Atlas Aeronautic - Edelweiss

Miasteczko na południu krainy, graniczące z Austro-Węgrami. To tutaj znajdziemy jedyne na ten moment czynne przejście graniczne. Dlatego też jest to obszar silnie zmilitaryzowany z największym skoszarowaniem szarotkowych żołdaków.
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Atlas Aeronautic - Edelweiss

Post autor: Piotr Romanow »

Szanowny Herr Oberhapt, nie miałem na myśli tego żeby robić z nas super bogate państwo, po prostu lepiej mieć zabezpieczenie, niż go nie mieć. Poza tym, jakie z nas biedne państwo jak Hugo Romanow szyje nam mundury? :D
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11787
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Atlas Aeronautic - Edelweiss

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Piotr Romanow pisze: 08 czerwca 2022, 23:35 Szanowny Herr Oberhapt, nie miałem na myśli tego żeby robić z nas super bogate państwo, po prostu lepiej mieć zabezpieczenie, niż go nie mieć. Poza tym, jakie z nas biedne państwo jak Hugo Romanow szyje nam mundury? :D
A ja uważam, że lepiej nie mieć, bo fabularnie możemy się wtedy rozwijać i tworzyć kolejne zamówienia.
Załóżmy, że mamy 12 samolotów rozpoznawczych i 2 w rezerwie (tak swoją drogą to nie wiem czy szkoleniowe by się nie przydały).
Podczas misji "Huragan" eskadra pod dowództem leutnanta Brennera(jedno skrzydło) i feldwebela de Espady(drugie skrzydlo) robi rozeznanie w północnej części kraju, gdzie nie ma nic.
Po nieszczęsnym podmuchu wiatru skrzydło Brennera zostaje zmuszone do postawienia maszyn w nieznanych zaśnieżonych terenach. Feldwebel de Espada zgłasza to centrali, następuje próba akcji ratunkowej i teraz w zależności jak nam się chce (wyznaczamy sobie np. realny tydzień) i wszystko zależy od sprawnej realizacji.
a)organizujemy akcję ratunkową, wykorzystując sprzęt jaki mamy (nawet maulwurfy- nota bene je też gdzieś trzeba umieścić w strukturze armii). Załóżmy, że udało się odratować załogę, maszyn nie, ale znamy powody co nie zagrało w aeroplanach i dzieki temu uzyskujemy wiedzę i możemy rozbudować flotę o nowy projekt rozpoznawczego samolotu. Tracimy trzy maszyny - zyskujemy wiedzę do budowy nowszego modelu
b)nie robimy nic, albo spóźniamy się - tracimy trzy maszyny. Nie mamy wiedzy na nową.
Musimy zamawiać "stare" modele. I tak fabularnie by to można rozgrywać.
Widzę tutaj jednak sens tworzenia tego typu zabaw, jeśli jednak osoba ma pełną wiedzę(dowódca woskowy tworzący misję lub ją przeprowadzajacy), druga (np. ja potrafi pomóc w narracji i zaskoczyć właśnie tego pierwszego jakimś nieoczekiwanym zdarzeniem), trzecia (zupełnie niewtajemniczona osoba, od której w dużej mierze okaże się czy misja się powiedzie, bo to ona będzie miała swego rodzaju test).
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1485
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Atlas Aeronautic - Edelweiss

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

No do mnie takie rozwiązanie przemawia a jeżeli będzie nagła potrzeba na samoloty to złożymy priorytetowe zamówienie w AA, oczywiście za odpowiednią cenę...
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11787
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Atlas Aeronautic - Edelweiss

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 10 czerwca 2022, 12:52 No do mnie takie rozwiązanie przemawia a jeżeli będzie nagła potrzeba na samoloty to złożymy priorytetowe zamówienie w AA, oczywiście za odpowiednią cenę...
Dokładnie o to chodzi! Czyli brakuje 3 maszyn, domawiamy np. 8 i mamy nadwyżkę, mamy dodatkowe posty w postaci nowego zamówienia etc.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1485
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Atlas Aeronautic - Edelweiss

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Obrazek

Atlas Gladiator A-22R

Atlas Gladiator A-22R to sprawdzona konstrukcja z poprzedniego modelu, niewielki dwupłatowy samolot z 9-cio cylindrowym silnikiem gwiazdowym zaprojektowany na potrzeby zarówno cywilne jak i wojskowe. A-22 to rozwojowa wersja poprzedniego Gladiatora, w nowszej konstrukcji poprawiono wady poprzedniego samolotu oraz dodano kilka udogodnień i poprawek pozytywnie wpływających pozytywnie na korzystanie z maszyny.
Zasadniczą różnicą w wersji R jest potężna kamera przemysłowa umożliwiająca robienie niezwykle dokładnych zdjęć lotniczych.



Obrazek
Obrazek
Atlas Gladiator A-22R
Obrazek
Kamera F24 zaprojektowana specjalnie do wykonywania zdjęć lotniczych

Dane techniczne:
  • Napęd - 1 silnik 9-cio cylindrowy silnik gwiazdowy Centaurus-PT 2
  • Rozpiętość - 9,83 m
  • Długość - 8,36 m
  • Wysokość - 3,15 m
  • Masa startowa - 2 101 kg
  • Prędkość maks. - 442 km/h
  • Pułap - 10 210 m
  • Zasięg - 520 km
Uzbrojenie:
  • 2 karabiny maszynowe kal. 9 mm w kadłubie
  • 2 karabiny maszynowe kal. 7,7 mm pod płatem skrzydeł
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3916
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Atlas Aeronautic - Edelweiss

Post autor: Joachim Cargalho »

Dzień dobry!
Czy w związku z naliczaniem punktów aktywności na forum i możliwością przelewania ich w roli waluty, Atlas Aeronautic wprowadza jakiś cennik na Edelwiess?
Z chęcią nabyłbym taką maszynę. Coś, to da radę dolecieć gdzieś dalej niż do Komitatu obok, ale może nawet z EDL do Muratyki? O ile to możliwe, bo trochę jestem z mikronacyjną geografią na bakier.

Jest jedna rzecz, którą bardzo bym sobie życzył. Logo AA powinno być bardzo widoczne!
Obrazek
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Atlas Aeronautic - Edelweiss

Post autor: Isabella Swann »

Ja też podpisuję się pod tym zapytaniem?
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1485
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Atlas Aeronautic - Edelweiss

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Hmmmmm, jako takiego cennika nie przewidywałem na ten moment ale może uda się coś poskładań sensownego w rozsądnym okresie czasu.

Problem pojawia się z umieszczaniem loga gdyż program jest na tyle upośledzony że nie daje możliwości dodawania jakichkolwiek oznaczeń, przez co jedyną opcją na dodanie loga jest obróbka samego zdjęcia do dodania go ręcznie a w tym nie jestem niestety zbyt dobry więc zrezygnowałem z tego kompletnie.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3916
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Atlas Aeronautic - Edelweiss

Post autor: Joachim Cargalho »

No dobrze, to jeśli stworzymy jakiś fajny model, to spróbujemy to jakoś ręcznie domalować.
Na pewno @Heinz-Werner Grüner mógłby pomóc w tym również.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11787
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Atlas Aeronautic - Edelweiss

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Jeśli zajdzie potrzeba pomocy to ogarniemy. Dodanie logo to już żaden problem.
Do oferty zachęcam gorąco!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grünerwald”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość