Atlas Aeronautic - Edelweiss

Miasteczko na południu krainy, graniczące z Austro-Węgrami. To tutaj znajdziemy jedyne na ten moment czynne przejście graniczne. Dlatego też jest to obszar silnie zmilitaryzowany z największym skoszarowaniem szarotkowych żołdaków.
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1475
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Atlas Aeronautic - Edelweiss

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Heinz-Werner Grüner pisze: 08 czerwca 2022, 19:27
Albert Fryderyk de Espada pisze: 08 czerwca 2022, 18:45
Heinz-Werner Grüner pisze: 08 czerwca 2022, 18:13 Jeszcze, ale to trochę później musielibyśmy obliczyć ile tego potrzebujemy.
Tym już się zajmę przy rozpisce naszych sił powietrznych, ale skoro każda eskadra liczy sobie 12 maszyn a my eskadr mamy mieć 5 to łatwo można obliczyć że potrzeba nam co najmniej 60 samolotów plus może 10-20 jako zapas gdyż taki przewiduję w każdej eskadrze.
Orłem z matematyki nigdy nie byłem, ale tyle to potrafiłem zliczyć. Natomiast chodziło mi o takie tam wstępne wyliczenia ile z poszczególnych maszyn będzie potrzeba, ale racja jest jeszcze czas. Zróbmy najpierw jedno.
Też z matematyki wybitny nie byłem ale skoro wiemy że 3 eskadry będą myśliwskie i po 1 dla transportowców, bombowców i rozpoznawczych to możemy zauważyć że nie umiem liczyć i w założeniach ma być 6 eskadr a nie 5... :roll:

Cóż... do sedna, 12 transportowców, 12 bombowców, 12 rozpoznawczych i 36 myśliwców. Chyba teraz się już wszystko zgadza.
Horace Richelieu pisze: 08 czerwca 2022, 19:53 Można w czymś pomóc?
Ja sobie to czytam, ale jest dla mnie to na razie wyższa szkoła jazdy- ale mogę poczytać w tematach związanych z lotnictwem!
Chętnie przyjmiemy pomoc, szczególnie ja w zakresie liczenia od 1 do 6. :lol:
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11639
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Atlas Aeronautic - Edelweiss

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

A właśnie pisałem, że mam problem ze skupieniem. :D
Czas odpocząć.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Horace Richelieu Stempel
Posty: 206
Rejestracja: 04 kwietnia 2022, 14:42

ODZNACZENIA

Re: Atlas Aeronautic - Edelweiss

Post autor: Horace Richelieu »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 08 czerwca 2022, 18:45
Heinz-Werner Grüner pisze: 08 czerwca 2022, 18:13 Jeszcze, ale to trochę później musielibyśmy obliczyć ile tego potrzebujemy.
Tym już się zajmę przy rozpisce naszych sił powietrznych, ale skoro każda eskadra liczy sobie 12 maszyn a my eskadr mamy mieć 5 to łatwo można obliczyć że potrzeba nam co najmniej 60 samolotów plus może 10-20 jako zapas gdyż taki przewiduję w każdej eskadrze.
Też z matematyki wybitny nie byłem ale skoro wiemy że 3 eskadry będą myśliwskie i po 1 dla transportowców, bombowców i rozpoznawczych to możemy zauważyć że nie umiem liczyć i w założeniach ma być 6 eskadr a nie 5... :roll:

Cóż... do sedna, 12 transportowców, 12 bombowców, 12 rozpoznawczych i 36 myśliwców. Chyba teraz się już wszystko zgadza.
3 eskadry myśliwskie, 3 inne, razem 6 eskadr. W dodatku, zgodnie z tym planem, wychodzi mi 72 (po spostrzeżeniu Pana Heinza) maszyn podstawowo. Zgodnie z zapasem, powinno być 92 maszyn, z zapasem 5 maszyn w każdej kategorii.
Sa Chevalerie Horace de la Maison de La Rocque; Hauptarchitekt EdelBau.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11639
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Atlas Aeronautic - Edelweiss

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Własnie się zastanawiam czy "rezerwa" jest potrzebna w ogóle w transportowcach i bombowcach...
To i tak po 12 maszyn... a trzeba się rozwijać.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1475
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Atlas Aeronautic - Edelweiss

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Heinz-Werner Grüner pisze: 08 czerwca 2022, 21:45 Własnie się zastanawiam czy "rezerwa" jest potrzebna w ogóle w transportowcach i bombowcach...
To i tak po 12 maszyn... a trzeba się rozwijać.
W zamyśle każda eskadra liczy sobie po 12 maszyn plus 2 w rezerwie, jedynie dla eskadry transportowej nie przewiduję rezerwy.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Atlas Aeronautic - Edelweiss

Post autor: Piotr Romanow »

Panowie lepiej dmuchać na zimne. W czasach w których prowadzimy nasze państwo jeszcze nie było tak dokładnych systemów, a także pojawiało się wiele błędów pomiarowych, które doprowadzały do katastrof. Polecałbym jednak przygotować samoloty rezerw, żeby te były gotowe na ewentualne loty.

Poza tym warto mieć także sprzęt magazynowany, który zawsze będzie pod ręką w razie awarii.

Proponuje aby lotnictwo posiadało myśliwskie posiadało 10 maszyn w rezerwach, bombowe po 5, natomiast transportowej po 2. Zawsze da nam to pole do manewrów w przypadku niespodziewanych wypadków i powtórzonych sytuacji z Rotryjskimi zakonnicami. ;)
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11639
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Atlas Aeronautic - Edelweiss

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Piotr Romanow pisze: 08 czerwca 2022, 22:19 Panowie lepiej dmuchać na zimne. W czasach w których prowadzimy nasze państwo jeszcze nie było tak dokładnych systemów, a także pojawiało się wiele błędów pomiarowych, które doprowadzały do katastrof. Polecałbym jednak przygotować samoloty rezerw, żeby te były gotowe na ewentualne loty.

Poza tym warto mieć także sprzęt magazynowany, który zawsze będzie pod ręką w razie awarii.

Proponuje aby lotnictwo posiadało myśliwskie posiadało 10 maszyn w rezerwach, bombowe po 5, natomiast transportowej po 2. Zawsze da nam to pole do manewrów w przypadku niespodziewanych wypadków i powtórzonych sytuacji z Rotryjskimi zakonnicami. ;)
Możemy również mieć i rezerwę w postaci całej eskadry, ale...
Odgrywamy państwo niezbyt bogate, niezbyt rozwinięte technologiczne (chociaż i jedno i drugie naginamy aż słupki robią się czerwone). Prosiłbym jednak o coś co powinno być powiedziane na samym początku, o skromność.
Nam nie zalezy by być królami przestworzy, czy komando foki w pierwszych miesiącach działania. Do tego będziemy dążyć. Jeszcze będziemy na poziomie Cawa ha-Hagana le-Jisra’el.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1475
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Atlas Aeronautic - Edelweiss

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

To znaczy jedna eskadra myśliwska już od samego początku miała być klasyfikowana jako rezerwowa.
Jeżeli chcemy natomiast chomikować samoloty w magazynach to można to oczywiście zrobić ale wpierw, 12 samolotów na eskadrę plus po 2 zapasowe dla każdej z wyjątkiem transportowej.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11639
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Atlas Aeronautic - Edelweiss

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 08 czerwca 2022, 22:34 To znaczy jedna eskadra myśliwska już od samego początku miała być klasyfikowana jako rezerwowa.
Jeżeli chcemy natomiast chomikować samoloty w magazynach to można to oczywiście zrobić ale wpierw, 12 samolotów na eskadrę plus po 2 zapasowe dla każdej z wyjątkiem transportowej.
Dobrze pamiętam, że ta "rezerwowa" to zbieranina myśliwiskich jakie raczej się nie przyjęły? :mrgreen:
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1475
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Atlas Aeronautic - Edelweiss

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Heinz-Werner Grüner pisze: 08 czerwca 2022, 23:29
Albert Fryderyk de Espada pisze: 08 czerwca 2022, 22:34 To znaczy jedna eskadra myśliwska już od samego początku miała być klasyfikowana jako rezerwowa.
Jeżeli chcemy natomiast chomikować samoloty w magazynach to można to oczywiście zrobić ale wpierw, 12 samolotów na eskadrę plus po 2 zapasowe dla każdej z wyjątkiem transportowej.
Dobrze pamiętam, że ta "rezerwowa" to zbieranina myśliwiskich jakie raczej się nie przyjęły? :mrgreen:
Tego jeszcze nie wiem, w razie czego wrzucimy tam samoloty do oprysków uzbrojone w karabiny...
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grünerwald”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość