Edelweiss Kaffee

Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Edelweiss Kaffee

Post autor: Isabella Swann »

Obrazek
Przyjemnie mi ogłosić, iż od dziś w Grünerwald swoją działalność rozpoczyna Caffee Edelweiss :D
Poza serwowaniem kawy z różnymi smakołykami, będziemy państwa zapraszać na kursy Baristy!

Kurs będzie obejmować między innymi:
:E znajomość gatunków kawy
:E przyrządzanie kawy
:E przygotowywanie artystycznych kaw (warstwowych itp.)

Oraz kilka innych zagadnień, o których musimy pamiętać podczas delektowania się Kawą.
Jeszcze dziś wstępnie opisze Państwu podstawowe rodzaje kaw :)
Zapraszam do śledzenia naszej działalności i zaglądania po pyszna kawę w Edelweiss! :D :E
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Fatima Popow-Chojnacka Stempel
Posty: 727
Rejestracja: 01 marca 2022, 20:28

ODZNACZENIA

Re: Edelweiss Kaffee

Post autor: Fatima Popow-Chojnacka »

Kolejne miejsce u was, które mi pasuje.. i jak znaleźć czas na aktywność. :lol:

Pomysł bardzo fajny. Będę się przyglądać ;)
( – ) Fatima Popow-Chojnacka
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11821
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Edelweiss Kaffee

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Fatima Marcjan-Chojnacka pisze: 04 maja 2022, 15:38 Kolejne miejsce u was, które mi pasuje.. i jak znaleźć czas na aktywność. :lol:

Pomysł bardzo fajny. Będę się przyglądać ;)
Przenieść się na stałe? :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Edelweiss Kaffee

Post autor: Piotr Romanow »

Późnym wieczorem, Piotr pojawił się w Edelweiss Kaffee, gdzie był umówiony z @Isabella Swann. Był trochę zmieszany, ponieważ góry to jedyne czego nie widział tak dużo jak w Edelweiss, a ludzie mawiali w języku, w którym on mówił na początku swojej Pollinowej przygody. Po chwili, gdy ujrzał wolne miejsce postanowił usiąść i poczekać na Frau Swann. Zapalił papierosa i spokojnie oglądał całą kawiarnię.

Obrazek
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Edelweiss Kaffee

Post autor: Isabella Swann »

Panna Swann wyczekiwała z niecierpliwościom swojego gościa, co jakiś czas zaglądając z zaplecza czy już przyszedł. Oby tylko zasmakował w naszej kawie - myślała ciągle i znów wyglądała przez okienko w drzwiach.
Zauważyła, że herr @Piotr Romanow już się pojawił, więc odłożyła swój fartuszek i wyszła z zaplecza w kierunku stolika swego gościa mówiąc:

- Herr Piotrze jak się cieszę, iż pn dotarł w te skromne progi! Nim siądziemy na rozmowy - to jakiej kawy się Pan napije? A może mam zaserwować swój specjał? - powiedziała z uśmiechem na twarzy Panna Swann
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Edelweiss Kaffee

Post autor: Piotr Romanow »

Piotr mimo, że gustował w ciemnej jak noc kawie, nie mógł się oprzeć tak miłej damie, aby skosztować jej specjału. Nie wiele myśląc spojrzał na nią z uśmiechem i powiedział. - Oczywiście, poproszę Pani specjał. - Po czym zgasił papierosa w popielniczce.
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Edelweiss Kaffee

Post autor: Isabella Swann »

- Oczywiście już się robi, herr Romanow - powiedziała panna Swann i pobiegła w stronę zaplecza przygotować swój specjał. Po jakiś 10 minutach wróciła z dzbankiem kawy oraz dwoma filiżankami na tacy, wraz z jej ulubionym sernikiem.
- Proszę bardzo! Mój kawowy specjał dla wyjątkowych gości - czarna mocno palona kawa z dodatkiem aromatycznej siedmioletniej whisky własnej roboty - powiedziała panna Swann - mało kto ma okazję jej skosztować. Oraz serniczek naszej domowej roboty - typowo Austro-Węgierski przepis z moich rodzinnych stron.

Obrazek
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Edelweiss Kaffee

Post autor: Piotr Romanow »

Piotr uśmiechnął się do do Frau Swann, chwycił filiżankę z kawą w swój charakterystyczny sposób tak jak to robił na dworze Imperium Brodryjskiego. Mając w nawyku Piotr patrzył głęboko w oczy, żeby nikt mu nie zarzucił kłamstw odnośnie tego co mówi czy też smaku potraw i napojów. - Cóż za wyborny trunek. - Powiedział. - Czy wszystkie kobiety w Edelweiss przyrządzają tak wyborną kawę ? - Po czym uśmiechnął się szeroko do Frau Swann.
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Edelweiss Kaffee

Post autor: Isabella Swann »

- Tego nie wiem herr Romanow, ja jedynie mogę ręczyć za siebie. Kawa to mój ulubiony specjał codziennego życia. I jakoś nie wyobrażam sobie dnia bez niego. A że znam trochę różnych przepisów - bo się po świecie podróżowało, no to teraz próbuję swoich sił by i innym coś pokazać. - powiedziała panna Swann lekko się rumieniąc :oops: na usłyszany komplement od tak dostojnego gościa w jej skromnych progach . - Oczywiście wiem, że czeka mnie jeszcze długa droga by ten lokal był przyjazny dla każdego, ale jak to powiadają, nie od razu Rzym zbudowali. :lol:
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Fatima Popow-Chojnacka Stempel
Posty: 727
Rejestracja: 01 marca 2022, 20:28

ODZNACZENIA

Re: Edelweiss Kaffee

Post autor: Fatima Popow-Chojnacka »

Heinz-Werner Grüner pisze: 04 maja 2022, 20:30
Fatima Marcjan-Chojnacka pisze: 04 maja 2022, 15:38 Kolejne miejsce u was, które mi pasuje.. i jak znaleźć czas na aktywność. :lol:

Pomysł bardzo fajny. Będę się przyglądać ;)
Przenieść się na stałe? :D
Nie no na razie aż tak nie szalejmy :lol:
( – ) Fatima Popow-Chojnacka
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Edelweiss Kaffee”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości