Flota wojenna - zagadnienie teoretyczne

Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Flota wojenna - zagadnienie teoretyczne

Post autor: Isabella Swann »

Pomysł ciekawy, jestem jak najbardziej za. A można by ogarnąć nawet jakieś połączenie morskie z naszymi sąsiadami :)
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Flota wojenna - zagadnienie teoretyczne

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Wszystko w swoim czasie i na spokojnie.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 702
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Flota wojenna - zagadnienie teoretyczne

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 21 października 2022, 22:55 Tematyka zagadnienia jest tak rozległa, że postanowiłem się nie wypowiadać, poza wyrażeniem swoje aprobaty, do tego by chyba faktycznie walczyć o prawo posiadania wód morskich...
Zasadniczo OBPP nie brakuje na mapie Mikroświata... co więcej są nawet takie gdzie dawniej, gdy istniało tam państwo to zakładano "czasy" całkiem podobnne do "czasów" Edelweiss.

Pewnym problemem jest kwestia stoczniowa... miałem niedgyś spory przemysł stoczniowy, ale w Bialenii, z której definitywnie wyemigrowałem. Pomysłów na okręty mi nie brakuje, wiedzę jakąś tam w tej materii mam, literatura w tym zakresie zajmuje mi ze dwie półki, jest program w jakim wykonać to można... tylko narracyjne trzeba to jakoś ubrać, bo jak bez dostepu do morza budować jednostki morskie, a jak bez takowych "zdobyć" kolonie?

Przecież DEXMOR-em nas nie przewiozę, bo nie pasuje czasami... :lol: Ale mam jeden statek, który klimatem pasuje, trzymam go w Leocji, niewielkim porcie na moich ziemiach (Ronino), był użyty do "odkrycia" Wyspy Palmowej. W zasadzie to są nawet dwie jednostki, bo jeszcze jest stara korweta.

Do narracyjnej wyprawy "w poszukiwaniu kolonii" powinno wystarczyć...
Albert Fryderyk de Espada pisze: 21 października 2022, 15:05 ...albo sowiecki pancernik Oktyabrskaya Revolutsiya z 20-lecia międzywojennego:
No cóż w grze, którą używam nie ma możliwości odtworzenia realowych jednostek (choć moim zdaniem to akurat dobrze), co najwyżej można stworzyć podobne... moja wersja pancernika klasy Gangut - jeszcze sprzed Rewolucji Październikowej.


g2.png
g2.png (1.56 MiB) Przejrzano 835 razy
g1.png
g1.png (1.03 MiB) Przejrzano 835 razy


Wariacja na temat niedoszłej Montany...


11.png
11.png (1.26 MiB) Przejrzano 835 razy


... czy zmodernizowanego Fuso:


17.png
17.png (1.49 MiB) Przejrzano 835 razy
18.png
18.png (1.05 MiB) Przejrzano 835 razy


Modernizowany pancernik... fikcja całkowita.


15.png
15.png (1.53 MiB) Przejrzano 835 razy
16.png
16.png (1.03 MiB) Przejrzano 835 razy


A tutaj... taka sobie staroć (też fikcja):


12.png
12.png (1.82 MiB) Przejrzano 835 razy
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 579
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Flota wojenna - zagadnienie teoretyczne

Post autor: Roman Schädel »

Powinniśmy rozwijać pancerniki. Takie, żeby swoimi salwami rozrywały wroga na strzępy.
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Flota wojenna - zagadnienie teoretyczne

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ronon Dex pisze: 22 października 2022, 10:21 tylko narracyjne trzeba to jakoś ubrać, bo jak bez dostepu do morza budować jednostki morskie, a jak bez takowych "zdobyć" kolonie?
Dla mnie "szukanie" kolonii, czy inne tego typu rzeczy musi w Edelweiss być podparte sporą dawką narracji, nie wiem w jaki sposób mielibyśmy ot, tak szukać kolonii, skoro nasze ziemie skupiają się na trzech miastach - ludność max.300k i kilka wiosek nie bardzo znanych z nazwy(no ze dwie są znane).
Jak najbardziej oczywiście kusi takie "stoczniowe szaleństwo", ale gdzie i dlaczego? Tu mam zagwozdkę.
Roman Schädel pisze: 22 października 2022, 15:16 Powinniśmy rozwijać pancerniki. Takie, żeby swoimi salwami rozrywały wroga na strzępy.
Jak mi tylko pokażecie gdzie ci wrogowie. ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 702
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Flota wojenna - zagadnienie teoretyczne

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 22 października 2022, 19:39
Ronon Dex pisze: 22 października 2022, 10:21 tylko narracyjne trzeba to jakoś ubrać, bo jak bez dostepu do morza budować jednostki morskie, a jak bez takowych "zdobyć" kolonie?
Dla mnie "szukanie" kolonii, czy inne tego typu rzeczy musi w Edelweiss być podparte sporą dawką narracji, nie wiem w jaki sposób mielibyśmy ot, tak szukać kolonii, skoro nasze ziemie skupiają się na trzech miastach - ludność max.300k i kilka wiosek nie bardzo znanych z nazwy(no ze dwie są znane).
Dlatego poszukiwanie kolonii w zasadzie może na chwilę obecną zabezpieczyć ten jeden stary statek jaki mam (jest narracyjnie udokumentowany i pasuje klimatem... nie wyciągamy "królika z kapelusza"). Na taką wyprawę wyrusza załoga (w sumie około setki ludzi w tym marynarze i obsługa uzbrojenia) i pewna grupa militarno-cywilna (powiedzmy druga setka) - to nie przekracza możliwości Edelweiss.

Kolonia to nie tylko ziema, ale też narracyjni mieszkańcy... Tutaj kilka pomysłów bym miał, bo przecież na obecnych OBPP żyją wirtualni ludzie, których opuściły ich państwowe władze (kiedyś tam). Mam pewien pomysł, ale pozwolisz, że najpierw skonsultujemy to pozaforumowo... bo jest to coś co w sumie też mogę udokumentować swoją mikronacyjną przeszłością (byłem dwukrotnie oficjalnym opiekunem tej ziemi... obecnie OBPP) czyli znowu byłoby to spójne narracyjne, a do tego nie burzyło dawnego klimatu tamtych ziem.

W tej materii rozwiązałby się problem stoczni, bo na tej ziemi istniało coś, co było czasami odpowiadające Edelweiss (no mniej więcej... bo początek lat 40-tych, ale jeżeli nie ma tam od dłuższego czasu pnstwa to się mogło nieco "cofnąc w rozwoju"). Znałem to i mnie tam znano... pomagałem im czyli miejscowa ludność by moją osobę zaakceptowała zapewne.
Roman Schädel pisze: 22 października 2022, 15:16 Powinniśmy rozwijać pancerniki. Takie, żeby swoimi salwami rozrywały wroga na strzępy.
Z czasem na pewno... ale najpierw w temacie "kolonialnym" to bardziej przydatne na początku będą krażowniki. Pancerniki dopiero z czasem, gdy to się rozwinie odpowiednio.
Heinz-Werner Grüner pisze: 22 października 2022, 19:39 Jak mi tylko pokażecie gdzie ci wrogowie.
Generalnie wirtualne armie to z wrogami "tak sobie" - to zabawa bez praktycznych zastosowań... ale fajna.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Flota wojenna - zagadnienie teoretyczne

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

jeśli chodzi o opisywane lądy to odniosłem się na pw @Ronon Dex.
Ronon Dex pisze: 22 października 2022, 21:43 Generalnie wirtualne armie to z wrogami "tak sobie" - to zabawa bez praktycznych zastosowań... ale fajna.
Wszystko pozostaje kwestią porozumienia. My przeciw komuś, ale przeciw mądremu spoleczeństwu. Takich w mikro co możemy się przeciwstawić jets niewiele, mamy ledwie zorganizowaną armię, ale fabularnie i narracyjnie jesteśmy w stanie ogarnąć nawet wojnę z przybyszami z kosmosu. Musi być tylko chęć z obu stron.
Mam pewne kontakty, ale nie wiem czy tutaj jest sens, czy nie uprościć tego do "konsultacji terenowej" i wymiany lądów.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3917
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Flota wojenna - zagadnienie teoretyczne

Post autor: Joachim Cargalho »

Abstrahując od fachowej wiedzy przedstawionej w pierwszym wątku, na pewno warto rozważyć zasadność powstawania floty dla EDL.
W moim odczuciu jest to zupełnie oderwane od logiki i nie widzę tego, by po naszych jeziorach pływały niszczyciele, bo byłyby one niczym rybki w akwarium, które prawdziwego życia nie widziały. Natomiast, mając takie porządne zaplecze, nie widzę żadnych problemów, by EDL - indolenci w temacie wodnych wojaży - tworzyli takie okręty i je sprzedawali na świecie (tylko trzeba byłoby zrobić kolej wielkogabarytową :D ).

Temat koloni itp. pozostawiam na razie bez komentarza, przypatrując się Waszej dyskusji.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akademia Wojskowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość