Siły Zbrojne w Pollinie [Panel Dyskusyjny]

Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siły Zbrojne w Pollinie [Panel Dyskusyjny]

Post autor: Piotr Romanow »

Dobrze wracając do Panelu Dyskusyjnego, który zamarł. Z moją krótką pracą jedyny, że tak powiem zapoznał się Herr Oberhaupt (@Heinz-Werner Grüner), który udzielił nawet odpowiedzi, czy ktoś jeszcze ma coś do dodania? Ktoś chce prowadzić dalej rozmowy zgodne z tym zagadnieniem?

Nie ukrywam, że chciałbym rozbudzić ten zakątek Akademii Wojskowej, bo czekają nas jeszcze inne tematy, które warto by było poruszyć. Przypominam, że to nie tylko miejsce na takie suche rozmowy, ale też na rozmowy odnośnie niestety realowej teoretyki pola walki, bo niestety tutejszych schematów nie mamy. Chyba, że ktoś z obecnych pamięta mój książkowy Blitzkrieg z Wojny Batawsko-Kucełgradzkiej, chociaż wydaje mi się że nie. ;)
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siły Zbrojne w Pollinie [Panel Dyskusyjny]

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Piotr Romanow pisze: 28 września 2022, 18:03 Dobrze wracając do Panelu Dyskusyjnego, który zamarł. Z moją krótką pracą jedyny, że tak powiem zapoznał się Herr Oberhaupt (@Heinz-Werner Grüner), który udzielił nawet odpowiedzi, czy ktoś jeszcze ma coś do dodania? Ktoś chce prowadzić dalej rozmowy zgodne z tym zagadnieniem?

Nie ukrywam, że chciałbym rozbudzić ten zakątek Akademii Wojskowej, bo czekają nas jeszcze inne tematy, które warto by było poruszyć. Przypominam, że to nie tylko miejsce na takie suche rozmowy, ale też na rozmowy odnośnie niestety realowej teoretyki pola walki, bo niestety tutejszych schematów nie mamy. Chyba, że ktoś z obecnych pamięta mój książkowy Blitzkrieg z Wojny Batawsko-Kucełgradzkiej, chociaż wydaje mi się że nie. ;)
Tematy wojskowe pewnie muszą być traktowane trochę po macoszemu, bo po pierwsze zna się na nich niewiele osób, a po drugie nie mamy też praktycznych mozliwości sprawdzenia wszystkich parametrów jakie powinien posiadać mikronacyjny żołnierz. W realu jest o to zdecydowanie łatwiej, prawda?

Co do taktycznego podejścia. Ja bym stosował dowolność w wyborze teorii z pola walki. Poza realowymi poznałbym i "książkowy Blitzkrieg z Wojny Batawsko-Kucełgradzkiej". To może być bardzo ciekawa lektura. Jesli Leutnant posiada jeszcze jakieś materiały na ten temat, to proszę o wrzucenie jako osobny wykład lub, choćby i tutaj w "ciągu".
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akademia Wojskowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość