Samolot szkolno-treningowy RAT S1DE

Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Samolot szkolno-treningowy RAT S1DE

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ronon Dex pisze: 09 sierpnia 2022, 10:36
Heinz-Werner Grüner pisze: 09 sierpnia 2022, 08:00 Co do kanału na YT. Nic nie stoi na przeszkodzie by założyć oficjalny. Na ten moment wrzucałem cokolwiek na chmurę.
No to na spokojnie... najpierw się zrobi filmik, a potem się pokombinuje w utworzeniem kanału Edelweiss.
Dokładnie. A byłoby co umieszczać.:)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Samolot szkolno-treningowy RAT S1DE

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

By nie zaśmiecać, a mieć "kontrolę" nad późniejszym znalezieniem zamówienia podrzucam link do ustaleń co do ilości zamówienia tychże maszyn. :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 700
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Samolot szkolno-treningowy RAT S1DE

Post autor: Ronon Dex »

W związku ze złożonym zamówieniem - szybki poranny test malowania S1DE w sugerowanym kolorze ciemnej zieleni...


4.png
4.png (772 KiB) Przejrzano 544 razy
5.png
5.png (1.63 MiB) Przejrzano 544 razy
3.png
3.png (1.26 MiB) Przejrzano 544 razy
6.png
6.png (1.42 MiB) Przejrzano 544 razy
7.png
7.png (1.65 MiB) Przejrzano 544 razy
2.png
2.png (1.29 MiB) Przejrzano 544 razy
1.png
1.png (1.28 MiB) Przejrzano 544 razy
... do akceptacji, a właściwie do decyzji po porównaniu z prezentowanym wcześniej malowaniem "srebrnym". Zmniejszyłem nieco połysk... ale po sprawdzeniu całkowity mat wygląda słabo (kwestia wykonania modelu samolotu w grze - akurat na tym lekki połysk być musi, bo inaczej wygląda na "niedorobiony").

W związku z faktem, że S2DE nie był pierwotnie przewidywany do zastosowań wojskowych (a tylko na rynek cywilny) - a jednak wojsko chce go nabyć to wolałbym, aby decyzja dotycząca koloru została podjęta zanim przejdę do przygotowywania malowań wojskowych dla tej maszyny (oszczędzi to pewnie ze 2 godziny pracy). Przy czym kompletnie już bez znaczenia jest jaka ta decyzja będzie - zielony czy srebrny to już mi różnicy nijakiej nie robi.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Samolot szkolno-treningowy RAT S1DE

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ronon Dex pisze: 31 sierpnia 2022, 06:23 W związku z faktem, że S2DE nie był pierwotnie przewidywany do zastosowań wojskowych (a tylko na rynek cywilny) - a jednak wojsko chce go nabyć to wolałbym, aby decyzja dotycząca koloru została podjęta zanim przejdę do przygotowywania malowań wojskowych dla tej maszyny (oszczędzi to pewnie ze 2 godziny pracy). Przy czym kompletnie już bez znaczenia jest jaka ta decyzja będzie - zielony czy srebrny to już mi różnicy nijakiej nie robi.
Herr Dex, zamówienie było na S1DE-1 i S1DE-2 ...ich opis znajduje się tutaj. Nigdzie nie ma mowy o S2DE. :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 700
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Samolot szkolno-treningowy RAT S1DE

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 31 sierpnia 2022, 09:05 Herr Dex, zamówienie było na S1DE-1 i S1DE-2 ...ich opis znajduje się tutaj. Nigdzie nie ma mowy o S2DE. :)
Ślepota na stare lata... czy jakaś firma handluje tu okularami? Chyba sobie muszę nowe sprawić... poważnie, w realu również. :lol:

No to tylko dokonać wyboru koloru i w zasadzie produkcja rusza. A jak już rozmawiamy to nie zauważyłem w Luftstreitkräfte numeracji samolotów (i może dobrze, bo to upierdliwe w lotnictwach mikronacyjnych), ale czy ta eskadra szkolna ma jakieś godło? Jak jest to poproszę - chyba że mam od razu opracować, to zaraz się za to zabiorę?
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Samolot szkolno-treningowy RAT S1DE

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ronon Dex pisze: 31 sierpnia 2022, 10:00
Heinz-Werner Grüner pisze: 31 sierpnia 2022, 09:05 Herr Dex, zamówienie było na S1DE-1 i S1DE-2 ...ich opis znajduje się tutaj. Nigdzie nie ma mowy o S2DE. :)
Ślepota na stare lata... czy jakaś firma handluje tu okularami? Chyba sobie muszę nowe sprawić... poważnie, w realu również. :lol:

No to tylko dokonać wyboru koloru i w zasadzie produkcja rusza. A jak już rozmawiamy to nie zauważyłem w Luftstreitkräfte numeracji samolotów (i może dobrze, bo to upierdliwe w lotnictwach mikronacyjnych), ale czy ta eskadra szkolna ma jakieś godło? Jak jest to poproszę - chyba że mam od razu opracować, to zaraz się za to zabiorę?
Nic się nie stało. :) Z okularami to trzeba pomysleć, ale nie wiem jak u nas z okulistyką stoimy. :D
Wszystkie eskadry miały godła wysrsowane przez @Albert Fryderyk de Espada, poza szkolno-treningową, bo jej jeszcze wtedy nie utworzono. W zasadzie nie wiem czy już utworzono. :D

Jeśli masz czas i chęci to poproszę o narysowani godła dla tej jednostki.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Samolot szkolno-treningowy RAT S1DE

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

A! i kolory!
Ja bym jeden (S1DE-1) zrobił srebrny, a drugi (S1DE-2) ciemnozielony lub odwrotnie, wszystko zalezy jak Tobie wygodniej. :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 700
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Samolot szkolno-treningowy RAT S1DE

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 31 sierpnia 2022, 10:26 Jeśli masz czas i chęci to poproszę o narysowani godła dla tej jednostki.
W tamtych czasach lubowano się godłach z elementami zwierzęcymi, wpisywanymi w figury geometryczne... ma to być jednostka szkolna, a więc może motywem będzie "młodociany ptak drapieżny".


godlo.png
godlo.png (45.1 KiB) Przejrzano 510 razy


W przypadku malowanie na jasnym (srebrnym) tle można dodać czarną obwódkę... wyjdzie "w praniu" czy będzie potrzebna. Godło można umieścić albo na kadłubie, przed znakiem rozpoznawczym, albo na nieruchomej części statecznika pionowego.
Heinz-Werner Grüner pisze: 31 sierpnia 2022, 10:27 Ja bym jeden (S1DE-1) zrobił srebrny, a drugi (S1DE-2) ciemnozielony lub odwrotnie, wszystko zalezy jak Tobie wygodniej. :)
Bez znaczenia... może być S1DE-1 srebrny, a S1DE-2 zielony.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Samolot szkolno-treningowy RAT S1DE

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Jak dla mnie wszystko "cacy". Znasz się na tym lepiej, wiesz jak i gdzie umieścić te godło.
Samo godło dla mnie też w porządku.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 700
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Samolot szkolno-treningowy RAT S1DE

Post autor: Ronon Dex »

Wyprodukowane samoloty odleciały do miejsca przeznaczenia, a Dział Sprzedaży wystawił stosowne dokumenty.


24.png
24.png (1.46 MiB) Przejrzano 477 razy
23.png
23.png (821.57 KiB) Przejrzano 477 razy
30.png
30.png (1.63 MiB) Przejrzano 477 razy
31.png
31.png (1.63 MiB) Przejrzano 477 razy
29.png
29.png (829.73 KiB) Przejrzano 477 razy
32.png
32.png (1.34 MiB) Przejrzano 477 razy
22.png
22.png (943.98 KiB) Przejrzano 477 razy
21.png
21.png (1.14 MiB) Przejrzano 477 razy
27.png
27.png (1.68 MiB) Przejrzano 477 razy
26.png
26.png (630.11 KiB) Przejrzano 477 razy
33.png
33.png (986.92 KiB) Przejrzano 477 razy
25.png
25.png (1.55 MiB) Przejrzano 477 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zakłady Lotnicze RAT - filia w Edelweiss”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość