Samolot dyspozycyjny RAT V1DE

Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 692
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Samolot dyspozycyjny RAT V1DE

Post autor: Ronon Dex »

Po opracowaniu samolotów S1DE (jako propozycja samolotu szkolnego dla wojska) i S2DE (samolot na rynek cywilny), w Zakadach Lotniczych RAT przystąpiono do opracowania niewielkiego samolotu dyspozycyjnego. W zasadzie samolot powstał na osobiste zapotrzebowanie właściciela firmy, który w Edelweiss nie moze przecież podróżować za pomocą nowoczesnego odrzutowca biznesowego (jak to się dzieje w krajach o innym klimacie narracyjnym). Musiał powstać odpowiednik takiego samolotu, ale zgodny z czasami i założonym rozwojem Edelweiss...

Z racji przeznaczenia oraz braku ograniczeń finansowych (sam na sobie oszczędzać nie zamierzam) powstał wygodny oraz nowoczesny (jak na czasy Edelweiss) dwupłatowiec o dobrych osiągach (przelotowa prędkość to 325 km/h, a maksymalna 340 km/h - czyli niewiele ustępuje używanym w Edelweiss myśliwcom) i chowanym podwoziu.

Zastosowano też wygodną i całkowicie zamkniętą 4-5 miejscową kabinę z wygodnymi drzwiami bocznymi.

Samolot został oznaczony został jako V1DE.

Załoga: 1 pilot i 3-4 pasażerów
Długość: 8,18 m
Rozpiętość skrzydeł: 9,08 m
Wysokość: 2,4 m
Powierzchnia nośna: 27,55 m2
Masa własna: 1152 kg
Masa startowa: 1928 kg
Silnik: tłokowy, gwiazdowy, 9-cylindrowy o mocy 340 kW (450 KM)
Śmigło: 2-łopatowe, bez regulacji skoku.

Prędkość maksymalna: 314 km/h
Prędkość przelotowa: 325 km/h
Pułap praktyczny: 7600 m
Zasięg: 670 km


2.png
2.png (990.5 KiB) Przejrzano 802 razy
4.png
4.png (863.4 KiB) Przejrzano 802 razy
5.png
5.png (1.09 MiB) Przejrzano 802 razy
8.png
8.png (1.18 MiB) Przejrzano 802 razy
10.png
10.png (1.05 MiB) Przejrzano 802 razy
9.png
9.png (1.01 MiB) Przejrzano 802 razy
11.png
11.png (1.31 MiB) Przejrzano 802 razy
12.png
12.png (1.41 MiB) Przejrzano 802 razy


Będzie to firmowy samolot Zakładów Lotniczych Ronon Air Tech... jednak zamierzamy również podarować taki sam samolot na potrzeby Oberhaupta Edelweiss. Zauważyliśmy bowiem, że co prawda samolot rządowy istnieje i jest eksploatowany - jednak jest to duża maszyna 4-silnikowa, przydatna do dalekich podróży. Chyba przydałby się również mały samolot dyspozycyjny na krótkie podróże?

Nie wiem czy jego eksploatacją zajmą się Siły Powietrzne, ale na wszelki wypadek drugi egzemplarz jest przygotowywany wstępnie w barwach analogicznych jakie zaproponowano dla S1DE czyli cała maszyna srebrna, z barwami narodowymi na sterze kierunku i znakami rozpoznawczymi lotnioctwa Edelweiss.


21.png
21.png (779.71 KiB) Przejrzano 802 razy
23.png
23.png (763.85 KiB) Przejrzano 802 razy
Ostatnio zmieniony 01 października 2022, 20:44 przez Ronon Dex, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11780
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Samolot dyspozycyjny V1DE

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Przecież te ujęcia zabijają mnie totalnie. Jest w nich taki urok, taki właśnie edelwajski klimat o jaki mi chodzi!

No i oczywiście dziękujemy bardzo za podarunek!

Pozostaje tylko przygotować stosowne zestawienia by nic nam nie umknęło.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 692
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Samolot dyspozycyjny V1DE

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 28 sierpnia 2022, 20:25 Pozostaje tylko przygotować stosowne zestawienia by nic nam nie umknęło.
Możnaby powołać jakiś "urząd lotnictwa", który będzie ewidencjonował samoloty w Edelweiss, ta sama instytucja może od razu zająć się sprawami "lotniskowymi" i ogólnie wszelkimi kwestiami lotniczymi. Nie ma chyba sensu "mnożyć bytów" - jedna instytucja od wszelkich spraw lotniczych moim zdaniem w zupełności wystarczy.

A tak jako ciekawostka to góry to Alpy, ale to lotnisko trawiaste... zdziwisz się... po prostu Nowy Targ (EPNT). Ale już ściągnąłem kilka dodatków austriackich, w tym Alpy w rozdzielczości 10m (w tygodniu poinstaluję... jeszcze poszukam, bo szwajcarskie tez się chyba nadadzą, ludziska tego trochę porobili).
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11780
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Samolot dyspozycyjny V1DE

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ronon Dex pisze: 28 sierpnia 2022, 22:21
Heinz-Werner Grüner pisze: 28 sierpnia 2022, 20:25 Pozostaje tylko przygotować stosowne zestawienia by nic nam nie umknęło.
Możnaby powołać jakiś "urząd lotnictwa", który będzie ewidencjonował samoloty w Edelweiss, ta sama instytucja może od razu zająć się sprawami "lotniskowymi" i ogólnie wszelkimi kwestiami lotniczymi. Nie ma chyba sensu "mnożyć bytów" - jedna instytucja od wszelkich spraw lotniczych moim zdaniem w zupełności wystarczy.
Ależ oczywiście! To wydaje się dość rozsądne. Zróbmy zatem tak, że jak dowiem się tylko czy Herr @Albert Fryderyk de Espada lub @Piotr Romanow zechcieli by pomóc to rusyzmy.
W zasadzie i ja mogę to robić, ale poczekajmy z 1-2 dni.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 692
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Samolot dyspozycyjny V1DE

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 28 sierpnia 2022, 22:25 W zasadzie i ja mogę to robić, ale poczekajmy z 1-2 dni.
Nie pali się, na razie nie ma tego dużo to się nie pogubimy... :lol:
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11780
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Samolot dyspozycyjny V1DE

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ronon Dex pisze: 28 sierpnia 2022, 22:27
Heinz-Werner Grüner pisze: 28 sierpnia 2022, 22:25 W zasadzie i ja mogę to robić, ale poczekajmy z 1-2 dni.
Nie pali się, na razie nie ma tego dużo to się nie pogubimy... :lol:
Gorzej jak nagle eksploduje zapotrzebowanie na te samoloty. :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 692
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Samolot dyspozycyjny V1DE

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 29 sierpnia 2022, 09:03 Gorzej jak nagle eksploduje zapotrzebowanie na te samoloty. :)
Nie będzie tak źle... bo od 4 do 18.09 jestem realowo nieobecny - na urlop jadę, to będzie pewna przerwa w sprzedaży samolotów, przynajmniej tych robionych przez RAT.

Jeśli chcesz utworzyć jakiś Zarząd Lotnictwa to mogę się tym zająć... w sumie temat znam, dom sobie tutaj już postawiłem to mogę robić też coś na rzecz państwa, a nie tylko działać komercyjnie.
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Samolot dyspozycyjny V1DE

Post autor: Piotr Romanow »

Heinz-Werner Grüner pisze: 28 sierpnia 2022, 22:25
Ronon Dex pisze: 28 sierpnia 2022, 22:21
Heinz-Werner Grüner pisze: 28 sierpnia 2022, 20:25 Pozostaje tylko przygotować stosowne zestawienia by nic nam nie umknęło.
Możnaby powołać jakiś "urząd lotnictwa", który będzie ewidencjonował samoloty w Edelweiss, ta sama instytucja może od razu zająć się sprawami "lotniskowymi" i ogólnie wszelkimi kwestiami lotniczymi. Nie ma chyba sensu "mnożyć bytów" - jedna instytucja od wszelkich spraw lotniczych moim zdaniem w zupełności wystarczy.
Ależ oczywiście! To wydaje się dość rozsądne. Zróbmy zatem tak, że jak dowiem się tylko czy Herr @Albert Fryderyk de Espada lub @Piotr Romanow zechcieli by pomóc to rusyzmy.
W zasadzie i ja mogę to robić, ale poczekajmy z 1-2 dni.
Oczywiście, że możemy pomóc, a przynajmniej ja jestem skłonny pomóc. :)
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11780
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Samolot dyspozycyjny V1DE

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Uwielbiam takie akcje: pomożecie? pomożemy! :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zakłady Lotnicze RAT - filia w Edelweiss”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość