Siły Zbrojne w Pollinie [Panel Dyskusyjny]

Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siły Zbrojne w Pollinie [Panel Dyskusyjny]

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 13 lipca 2022, 10:43
Heinz-Werner Grüner pisze: 13 lipca 2022, 09:04 Oczywiście, zgłoszę się i ja do Herr Oberfeldwebela w jednej sprawie, ale to po urlopie. Jeśli zaś mowa o umundurowaniu to widziałem, pracę są jak najbardziej odpowiednie, ale ja tuż po powrocie zamierzam wykonać model .svg dedykowany dla naszych edelwajskich klimatów. Prosiłbym ewentualnie o sugestie postury Szanowny Panów Podoficerów.
Cóż ja wolę pracować na PNG/JPG gdyż jestem do tego powiedzmy przyzwyczajony i może nie jest to najlepsza opcja to jest dla mnie wystarczająca.
Prawda jest tak że nie umiem w SVG, nie jestem grafikiem :cry:
Joachim Cargalho pisze: 13 lipca 2022, 09:38 I dalej, w odniesieniu do wypowiedzi @Albert Fryderyk de Espada .
Bardzo chętnie obejrzałbym efekty Twoich prac, gdyż wcześniej nie natknąłem się na nie. Dotychczasowe Twoje pomysły spotykały się z wielką aprobatą Edli, także i tutaj widzę pole do popisu.
Skoro była mowa o mundurach to spróbowałem swoich sił i przygotowałem kilka dla Wielkiej Armii Republiki Muratyki, no i zajmuje się swoimi samolotami a przy okazji innymi pierdołami w ramach Atlas Monerskap.
Ja też lepiej operuję na png, ale jednak to ma być coś unikatowego w swojej wizualizacji. Chciałbym przynajmniej by tak było. Jak będzie, czas pokaże.
BTW. Ja tym bardziej nie jestem grafikiem. ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siły Zbrojne w Pollinie [Panel Dyskusyjny]

Post autor: Piotr Romanow »

Co do mundurów to staram się zrobić szablon, który będzie odpowiadał naszym realiom.
Awatar użytkownika
Fatima Popow-Chojnacka Stempel
Posty: 727
Rejestracja: 01 marca 2022, 20:28

ODZNACZENIA

Re: Siły Zbrojne w Pollinie [Panel Dyskusyjny]

Post autor: Fatima Popow-Chojnacka »

Ja powiem tak.. oczywiście, każde v–państwo powinno mieć wojsko. W końcu budujemy v-państwo i ta sfera obronna powinno być. Bo jak to będzie wyglądać? Trochę tak kiepsko i dziwnie moim zdaniem. A narracyjnie fajny smaczek, szczególnie dla ludzi, którzy lubią wojsko. Daje im to rozwój. Tylko wolę by robione to było z głową, czyli bez jakiś chamskich akcji wojennych jeszcze wciągając nagle innych. Już dość w realu to przeżywam więc po co jeszcze tu... Na spokojnie zawsze można jakiś mały konflikt lub współpracę ustalić z jakimś v– państwem. Ale też nie jestem za tym by robić służbę obowiązkową dla obywateli. Nie każdy chce się bawić w wojsko i powinno być to uszanowane. Tylko i wyłącznie dla chętnych. I też nie jestem za tym by jedna osoba była w wojsku w wielu v–państwach. Albo bronisz swojego v–państwa i rozwijasz tam wojsko albo wcale. Oczywiście też budowanie wojska na zasadzie nie ściągania wszystkiego z reala. Tyle ode mnie, to nie mój temat. :D
( – ) Fatima Popow-Chojnacka
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siły Zbrojne w Pollinie [Panel Dyskusyjny]

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Trudno się nie zgodzić z głosem Frau Fatimy. Ja osobiście jednak uważam, że takie rozwiązanie jakie zastosowaliśmy w Edelweiss, czyli pobór jest obowiązkowy, gdzie się po prostu deklaruje czy chcesz się w to bawić czy nie. To raptem jeden lub dwa posty fabularne. Jesli nie to nic się nie dzieje, postać przenoszona jest do rezerwy i tyle.
A jeśli nie ma sprzeciwu to zabawatrwa tak długo jak się zechce samemu.
Rolą "opiekuna armii" jest nakłanianie i zachęcanie do wspólnego działania.

Co do działania jednej osoby w kilku armiach, to też mam z tym problem. Natomiast trudno mieć pretensje do naszych najlepszych żołnierzy. Zarówno Herr Romanow, jak i Herr de Espada życzą sobie właśnie tak działać. Nie mogę przecież komuś zabronić.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Fatima Popow-Chojnacka Stempel
Posty: 727
Rejestracja: 01 marca 2022, 20:28

ODZNACZENIA

Re: Siły Zbrojne w Pollinie [Panel Dyskusyjny]

Post autor: Fatima Popow-Chojnacka »

Heinz-Werner Grüner pisze: 13 lipca 2022, 21:38 Trudno się nie zgodzić z głosem Frau Fatimy. Ja osobiście jednak uważam, że takie rozwiązanie jakie zastosowaliśmy w Edelweiss, czyli pobór jest obowiązkowy, gdzie się po prostu deklaruje czy chcesz się w to bawić czy nie. To raptem jeden lub dwa posty fabularne. Jesli nie to nic się nie dzieje, postać przenoszona jest do rezerwy i tyle.
A jeśli nie ma sprzeciwu to zabawatrwa tak długo jak się zechce samemu.
Rolą "opiekuna armii" jest nakłanianie i zachęcanie do wspólnego działania.

Co do działania jednej osoby w kilku armiach, to też mam z tym problem. Natomiast trudno mieć pretensje do naszych najlepszych żołnierzy. Zarówno Herr Romanow, jak i Herr de Espada życzą sobie właśnie tak działać. Nie mogę przecież komuś zabronić.
Mogę przeboleć ten obowiązek... Ale właśnie na zasadzie, że nie chcę to nie. Zrobię może jeden post, czy dwa i tyle. Bez żadnych sztywnych wymuszeń, kar. Przenieść i tyle.


No tak, z drugiej strony to jest racja. Napędzają wszędzie wojsko, że szkoda nie skorzystać.
( – ) Fatima Popow-Chojnacka
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siły Zbrojne w Pollinie [Panel Dyskusyjny]

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Fatima Marcjan-Chojnacka pisze: 13 lipca 2022, 21:47 Mogę przeboleć ten obowiązek... Ale właśnie na zasadzie, że nie chcę to nie. Zrobię może jeden post, czy dwa i tyle. Bez żadnych sztywnych wymuszeń, kar. Przenieść i tyle.
U nas z takiej opcji skorzystała choćby i Frau Swann. Nie lubi tematyki z własnych pobudek i już. Nikt nie docieka. Najważniejsze to jest dobrze się bawić, a jak coś jest na siłe to traci rację bytu.
Fatima Marcjan-Chojnacka pisze: 13 lipca 2022, 21:47 No tak, z drugiej strony to jest racja. Napędzają wszędzie wojsko, że szkoda nie skorzystać.
Dokładnie. Mam na szczęscie wiedzę jak to wygląda z ich strony i ze strony państw, gdzie zajmują wojskowe staowiska. Wszystko da się "wytłumaczyć". :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siły Zbrojne w Pollinie [Panel Dyskusyjny]

Post autor: Piotr Romanow »

De facto moja służba w Palatynacie Leocji jest tylko i wyłącznie na wzór służby nie wiem jak to nazwać, doradczej? Głównie co robię w Palatynacie to doradzam, dorzucam swoje 5 groszy i robię Edelweiss grunt pod poważnego sojusznika militarnego.

Powoli z Frau @Anastasia Windsachen planujemy sporządzenie traktatu między naszymi państwami. Co prawda odwlekam to w czasie, ponieważ nie mam jeszcze klarownej wizji jak może wyglądać traktat militarny między państwami o dwóch odmiennym pomysłach na planowanie. Najgorszym chyba problemem jest różnica czasów w jakich działają wcześniej wspomniane armie, bowiem Leoci idą w XX/XXI wiek, a My raczej w początki XX wieku. Gdy to się wyklaruje jak napisać taki traktat zgłosimy go zarówno Oberhauptowi, jak i Namiestnikom. ;)
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Posty: 236
Rejestracja: 08 kwietnia 2022, 11:59

ODZNACZENIA

Re: Siły Zbrojne w Pollinie [Panel Dyskusyjny]

Post autor: Anastasia Windsachen »

Pięknie wezwana do odpowiedzi na pytania postawione w pierwszym poście, w końcu zgłaszam swoją obecność. Na początku pozwolę się sobie odnieść do tej czwóreczki, następnie być może do reszty (kto wie moją wenę, a i posty czytam mocno pobieżnie i wyciągam najważniejsze informacje).

1. Tak. Mikroświat to symulacja realnego, nasza piaskownica dla spełniania wizji, ambicji i planów. Dlatego też włożenie SZ do tej piaskownicy jest czymś naturalnym. Po pierwsze, dlatego że tworzymy niszę dla osób wojskowych, zainteresowanych wojskowością lub po prostu ciekawych czegoś nowego. Po drugie - zawsze w pewnym momencie pojawia się wątek, który jakoś ich użycia wymaga. Czy to narracja o przylocie jakiegoś dostojnika (potrzebna reprezentacja), czy kogoś porwie na jakąś inną. No zawsze prędzej czy później pojawia się ta potrzeba.

2. Nie. Dobrze sterowane i dogadane przez osobę na ich czele z osobą na czele państwa, nie stanowią zagrożenia dla zabawy. Leocja, co prawda wprowadziła obowiązkową służbę wojskową, ale każdy może zdecydować czy się jej podejmuje, czy nie. Chcesz to dołączasz sobie SZ do zabawy. Nie chcesz, rozumiemy i SZ się nie wtrąca. Wszystko zależy od dogadania się.

3. Tak. No tak, jak mówiłam - kompania reprezentacyjna to chyba pierwszy punkt ubarwiania. Dalej mamy już takie rzeczy, jak właśnie kreatywność osób, które sobie w tej niszy siedzą. Jeżeli jest ona zbudowana tak by działała zarówno dla laików, jak i hobbystów, osób z wiedzą czy doświadczeniem - idealnie. Mamy wtedy kolejne pole do popisu dla siebie, kolejne możliwości prowadzenia narracji.

4. Jeżeli spojrzymy w przeszłość i na jakieś duże państwa itd. to zobaczymy, że wojsko budowano zazwyczaj w taki sposób, jak by to miała być realna armia. Sorry, w mikro to nie działa. Smaczek może to mieć dla 2-3 osób, które w tym robią/robiły na co dzień, resztę odpycha. Dzisiejsze wojsko, nowoczesne wojsko, powinno być skierowane dla jak najszerszego grona, co widzę wypala zarówno w Leocji, Edelweiss, jak i... Hasselandzie. Siły Zbrojne tych trzech krajów mają niebywale niski próg wejścia, dają dużą swobodę i z góry określa je naprawdę mało biurokracji oraz zasad.

Krieg Hauptschule - no, brzmi najlepiej.
Königin des Voxland-Königreiches, Generalissima der Pfalz Leotia

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siły Zbrojne w Pollinie [Panel Dyskusyjny]

Post autor: Piotr Romanow »

Dobrze, podsumowując to co mamy na chwilę obecną dochodzę do wniosku, że większość mikronautów niezależnie, czy służą czy też nie ma pozytywne zdanie o siłach zbrojnych. Skoro pojawiły się już zdania "pytanych", to może ja powinienem na nie odpowiedzieć?

Zaczynając od samego końca najbardziej mi się podoba Krieg Hauptschule.

1. Według wielu tak jak i według mnie Siły Zbrojne są bardzo fajnym dodatkiem do całokształtu symulacji państwa, chociaż ja osobiście zawsze stawiałem największy nacisk na nie, gdyż to one pozwalają bezpiecznie debatować polityką, zbierać plony rolnikom, a oligarchom wciąż bogacić. Mam swoje osobiste wrażenie, że wielu próbuję tworzyć państwa, a Siły Zbrojne są w nich dodatkiem, który albo jest skopiowany z reala i działa jak realowe, co niestety doprowadza do traktowania żołnierzy tak jak są traktowani. Wydaje mi się, że im bardziej "narracyjne" są Siły Zbrojne tym więcej osób do siebie ściągają. Chociaż i tu nie jestem tak strasznie liberalny, aktywność mi się podoba, ale jednak wolałbym żeby wszystko się trzymało kupy. Rambo w 1920 roku? Czy nawet w 2020? To nie może przejść, gdyż tacy żołnierze nie istnieją. Co prawda zgadzam się z jakimś kreowaniem "gieroja", który jest bardzo dobrym żołnierzem, ale wypadałoby, żeby był perfekcyjny w swojej dziedzinie, a nie był chodzącym żołnierzem. Wracając do meritum mojej wypowiedzi, tak, Siły Zbrojne są potrzebne, a wręcz są częścią składową każdego szanującego się państwa.

2. Czy zagrażają? Nie, a przynajmniej na ten moment nie są w stanie zagrozić nikomu jeżeli nie istnieje żaden system międzynarodowy, który byłby przeznaczony do prowadzenia wojen, a nawet jeśli taki by istniał to musiałoby powstać bardzo dużo normalizacji takiego systemu. Głupio byłoby mi dowodzić armią na stan np. 1939 roku i bić się przeciwko armii na stan 2050... Muszą powstać jakieś prawa międzynarodowe, a także regulacje, które nie doprowadzą do takich sytuacji, tutaj pojawia się kwestia wspólnych systemów wojskowych i innych takich komponentów, które ustabilizują to wszystko i nie będzie jakichś chorych rzezi niewiniątek tylko i wyłącznie z powodu sprzętu. Nie mniej jak na razie Siły Zbrojne nie stanowią żadnego zagrożenia dla nas, a także dla innych państw, bo w przypadku jakiejś "dziwnej wojny" można powiedzieć, że się w to nie bawi, bo nie ma jeszcze żadnych praw, które by to regulowały.

3. Tak jak Anastazja wspomniała o Kompaniach Reprezentacyjnych, nieskromnie mogę powiedzieć, że jestem specjalistą w tym fachu i uważam, czy chcemy czy nie jest to twarz nie tylko armii, a całego kraju czy to w nim czy to poza jego granicami. Dodatkowo szkolenia międzynarodowe dodają nowe elementy do narracji w danym kraju, których nie spotykało się w konkretnym społeczeństwie. W naszym przypadku mogę podbić ten temat jeszcze bardziej, bowiem jesteśmy państwem quasi-autorytarnym, a znając ich wygląd z nieistniejącego reala od zawsze takie państwa szczyciły się silnymi siłami zbrojnymi. Propaganda tych państw opierała się na siłach zbrojnych, także w wielu przypadkach ubarwiają też kraj w tym kierunku, który chcemy widzieć.

4. Według mnie Siły Zbrojne powinny być zarówno skomplikowane, jaki i proste jak drut. Skąd to wynika? Praca Szeregowego, czy też Podoficera Młodszego jest na tyle prosta, że nie powinni oni posiadać w mikroświecie jakiejś wiedzy specjalistycznej, no może Podoficerowie Młodsi mogli by wiedzieć co nieco odnośnie dowodzenia drużynami. Fabularyzacja na tak niskim poziomie rozwoju kariery jest ważniejsza, niżeli znajomość wszystkiego, co musi znać taki prawdziwy realowy podoficer. Uważam, że w Edelweiss każdy, kto przykłada się do pracy i chce coś tam pokazać w Armii powinien osiągnąć nawet stopień starszego sierżanta (Oberfeldwebel), natomiast wyżej? Tu już chciałbym być bardziej wymagający, bowiem personel od sierżanta sztabowego w górę to już prawie oficerowie, a tutaj chciałbym mieć już raczej zawodowych żołnierzy, którzy znają się na dowodzeniu z góry, z tej drugiej strony. Nie tylko z fazy realizacji (fabularyzacja), ale także z fazy planowania (posty opisowe, inne pierdoły, które nie powinny interesować takiego, który mówiąc po wojskowemu chce tylko odjebać swoje).

Możemy przejść do dyskusji i wymieniać się zdaniami, zadawać sobie pytania do tego co nas zainteresowało i jakoś ten panel popchniemy do przodu. ;)
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siły Zbrojne w Pollinie [Panel Dyskusyjny]

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Anastasia Windsachen pisze: 14 lipca 2022, 15:55 Leocja, co prawda wprowadziła obowiązkową służbę wojskową, ale każdy może zdecydować czy się jej podejmuje, czy nie. Chcesz to dołączasz sobie SZ do zabawy. Nie chcesz, rozumiemy i SZ się nie wtrąca. Wszystko zależy od dogadania się.
Nieskromnie dodajmy, że Edelweiss zrobił to pierwszy. ;)
Dla mnie własnie taki był cel. Powszechny pobór, ale nic na siłę.
Piotr Romanow pisze: 14 lipca 2022, 16:36 Nie, a przynajmniej na ten moment nie są w stanie zagrozić nikomu jeżeli nie istnieje żaden system międzynarodowy, który byłby przeznaczony do prowadzenia wojen, a nawet jeśli taki by istniał to musiałoby powstać bardzo dużo normalizacji takiego systemu. Głupio byłoby mi dowodzić armią na stan np. 1939 roku i bić się przeciwko armii na stan 2050... Muszą powstać jakieś prawa międzynarodowe, a także regulacje, które nie doprowadzą do takich sytuacji, tutaj pojawia się kwestia wspólnych systemów wojskowych i innych takich komponentów
Tutaj dla mnie sprawa jest prosta. Jakiś czas temu podrzuciłem pomysł zwany roboczo "Akselbant" i jakoś nie zauważyłem, że jest wola rozmowy na ten temat. A ja dopiero ujawniłem wierzchołek góry lodowej, jak to mogłoby wyglądać. Kwestia armii w mikronacji i odnośników czasowych wcale nie musi być problemem. Walczą żołnierze, jako jednostki, reprezentując siłę oddziału. Nieważne w co jest uzbrojony, ważne jaką "moc" ma dana jednostka. Sprawy sprzętu to sprawy indywidualne każdej mikronacji. Przynajmniej w moim zamyśle, bo inaczej niestety się nie da.
Natomiast fabularnie Edelweiss rozgrywa wojnę w swoich latach, a państwo obce w swoich.
Piotr Romanow pisze: 14 lipca 2022, 16:36 Dodatkowo szkolenia międzynarodowe dodają nowe elementy do narracji w danym kraju, których nie spotykało się w konkretnym społeczeństwie. W naszym przypadku mogę podbić ten temat jeszcze bardziej, bowiem jesteśmy państwem quasi-autorytarnym, a znając ich wygląd z nieistniejącego reala od zawsze takie państwa szczyciły się silnymi siłami zbrojnymi.
Na pewno współpraca międzynarodowa rozwija wszelkie działania i rozwój. Z tym nie sposób się nie zgodzić!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akademia Wojskowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość