Warta Honorowa na Gämsentor

Miasteczko na południu krainy, graniczące z Austro-Węgrami. To tutaj znajdziemy jedyne na ten moment czynne przejście graniczne. Dlatego też jest to obszar silnie zmilitaryzowany z największym skoszarowaniem szarotkowych żołdaków.
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Warta Honorowa na Gämsentor

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Roman Schädel pisze: 05 maja 2023, 09:02 Końcówka warty honorowej na Gämsentor przebiegła gefrajtrowi równie spokojnie. Jednym z ostatnich pojazdów, które kontrolował był automobil prowadzony przez samego Oberhaputa @Heinz-Werner Grüner. Przywódca nie chciał zdradzić Romanowi, gdzie się wybiera. W każdym razie był bardzo odświętnie ubrany, a na fotelu pasażera przewoził gigantyczny bukiet róż...
To ci dopiero wojak! Jeszcze się pyta gdzie jadę! A jadę! Na spotkanie służbowe, w celach osobistych. No jadę sobie. Z Kotliny mi wyjechać nie wolno? Sęk w tym, że ja tak do końca nie wiem czy faktycznie zastanę osobę, o której myślę od paru dni... No, ale jak nie pojadę to się nie przekonam.
Z takimi oto myślami "bił się" oberhaupt kiedy przekraczał granicę na Gamsentor. Jego auto pędziło już w kierunku południa Monarchii Austro-Węgierskiej, a droga była jeszcze daleka.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 579
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Warta Honorowa na Gämsentor

Post autor: Roman Schädel »

Zgłaszam się do kolejnej warty w tym prześwietnym miejscu. Proszę o zgodę Herr Oberhaupt @Heinz-Werner Grüner.
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Warta Honorowa na Gämsentor

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Roman Schädel pisze: 20 sierpnia 2023, 21:13 Zgłaszam się do kolejnej warty w tym prześwietnym miejscu. Proszę o zgodę Herr Oberhaupt @Heinz-Werner Grüner.
Ale, że aż do mnie z tym? Od tego jest Szef Sztabu Edelweiss Landstreitfrakte Herr Major @Albert Fryderyk de Espada. Ja mam inne ważne rzeczy do roboty, np. nicnierobienie. ;)

A tak poważniej, to skoro plutonowy zgłasza się na ochotnika to proszę bardzo.

Warunki pogodowe - skwar 35st.C. zero wiatru/opadów brak. Przypomnę, że to wszysto odbywa się na wyskości 1507m n.p.m. plus przewyższenie samej konstrukcji, gdzie warta się odbywa. To pewnie z 50-100 metrów, nigdy nie liczyliśmy.

Wyznaczam, zatem Herr Zugsführer @Roman Schädel na dowódcę zmiany na Gamsentor od 21 do 28 sierpnia, bez możliwości zejścia z wieży poza przysługującym w tym czasie odpoczynku ośmiogodzinnym, w godzinach ustalonych przez samego dowódcę zmiany.

Raport dzienne składać do Generalstabschef @Albert Fryderyk de Espada (oczywiście w miarę realnych możliwości).

Odmaszerować.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 579
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Warta Honorowa na Gämsentor

Post autor: Roman Schädel »

Tak jest, Herr Oberhaupt! Zapowiada się gorąca i wyczerpująca służba...
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Warta Honorowa na Gämsentor

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Roman Schädel pisze: 20 sierpnia 2023, 22:11 Tak jest, Herr Oberhaupt! Zapowiada się gorąca i wyczerpująca służba...
Sam Plutonowy chciał. Nie odpowiadam za pogodę w Edelweiss. ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 579
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Warta Honorowa na Gämsentor

Post autor: Roman Schädel »

Gämsentor, dnia 22 sierpnia 1923 r.

Raport z warty za dzień 21 sierpnia 1923 r.

Melduję, że pierwszy dzień warty minął spokojnie. Rzeczywiście, upał mocno doskwierał. Tuż po południu termometr pokazał 37 stopni w cieniu. Odświętny mundur wtedy dość ciąży. Mimo potu zalewającego oczy, nie opuściłem wieży obserwacyjnej. Przez lornetkę patrzyłem czy do naszego państwa nie próbują wtargnąć obce siły. Poleciłem też kilkukrotnie żołnierzom z dołu sprawdzić podejrzane samochody, które chciały przekroczyć granicę. Nie znaleźli jednak niczego, co mogłoby zagrozić Kotlinie i jej mieszkańcom. Tylko w jednym przypadku skonfiskowano pozbawiony akcyzy tytoń, a zatrzymanego mężczyznę przekazano stosownym służbom.

ks. bp zugsf. Roman Schädel

Do wiadomości: @Albert Fryderyk de Espada
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 579
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Warta Honorowa na Gämsentor

Post autor: Roman Schädel »

Gämsentor, dnia 23 sierpnia 1923 r.

Raport z warty za dzień 22 sierpnia 1923 r.

W drugi dzień warty (wtorek) upał wcale nie zelżał. Żar lał się z nieba. Trudno - takie są uroki służby. Pod wieczór nieco się ochłodziło. Przez cały dzień było spokojnie, choć raz doszło do niebezpiecznego zdarzenia. W godzinach wieczornych zauważyłem, że do granicy zbliża się motocykl z dużą prędkością i nie ma zamiaru wyhamować. Chwyciłem wtedy snajperkę i wykazując się kunsztem strzeleckim zdołałem wycelować i trafić w jego oponę. Jej wystrzał spowodował, że motocyklista stracił panowanie nad jednośladem i przewrócił się. Na szczęście, dzięki stosownemu ubiorowi, przeżył upadek. Został zatrzymany przez graniczników i odwieziony pod eskortą do szpitala. Na razie nie wiadomo, jaki był jego cel niezgodnego z prawem przekroczenia granicy. Pewnym jest fakt, że znaleziono przy nim pistolet...

ks. bp zugsf. Roman Schädel

Do wiadomości: @Albert Fryderyk de Espada [/justify]
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 579
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Warta Honorowa na Gämsentor

Post autor: Roman Schädel »

Gämsentor, dnia 25 sierpnia 1923 r.

Raport z warty za dzień 23 i 24 sierpnia 1923 r.

Raport zbiorczy za dwa kolejne dni warty. Dlaczego zbiorczy? Bo były one bardzo spokojne. Nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości czy zagrożeń. Pozostawałem na wieży obserwacyjnej zgodnie z rozkazem. Upał dawał się we znaki, ale chłodziłem się krystalicznie czystą, edelweiską wodą mineralną. Miałem czas na przemyślenia i ułożenie w myślach nowych kazań. Kontemplowałem ponadto piękno edelweiskiej przyrody. Żołnierze na dole radośnie podśpiewywali piosenki Irenkah. To były przyjemne dni warty.

ks. bp zugsf. Roman Schädel

Do wiadomości: @Albert Fryderyk de Espada
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 579
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Warta Honorowa na Gämsentor

Post autor: Roman Schädel »

Gämsentor, dnia 28 sierpnia 1923 r.

Raport z warty za dni 25, 26 i 27 sierpnia 1923 r.

Ostatnie dni warty również zasłużyły na raport zbiorczy. Służba minęła spokojnie. Nie zaobserwowałem żadnych zagrożeń dla bezpieczeństwa Kotliny. Nie miały miejsca żadne próby nielegalnego przekroczenia granicy. Wszystkie zlecone szczegółowe kontrole przekraczających granicę państwową obywateli nie wykazały nieprawidłowości. Dało znieść się panujący upał ku chwale Ojczyzny. Jestem gotowy do kolejnego pełnienia warty honorowej w niedługim czasie. Pozostaję do dyspozycji dowódcy. Dziękuję Herr Oberhauptowi, że mogłem wypełnić ten żołnierski obowiązek.

ks. bp zugsf. Roman Schädel

Do wiadomości: @Albert Fryderyk de Espada
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Warta Honorowa na Gämsentor

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Herr Zugsführer @Roman Schädel mimo, że to służbowy obowiązek to ja serdecznie dziękuje za sumienne wypełnienie rozkazu. Takie rzeczy chwali się, a dowództwo zapamiętuje. Osobiście będę aplikował przy kolejnym awansie o podniesienie nadania aż o dwa stopnie! Pod warunkiem oczywiście utrzymania tendencji i chęci działania na polu militarnym.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grünerwald”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości