Kawowy Raj

Podczas Oktoberfest mamy liczne konkursy, zabawy związane z piwem, ale nie tylko. Zajrzyj na pchli targ, tutaj na pewno znajdziesz coś dla siebie.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Kawowy Raj

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Obrazek

Wystawca: Isabella Marie Swann
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kawowy Raj

Post autor: Isabella Swann »

Kolejny dzień na jarmarku mijał, ludzie tłoczyli się po kubek kawy by się doprowadzić do ładu. A potem pójść po raz kolejny w tango z piwem wszelkiej maści.
Na dziś zaplanowano kolejny rodzaj kawy do pokazania:
Kawa pomarańczowo-orzechowa
Orange-Nuss Kaffee

- 110 g orzeszków pekan (mogą być też włoskie)
- 220 g kawy kolumbijskiej
- 110 g kawy kostarykańskiej
- Aromat pomarańczowy

Orzeszki wysypujemy na blachę do pieczenia i prażymy przez około 10 min w temperaturze 160 stopni Celsjusza, aż lekko zbrązowieją. Mieszamy z ziarnami kawy. Mielimy ją. Kawę wsypujemy do ekspresu, licząc łyżkę stołową na filiżankę o objętości 140 ml. Do wody dodajemy pół łyżeczki zapachu pomarańczowego (na 8/10 filiżanek). Zaparzamy przedłużając czas parzenia o 2/3 minuty, żeby wydobyć orzechowy smak.

1 porcja zawiera 18 kalorii oraz 104 mg kofeiny.
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kawowy Raj

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Taka z pomarańczą to nie dla mnie, może ktoś się skusi?
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kawowy Raj

Post autor: Isabella Swann »

Heinz-Werner Grüner pisze: 19 października 2022, 20:26 Taka z pomarańczą to nie dla mnie, może ktoś się skusi?
Spróbuj - smakuje o niebo lepiej niż się czyta
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kawowy Raj

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Isabella Swann pisze: 19 października 2022, 20:28
Heinz-Werner Grüner pisze: 19 października 2022, 20:26 Taka z pomarańczą to nie dla mnie, może ktoś się skusi?
Spróbuj - smakuje o niebo lepiej niż się czyta
Mimo wszystko - lubię pomarańczę, nawet w połączeniu z czekoladą, ale z kawą... No nie wiem.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kawowy Raj

Post autor: Femme Mystere »

Lieselotte przyszła w umówione miejsce. Był duży ruch. Musiała chwilę odczekać, ale gdy tylko zwolnił się stolik, wskoczyła na miejsce, a swoje futro rzuciła na krzesełko obok, by Herr Neumann miał gdzie usiąść. Poczekała na niego z zamówieniem, a gdy ujrzała go, machnęła do niego ręką:

Obrazek
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kawowy Raj

Post autor: Isabella Swann »

- Dobry Wieczór Szanowna Pani! Mam nadzieję, że dobrze się Pani bawi na Oktoberfeście? - przywitał się z ukłonem Doktor Neumann. - Przyznam się, że lekko obawiam się naszego spotkania. Jednak Bella mnie zawsze przekonuje, że jest pani owcą w stroju wilka, a nie na odwrót. - zagadnął doktorek
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kawowy Raj

Post autor: Femme Mystere »

Lieselotte czytała menu i tylko raz uniosła wzrok znad karty, gdy wspomniał o owcy w wilczej skórze. Jednak jej usta nawet nie drgnęły.

- Na co ma Pan ochotę? Stawiam. - zaproponowała. - Ja biorę latte.

Po tych słowach położyla kartę na stoliku.

- Jak pracuje się Panu w naszym szpitalu? Nie są to warunki tak dobre i nowoczesne jak na przykład w Cesarstwie. - powiedziała, tym razem wlepiając w niego wzrok, odchylona na swoim oparciu krzesła.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kawowy Raj

Post autor: Isabella Swann »

- Ja poproszę czarną kawę. Poza tym nie tak mnie w domu matka wychowała, by dama płaciła. Pozwoli Pani, że ja zapłacę. - powiedział August spokojnie i uprzejmie.
- A co do pracy, są spokojne i intensywne dni, jak to w zawodzie lekarza. Choć cenię sobie to, że jestem niedaleko domu i jeśli rodzice potrzebują pomocy to mogę do nich pojechać. Nie wiem czy Pani córka wspominała, ale pochodzę z okolic Wolkenbad. Choć przyznam się, już się nie mogę doczekać spotkania z innymi uczonymi z innych państw. I poszerzać swoją wiedzę w pomocy innym. - powiedział uprzejmie.
- Miała Pani może okazję widzieć swoją córkę w akcji? Jestem pełen podziwu dla jej zapału do pomocy innych, choć niejednokrotnie w tym wszystkim zapomina o sobie samej.

:E :E :E
@Femme Mystere
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kawowy Raj

Post autor: Femme Mystere »

- @Isabella Swann jest utalentowana, oczywiście zdaję sobie z tego sprawę. Dbamy o to, by miała odpowiednie warunki do rozwoju swoich pasji zawodowych. Finansowanie kosztownych inicjatyw i szkoleń, w jakich bierze udział, należy do oczywiście do rodowych obowiązków. - wspomniała, a gdy latte staneło na stoliku, wzieła łyżeczkęi zaczeła kosztować piankę. - Moge Panu zdradzić, że niebawem damy zapowiedzi ślubu. Nasza młodsza córka, @Sophie , wychodzi za @Krzysztof Windsor, członka znamienitego rodu Windsachen. Będzie to wielkie wydarzenie. Skoro jest Pan przyjacielem rodziny, z pewnością otrzyma Pan zaproszenie na wesele.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kawowy Raj

Post autor: Isabella Swann »

- Bardzo miło z Państwa strony! Będzie mi niezmiernie przyjść na tą doniosłą uroczystość, Isabella wspominała trochę o herr Krzysztofie, i za każdym razem w dobrych tonach były to wypowiedzi. A proszę mi powiedzieć Frau Augentrost. Jako matka Isabelli, czy wyraziła by pani sprzeciw, jeśli poprosił bym Pani córkę o rękę? Jestem jej szczerze oddany, jak to mówią, straciłem dla niej głowę. Nie wyobrażam sobie iść dalej bez niej u mojego boku, a wiem, że uczucia są wysoce prawdopodobnie odwzajemnianie. Rozumiem, że skromny doktor bez majątku - nie jest dla pani wymarzonym zięciem, ale napewno zrobię wszystko by Isabelli stworzyć raj na ziemi. - powiedział bardzo zdenerwowany doktor Neumann, bał się rekacji. Jednak wolał wiedzieć na czym stoi i z jakimi trudami może się spotkać niebawem on i możliwe, że Bella.

:E :E :E
@Femme Mystere
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jarmark”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość