Lekki samolot cywilny RAT S2DE

Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 715
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Lekki samolot cywilny RAT S2DE

Post autor: Ronon Dex »

Po obalatniu prototypu samolotu szkolno-treningowego S1DE i zaoferowaniu go wojsku, Zakłady Lotnicze RAT przystąpiły do projektowania maszyny podobnej, ale przeznaczonej typowo na rynek cywilny - lekkiego, uniwersalnego samolotu do celów zarówno szkolnych, jak i (przede wszystkim) celów turystycznych, sportowych i po prostu do komunikacji lotniczej dla osób prywatnych.

Samolot został oznaczony jako S2DE.

Samolot jest napędzany takim samym silnikiem jak S1DE-1, ale jest nieco mniejszy i lżejszy oraz lepiej dopracowany erodynamicznie - przez co ma nieco lepsze osiągi:

Załoga: 1 pilot i 1 pasażer
Długość: 7,04 m
Rozpiętość skrzydeł: 9,14 m
Wysokość: 2,57 m
Powierzchnia nośna: 22,7 m2
Masa własna: 848 kg
Maksymalna masa startowa: 1202 kg
Silnik: tłokowy, gwiazdowy, 7-cylindrowy o mocy 160 kW (220 KM)
Śmigło: 2-łopatowe, bez regulacji skoku.

Prędkość maksymalna: 206 km/h
Prędkość przelotowa: 183 km/h
Pułap praktyczny: 4500 m
Zasięg: 640 km

W dniu dzisiejszym odbył się udany oblot prototypu S2DE...


2.png
2.png (1.3 MiB) Przejrzano 855 razy
4.png
4.png (846.9 KiB) Przejrzano 855 razy
10.png
10.png (1.49 MiB) Przejrzano 855 razy
5.png
5.png (801.81 KiB) Przejrzano 855 razy
7.png
7.png (1.26 MiB) Przejrzano 855 razy
1.png
1.png (1.42 MiB) Przejrzano 855 razy
9.png
9.png (1.46 MiB) Przejrzano 855 razy


...a maszyna zostanie wkrótce wprowadzona do oferty RAT i dostępna do sprzedaży dla potencjalnych cywilnych użytkowników. W zasadzie czekamy tylko na unormowanie kwestii formalnych dotyczących prywatnego lotnictwa w Edelweiss.

Zresztą oferta RAT niebawem zostanie bardziej rozbudowana... nasi potencjalni cywilni klienci na pewno będą mogli przebierać w kilku ofertach maszyn dostosowanych zarówno do potrzeb, jak i zasobności portfela.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Lekki samolot cywilny RAT S2DE

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Pomijając cały opis i wizualizację to kolor tej maszyny jest obłędny! Na tle edelwajskich wzniesień wygląda bajecznie!
Nie wiem czy decydować się od razu na ten model, czy poczekać na kolejny... :/
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 715
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Lekki samolot cywilny RAT S2DE

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 26 sierpnia 2022, 09:52 Nie wiem czy decydować się od razu na ten model, czy poczekać na kolejny... :/
To bardzo zacny samolocik... w realu ta seria została oblatana w 1930 i utrzymała się w produkcji aż do 2003. Zmieniały się oczywiście silniki (w sensie modeli i technologii wytwarzania oraz mocy - bo cały czas były to gwiazdowe silniki 7-cylindrowe), oprzyrządowanie kabiny i inne detale (też niektóre materiały), ale przez cały czas ten samolocik w zasadzie wyglądał tak samo.

Co do kolejnego modelu... planuję wprowadzić taki "wypasiony" dwupłatowiec, powstaje w zasadzie na moje osobiste zamówienie jako właściciela RAT. To będzie też jednosilnikowy dwupłatowiec, ale z zamkniętą 4-5 miejscową kabiną - odpowiednik takich współczesnych "biznesowych odrzutowców", ale w wydaniu z lat 30-tych. Tego nie będziesz musiał kupować... podejrzewam, że RAT przekaże jeden egzemplarz w darze "władzy Edelweiss" i może być to taka oficjalna maszyna Oberhaupta. Czy będzie maszyną cywilną czy obsługi podejmie się lotnictwo wojskowe tego nie wiem, nie moja decyzja... mnie wsio rawno - mogę na nim potem wymalować rejestrację cywilną lub znaki rozpoznawcze Edelweiss.

Tak więc możesz się nie krępować i zamówić sobie S2DE jako prywatny, a ten nowy, dyspozycyjny dostaniesz służbowo w gratisie... bo przecież nie będziesz na bliskie odległości latał tym rządowym czterosilnikowcem.

Będzie jeszcze jeden dwupłatowiec, nieco prostszy z silnikiem rzędowym... to będzie taki produkt, dla tych co chcą mieć coś na mniej zasobną kieszeń. Oczywiście po realizacji zamówienia (jak napłynie) z wojska to również w ofercie cywilnej będą znane już S1DE.
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 715
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Lekki samolot cywilny RAT S2DE

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 26 sierpnia 2022, 09:52 Nie wiem czy decydować się od razu...
Jakbyś się zdecydował to jest gotowy...

14.png
14.png (1.2 MiB) Przejrzano 800 razy
15.png
15.png (1.12 MiB) Przejrzano 800 razy
... jakby co to mogę zmienić znaki rejestracyjne.

Ja zostanę przy kolorze czerwonym, bo to jest "kolor firmowy" od początku powstania RAT (co prawda w Edelweiss logo oddziału firmy jest w odcieniach szarości, ale oryginalne jest czerwone).

16.png
16.png (810.69 KiB) Przejrzano 800 razy
13.png
13.png (848.14 KiB) Przejrzano 800 razy
11.png
11.png (1.47 MiB) Przejrzano 800 razy
12.png
12.png (819.96 KiB) Przejrzano 800 razy
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Lekki samolot cywilny RAT S2DE

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Coś pięknego!
Uwielbiam te szczegóły szczególiki. Jeszcze jakby się dało gołą babę narysować, to chyba bym odpłynął. :D
Oczywiście zostawiamy!
Prosze o wystawienie rachunku. W sumie nie wiem jak to zrobić, niby mamy ten nasz bank, to może tam Szanownwmu przelewać? Czy jak? :)
Może w palatynach? W każdym razie gdyby to było w naszych klubekach to myślę, że taki samolot to winen być wart z 500Қ.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 715
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Lekki samolot cywilny RAT S2DE

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 27 sierpnia 2022, 21:36 Coś pięknego!
Uwielbiam te szczegóły szczególiki. Jeszcze jakby się dało gołą babę narysować, to chyba bym odpłynął. :D
Gdzie (na ogonie czy pod kabiną?) i jaką (poproszę o obrazek, może być via PW by nie gorszyć młodzierzy... ;) ) to się domaluje. Przy czym te czarne elementy są generowane (można zmienić ich kolor lub usunąć - zmiany kształtu się nie da zrobić), a więc trzeba je "ominąć".
Heinz-Werner Grüner pisze: 27 sierpnia 2022, 21:36 Prosze o wystawienie rachunku. W sumie nie wiem jak to zrobić, niby mamy ten nasz bank, to może tam Szanownwmu przelewać? Czy jak?
Może w palatynach? W każdym razie gdyby to było w naszych klubekach to myślę, że taki samolot to winen być wart z 500Қ.
Przyznam, że się nad tym nie zastanawiałem... zakładałem sprzedaż narracyjną. Jednak jeżeli chcesz by ten bank jakoś tam funkcjonował to możemy tak zrobić.

Proponowaną cenę akceptuję w razie czego... chociaż jak patrzę na stany kont w tym banku to jest to cena strasznie zaporowa.

Aby można było robić to w taki sposób to bank musiałby naliczać jakieś sensowne kwoty za działalność w Edelweiss. Na razie mam 155.10 Қ i w sumie poza 50 Қ to nie wiem skąd się to wzięło, bo w "informacjach" nic nie ma poza tymi 50 Қ za rejestrację (choć domyślam się, że nalicza po 5 Қ za post). Jeżeli bank powstał niedawno to proponuję by po ustaleniu kwot za post wstawić to ręcznie na początek - biorąc pod uwagę ilość dotychczasowych postów. W Leocji mam ok. 9600 ♇ (z tego pewnie 30-40 % zarobionych na działanosci gospodarczej, a reszta za posty i tematy), a są tam posiadacze też kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu tysięcy ♇ i w tym przypadku cena 500 za mały samolocik faktycznie byłaby adekwatna, a nawet byłoby to bardzo tanio - bo samochody są sprzedawane za 10-120 ♇
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Lekki samolot cywilny RAT S2DE

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Poszło drogą prywatną :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 715
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Lekki samolot cywilny RAT S2DE

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 28 sierpnia 2022, 19:51 Poszło drogą prywatną :)
Doszło i nawet obeszło się bez konieczności robienia czarnej obwódki... tyle co kolor sukienki zmieniłem bp czewrwony się zlewał (ale i tak moim zdaniem jasna blondynka lepiej wygąda w niebieskim czy fioletowym, niż w czerwonym... nie to, żebym się na modzie jakiejkolwiek znał, ot takie odczucie faceta...).
31.png
31.png (1.18 MiB) Przejrzano 720 razy
34.png
34.png (840.19 KiB) Przejrzano 720 razy
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Lekki samolot cywilny RAT S2DE

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Nie mam słów! Jest znakomicie. Co tu dużo mówić, oberhaupt ma pierwszy i najlepszy samolot wśród Edli "ever".
Nikt nie przebije. :D

Bardzo dziękuje firmie RAT za wspaniałą współpracę i dostosowanie się do zapotrzebowania klienta. :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zakłady Lotnicze RAT - filia w Edelweiss”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości