Czy ciągłe powiększanie armii, na którą nie ma popytu ma sens? [Piotr Romanow]

Klub jest miejsce spotkań i rozmów o zagadnieniach, które nurtują mikronautów. Przyłącz się i wstąp na herbatę do elitarnego Klubu Dyskusyjnego.
Awatar użytkownika
Jürgen Voller Stempel
Posty: 142
Rejestracja: 17 lipca 2023, 17:23

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Czy ciągłe powiększanie armii, na którą nie ma popytu ma sens? [Piotr Romanow]

Post autor: Jürgen Voller »

Dziękuję obu Szanownym,że pokładają wiarę we mnie i moje zdolności ;)
Pożyjemy, zobaczymy co przyszłość przyniesie :))
Awatar użytkownika
Jürgen Voller Stempel
Posty: 142
Rejestracja: 17 lipca 2023, 17:23

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Czy ciągłe powiększanie armii, na którą nie ma popytu ma sens? [Piotr Romanow]

Post autor: Jürgen Voller »

btw Heinz, jest taka mała sprawa, tak przy okazji :)
Masz kontakt z tą dziewczyną, która czasem wchodzi na nasz Discord? Tą co planowała wyjazd na Bałkany, a rodzina jej odradzała?
Awatar użytkownika
Fabio Rhyner Stempel
Posty: 135
Rejestracja: 20 września 2022, 17:04

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Czy ciągłe powiększanie armii, na którą nie ma popytu ma sens? [Piotr Romanow]

Post autor: Fabio Rhyner »

Problemy liczebności / powiększania armii jest moim zdaniem silnie skorelowany z aktywnością w Edelweiss. Niestety obawiam się, że nie ma jakiegoś cudownego wzoru na idealne proporcje albo stworzenie koncepcji/wzorca struktury armii, który nigdy bez większych lub mniejszych zmian będzie ciągle obowiązywał albo umożliwi zawsze 100% "zaetatowanie". Zgadzam się z moim przedmówcami, że ewentualny rozrost/przyrost armii najlepiej budować jest fabularyzacją i na bieżąco w miarę potrzeb restrukturyzować.

Jeśli chodzi o aktywność to racja, w ostatnim czasie troszkę to zwolniło nie mniej jednak jest szansa na progres w tym kontekście skoro ożyła dyskusja :-)

Z mojej perspektywy, problemem jest atakująca mnie odwiecznie realioza. Pomysły są ciężko jest jednak znaleźć czas na ich bezpośrednią realizację :lol:

Pozdrawiam was serdecznie,
Fabio
Obrazek
Awatar użytkownika
Jürgen Voller Stempel
Posty: 142
Rejestracja: 17 lipca 2023, 17:23

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Czy ciągłe powiększanie armii, na którą nie ma popytu ma sens? [Piotr Romanow]

Post autor: Jürgen Voller »

Doskonale rozumiem, Lieber Herr Rhymer, bo mam tak samo :D
Całkowicie się zgadzam z pańską opinią ;)
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11974
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Czy ciągłe powiększanie armii, na którą nie ma popytu ma sens? [Piotr Romanow]

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Jürgen Voller pisze: 04 marca 2024, 12:28 btw Heinz, jest taka mała sprawa, tak przy okazji :)
Masz kontakt z tą dziewczyną, która czasem wchodzi na nasz Discord? Tą co planowała wyjazd na Bałkany, a rodzina jej odradzała?
Nie wiem o kogo chodzi... Sorka, nie kojarzę tematu.
Fabio Rhyner pisze: 04 marca 2024, 13:45
Problemy liczebności / powiększania armii jest moim zdaniem silnie skorelowany z aktywnością w Edelweiss. Niestety obawiam się, że nie ma jakiegoś cudownego wzoru na idealne proporcje albo stworzenie koncepcji/wzorca struktury armii, który nigdy bez większych lub mniejszych zmian będzie ciągle obowiązywał albo umożliwi zawsze 100% "zaetatowanie". Zgadzam się z moim przedmówcami, że ewentualny rozrost/przyrost armii najlepiej budować jest fabularyzacją i na bieżąco w miarę potrzeb restrukturyzować.

Jeśli chodzi o aktywność to racja, w ostatnim czasie troszkę to zwolniło nie mniej jednak jest szansa na progres w tym kontekście skoro ożyła dyskusja :-)

Z mojej perspektywy, problemem jest atakująca mnie odwiecznie realioza. Pomysły są ciężko jest jednak znaleźć czas na ich bezpośrednią realizację :lol:

Pozdrawiam was serdecznie,
Fabio
Świetnie, że Szanowny zawitał ponownie. Nie powiem, troszkę będę kręcił nosem, gdyż mocno wierzyłem, że takie długie "pójście w góry" zostanie mi zakomunikowane. Człowiek już się zastanawia czy czasem realnie ktoś się nie przekręcił. Wiecie Szanowny Kolego, że mnie zależy na dobrych relacjach i w miarę stałym kontakcie. To taka prośba na przyszłość. :)
Jeśli chodzi o armię to w pełni opisana etatowość służy idealnie narracji, a takze gdy pojawia się nowy rekrut to ma w pełni zobrazowane co, jak, czym i gdzie może się znajdywać. Mnie bardzo by to pomagało w kreowaniu "misji" czy innych rozkazów.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Jürgen Voller Stempel
Posty: 142
Rejestracja: 17 lipca 2023, 17:23

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Czy ciągłe powiększanie armii, na którą nie ma popytu ma sens? [Piotr Romanow]

Post autor: Jürgen Voller »

Żałuję, nosiła okulary, jeśli dobrze pamiętam :roll:
Co jakiś czas próbujesz ją zaprosić do Edelweiss.
Może mam coś, co jej pomoże się wkręcić do mikronacji ;)
Grała w Historica.pl, tak jak ja, jako Rzymianka z Galii.
Tak sobie pomyślałem, że może chciałaby zawitać do Bizancjum, choć to zupełnie inna epoka, a Cesarstwo Bizantyjskie ma o wiele bardziej grecki charakter niż Imperium Romanum, jednak to nadal mocarstwo rządzone przez Cesarza Rzymian :)
Mamy XII wiek i mam tam pewną postać (jakoś zarabiać trzeba, gdy nie mogę się z przyczyn technicznych zalogować do Edelweiss) :lol:
Nawet jeśli nie kojarzysz osoby, Heinz, to zrób coś dla mnie i wrzuć pytanie na Discorda, która z pań na Disco Edelweiss grała Rzymianką z Galii ABL?! :))
Powinna skojarzyć, bo Galii ABL to skrót od G. Aquitanensis, Belgica, Ligdunensis.
Taka mała prywata,ale obiecałem Autokratorowi Aleksemu Komnenowi, że spróbuję znaleźć nowe osoby.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11974
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Czy ciągłe powiększanie armii, na którą nie ma popytu ma sens? [Piotr Romanow]

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Jürgen Voller pisze: 05 marca 2024, 01:00 Żałuję, nosiła okulary, jeśli dobrze pamiętam :roll:
Co jakiś czas próbujesz ją zaprosić do Edelweiss.
Może mam coś, co jej pomoże się wkręcić do mikronacji ;)
Grała w Historica.pl, tak jak ja, jako Rzymianka z Galii.
Tak sobie pomyślałem, że może chciałaby zawitać do Bizancjum, choć to zupełnie inna epoka, a Cesarstwo Bizantyjskie ma o wiele bardziej grecki charakter niż Imperium Romanum, jednak to nadal mocarstwo rządzone przez Cesarza Rzymian :)
Mamy XII wiek i mam tam pewną postać (jakoś zarabiać trzeba, gdy nie mogę się z przyczyn technicznych zalogować do Edelweiss) :lol:
Nawet jeśli nie kojarzysz osoby, Heinz, to zrób coś dla mnie i wrzuć pytanie na Discorda, która z pań na Disco Edelweiss grała Rzymianką z Galii ABL?! :))
Powinna skojarzyć, bo Galii ABL to skrót od G. Aquitanensis, Belgica, Ligdunensis.
Taka mała prywata,ale obiecałem Autokratorowi Aleksemu Komnenowi, że spróbuję znaleźć nowe osoby.
Wrzucę, ale nie mam pojęcia o co chodzi.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Jürgen Voller Stempel
Posty: 142
Rejestracja: 17 lipca 2023, 17:23

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Czy ciągłe powiększanie armii, na którą nie ma popytu ma sens? [Piotr Romanow]

Post autor: Jürgen Voller »

Dzięki, Heinz :D
Chyba miała na imię Karolina.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11974
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Czy ciągłe powiększanie armii, na którą nie ma popytu ma sens? [Piotr Romanow]

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Jürgen Voller pisze: 05 marca 2024, 17:40 Dzięki, Heinz :D
Chyba miała na imię Karolina.
A Królowa Seniorka Dreamlandu, rodzina Helwetyka, że też sobie o tym nie przypomniałem...
Co do Jej zainteresowań odnośnie Galii czy Bizancjum, nie mam pojęcia.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klub Dyskusyjny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości