinz-Werner Grüner
Jestem ciekaw czy podołalibyśmy w realu. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Szkoła Tańca „Zgrabne nóżki” / Tanzschule „Hübsche Beine“

Post autor: Isabella Swann »

Heinz-Werner Grüner pisze: 12 maja 2022, 21:47
Isabella Swann pisze: 12 maja 2022, 10:15 Cała przyjemność po mojej stronie herr @Heinz-Werner Grüner
Jestem ciekaw czy podołalibyśmy w realu. :D
Możliwość sprawdzenia jeśli przesuniesz termin zjazdu :lol:
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11780
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Szkoła Tańca „Zgrabne nóżki” / Tanzschule „Hübsche Beine“

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Isabella Swann pisze: 12 maja 2022, 21:50
Heinz-Werner Grüner pisze: 12 maja 2022, 21:47
Isabella Swann pisze: 12 maja 2022, 10:15 Cała przyjemność po mojej stronie herr @Heinz-Werner Grüner
Jestem ciekaw czy podołalibyśmy w realu. :D
Możliwość sprawdzenia jeśli przesuniesz termin zjazdu :lol:
No ja nie mam takiej mocy by zmienić realne plany kilku osób. Z całą swoją mocą nie dam rady. :ugeek:
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Posty: 550
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:52

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Szkoła Tańca „Zgrabne nóżki” / Tanzschule „Hübsche Beine“

Post autor: Sophie »

Soohie po raz kolejny udała się do Szkoły Tańca. Tym razem zdecydowała się na uczestnictwo w zajęciach. Weszla do budynku po czym podeszła do recepcji:
Dobry wieczór! Czy można zapisać się na zajęcia?-zapytała Sophie młodej recepcjonistki, po uzyskaniu odpowiedzi weszła na salę, gdzie odbywały się już zajęcia. Wybrała woone miejsce i podporządkowywała się poleceniom instruktorki.
Obrazek
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Dumna obywatelka Kotliny
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadt Edelweiss”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość