Język towerski

Linguistische Akademie für Dialekte und Mikroweltsprachen - Pomysłodawcą ALDI jest Gaetano Kohlmeise, którego pasja do języków poprowadziła ku otwarcia naszej rodzimej akademii, gdzie każdy kto włada innym językiem niż edelwajski może dodać swoje trzy grosze o swoim języku.
Awatar użytkownika
Gaetano Kohlmeise
Posty: 281
Rejestracja: 03 grudnia 2023, 20:26

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Język towerski

Post autor: Gaetano Kohlmeise »

Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11870
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Język towerski

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Nawiązując do La Palmy i patrząc na zasięg jeżyka to jeśli mnie pamięć nie myli to językiem towerskim mogli władać naprawdę nieliczni Palmowcy. Zdaje się, ze to był obszar wysoce wyludniony w tamtych czasach. Oczywiście historia wskazuje, że czasy się zmieniają, lud przemieszczają.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Jürgen Voller Stempel
Posty: 142
Rejestracja: 17 lipca 2023, 17:23

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Język towerski

Post autor: Jürgen Voller »

Bardzo ciekawy post lingwistyczny, drogi @Gaetano Kohlmeise.

Dzięki! :))
Awatar użytkownika
Jürgen Voller Stempel
Posty: 142
Rejestracja: 17 lipca 2023, 17:23

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Język towerski

Post autor: Jürgen Voller »

btw Dzisiaj chyba przypadkowo znalazłem na Insta przyszłość mikronacji jako takich, drogi @Heinz-Werner Grüner.

Ktoś utworzył stronę mikronacji na Pomorzu Zachodnim o nazwie detiria_people's republic. O_O

Jest tam tylko jeden post z grafiką przedstawiającą ich flagę, ale wśrod prawie trzydziestu obserwujących są też inne mikronacje, o których nigdy nie słyszałem.

Są to osoby anglojęzyczne.

Nie wiem, czy chcą mieć tylko Insta profile,a właściwe fora znajdują się w necie, czy może pragną dotrzeć do większej liczby potencjalnych mikronautów w ten sposób , czy naprawdę podbić mikronacyjnie Instagram ale sama koncepcja wydaje mi się dość interesująca.

A wy co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
Gaetano Kohlmeise
Posty: 281
Rejestracja: 03 grudnia 2023, 20:26

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Język towerski

Post autor: Gaetano Kohlmeise »

Jürgen Voller pisze: 04 lutego 2024, 13:32 Ktoś utworzył stronę mikronacji na Pomorzu Zachodnim o nazwie detiria_people's republic. O_O
Wyszukałem to na instagramie. Wygląda na to, że działają tylko tam, bo przeglądając ich profile, nie natknąłem się na żaden link do jakiejś innej przestrzeni (jak np. forum).
Awatar użytkownika
Damiano Windsachen Stempel
Chef-Raketenwerfer
Posty: 912
Rejestracja: 27 kwietnia 2022, 22:16

ODZNACZENIA

Re: Język towerski

Post autor: Damiano Windsachen »

Jürgen Voller pisze: 04 lutego 2024, 13:32 btw Dzisiaj chyba przypadkowo znalazłem na Insta przyszłość mikronacji jako takich, drogi @Heinz-Werner Grüner.

Ktoś utworzył stronę mikronacji na Pomorzu Zachodnim o nazwie detiria_people's republic. O_O

Jest tam tylko jeden post z grafiką przedstawiającą ich flagę, ale wśrod prawie trzydziestu obserwujących są też inne mikronacje, o których nigdy nie słyszałem.

Są to osoby anglojęzyczne.
Ho, ho brzmi ciekawie więc być może wybiorę się tam z jakąś ekspedycją naukową 8-)
Damiano Windsachen
Prezes firmy BAZTEK, Esperantysta
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11870
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Język towerski

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Edelweiss też jest na instagramie. W zasadzie to my jesteśmy na wielu mediach widoczni. Chwilowo mniej działamy, ale jednak jesteśmy. :D

https://www.instagram.com/edelweiss.org.pl/

Ba stronie widać dokładnie w jakich portalach działamy. https://kotlina.edelweiss.org.pl/
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Gaetano Kohlmeise
Posty: 281
Rejestracja: 03 grudnia 2023, 20:26

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Język towerski

Post autor: Gaetano Kohlmeise »

Heinz-Werner Grüner pisze: 04 lutego 2024, 14:14 Edelweiss też jest na instagramie. W zasadzie to my jesteśmy na wielu mediach widoczni. Chwilowo mniej działamy, ale jednak jesteśmy.
A może by tak powrócić do regularnego publikowania postów? Z mojego doświadczenia wiem, że sprawdza się system, w którym jest za to odpowiedzialnych kilka osób i każda z tych osób ma za zadanie przygotować takiego posta w określonym tygodniu. Jeśli znalazłyby się wśród nas 4 takie osoby, to każda przygotuje raptem jednego posta w miesiącu. Nie jest więc to zbyt czasochłonne dla takiej osoby. Z tego co wiem, magiczne algorytmy premiują te konta, które publikują regularnie i chyba nawet najlepiej w określonym/ych dniu/dniach tygodnia. Proszę mnie poprawić, jeśli się mylę - nie jestem specjalistą od sosziali.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11870
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Język towerski

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Gaetano Kohlmeise pisze: 04 lutego 2024, 14:39
Heinz-Werner Grüner pisze: 04 lutego 2024, 14:14 Edelweiss też jest na instagramie. W zasadzie to my jesteśmy na wielu mediach widoczni. Chwilowo mniej działamy, ale jednak jesteśmy.
A może by tak powrócić do regularnego publikowania postów? Z mojego doświadczenia wiem, że sprawdza się system, w którym jest za to odpowiedzialnych kilka osób i każda z tych osób ma za zadanie przygotować takiego posta w określonym tygodniu. Jeśli znalazłyby się wśród nas 4 takie osoby, to każda przygotuje raptem jednego posta w miesiącu. Nie jest więc to zbyt czasochłonne dla takiej osoby. Z tego co wiem, magiczne algorytmy premiują te konta, które publikują regularnie i chyba nawet najlepiej w określonym/ych dniu/dniach tygodnia. Proszę mnie poprawić, jeśli się mylę - nie jestem specjalistą od sosziali.
To oczywiście nie jest zły pomysł, ale to własnie brak tego czasu wplynął na przerwanie prac nad socialami. Być może powrócimy do tego. Jeśli jest Szanowny chętny do pisania postów, edycji etc, to ja bardzo chętnie się ukłonię i będę zachęca.:)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Jürgen Voller Stempel
Posty: 142
Rejestracja: 17 lipca 2023, 17:23

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Język towerski

Post autor: Jürgen Voller »

Witajcie! :) Zacząłem obserwować ;)
Pomysł ze stałą publikacją naprawdę zacny.
Osobiście, nie dam rady tego prowadzić, bo wkrótce wyjeżdżam do Irlandii w realu. :))
Cieszę się jednak, że zamiast nakarmić Was przez jeden dzień przeniesioną rybą, dałem Wam do ręki wędkę i nauczyłem łowić ryby, hihi!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akademia Lingwistyczna Dialektów i Języków Mikroświata (ALDI)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość