Standaryzacja tablic rejestracyjnych i drogowych

Wydział zajmuje się wykazem pojazdów i rejestracją automobili i innych urządzeń poruszających się po drogach Kotliny. Jeśli tylko takowy nabędziesz musisz się tutaj zjawić i dokonac weryfikacji.

Moderator: Ronon Dex

Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Standaryzacja tablic rejestracyjnych i drogowych

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Co do czytelności, to owszem, ale skoro mamy wyróżnić pojazdy wojskowe, czy jakiekolwiek uprzywilejowane, rządowe, etc, to wiadomo, że jakieś będą mniej czytelne. Tak jak w realu, do którego i tak ja bym się nie odnosił, są białe z czerwoną czcionką, albo te zielonkawe dla elektryków.

Mi chodzi bardziej o "nasz" charakter". Co do wymiarów, to oczywiście możemy sie dogadać i zrobić 1:4 czy tam 1:4,5 i dla wersji "tylnej" 7:5, ale to tylko dla samej "ustawy". W wersji rejestracyjnej widziałbym raczej przednią...
Chociaż w sumie dlaczego nie dwie. Do przemyślenia.

Jak zdążę to jeszce dziś pokażę jak to widzę, a jak nie to jutro. :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 718
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Standaryzacja tablic rejestracyjnych i drogowych

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 22 stycznia 2023, 19:45 Co do czytelności, to owszem, ale skoro mamy wyróżnić pojazdy wojskowe, czy jakiekolwiek uprzywilejowane, rządowe, etc, to wiadomo, że jakieś będą mniej czytelne. Tak jak w realu, do którego i tak ja bym się nie odnosił, są białe z czerwoną czcionką, albo te zielonkawe dla elektryków.
Tutaj się zgadzam... tylko testowo wstawiłem "cywilne" tablice na zieloną ciężarówkę wojskową (głownie dlatego, ze miała miesce na tablice (puste, czarne blachy). Jeżeli chodzi o wojskowe pojazdy to dałbym raczej czarne (ciemne) tablice, aby się właśnie mniej wyróżniały. W przypadku wojskowych pojazdów to raczej numeracja "dla porządku", a nie po to by identyfikować pojazd z daleka.
Heinz-Werner Grüner pisze: 22 stycznia 2023, 19:45 Mi chodzi bardziej o "nasz" charakter". Co do wymiarów, to oczywiście możemy sie dogadać i zrobić 1:4 czy tam 1:4,5 i dla wersji "tylnej" 7:5, ale to tylko dla samej "ustawy". W wersji rejestracyjnej widziałbym raczej przednią...
Chociaż w sumie dlaczego nie dwie. Do przemyślenia.
Jak już robić to moim zdaniem komplet... przednia i tylna.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Standaryzacja tablic rejestracyjnych i drogowych

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ronon Dex pisze: 22 stycznia 2023, 20:52 Heinz-Werner Grüner pisze: ↑2023-01-22 19:45:14
Co do czytelności, to owszem, ale skoro mamy wyróżnić pojazdy wojskowe, czy jakiekolwiek uprzywilejowane, rządowe, etc, to wiadomo, że jakieś będą mniej czytelne. Tak jak w realu, do którego i tak ja bym się nie odnosił, są białe z czerwoną czcionką, albo te zielonkawe dla elektryków.
Tutaj się zgadzam... tylko testowo wstawiłem "cywilne" tablice na zieloną ciężarówkę wojskową (głownie dlatego, ze miała miesce na tablice (puste, czarne blachy). Jeżeli chodzi o wojskowe pojazdy to dałbym raczej czarne (ciemne) tablice, aby się właśnie mniej wyróżniały. W przypadku wojskowych pojazdów to raczej numeracja "dla porządku", a nie po to by identyfikować pojazd z daleka.
Dokładnie o to mi chodziło z porządkowaniem. Postaram się przygotowac także czarne, czy też grafitowe i zobaczymy co nam przypadnie do gustu

Ronon Dex pisze: 22 stycznia 2023, 20:52 Heinz-Werner Grüner pisze: ↑2023-01-22 19:45:14
Mi chodzi bardziej o "nasz" charakter". Co do wymiarów, to oczywiście możemy sie dogadać i zrobić 1:4 czy tam 1:4,5 i dla wersji "tylnej" 7:5, ale to tylko dla samej "ustawy". W wersji rejestracyjnej widziałbym raczej przednią...
Chociaż w sumie dlaczego nie dwie. Do przemyślenia.
Jak już robić to moim zdaniem komplet... przednia i tylna.
Jeśli stworzy się "standard", to nie ma najmnijeszego problemu tworzyć i wykorzystywać obu wersji.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 718
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Standaryzacja tablic rejestracyjnych i drogowych

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 22 stycznia 2023, 19:45 Mi chodzi bardziej o "nasz" charakter". Co do wymiarów, to oczywiście możemy sie dogadać i zrobić 1:4 czy tam 1:4,5 i dla wersji "tylnej" 7:5, ale to tylko dla samej "ustawy".
Tylko czy właśnie "nasz charakter" nie powinien się m.in. objawiać kształtami tablic "w stylu retro"?
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Standaryzacja tablic rejestracyjnych i drogowych

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ronon Dex pisze: 23 stycznia 2023, 05:49
Heinz-Werner Grüner pisze: 22 stycznia 2023, 19:45 Mi chodzi bardziej o "nasz" charakter". Co do wymiarów, to oczywiście możemy sie dogadać i zrobić 1:4 czy tam 1:4,5 i dla wersji "tylnej" 7:5, ale to tylko dla samej "ustawy".
Tylko czy właśnie "nasz charakter" nie powinien się m.in. objawiać kształtami tablic "w stylu retro"?
Jasne, ale czy styl retro to nasz wyznacznik? Nie, jeśli zapragniemy to możemy miec i trójkątne tablice, ale to oczywiscie nie bedzie miało sensu. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Standaryzacja tablic rejestracyjnych i drogowych

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

No to w wymiarach 1:4
Obrazek

i 7:5 później, bo akurat robota mi się zaczęła. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 718
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Standaryzacja tablic rejestracyjnych i drogowych

Post autor: Ronon Dex »

Zastanowiłbym się nad takim układem... nie twierdzę, że tamten jest zły.

tablica ED.png
tablica ED.png (19.59 KiB) Przejrzano 268 razy

Przeróbka na szybko, bo też w robocie siedzę.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Standaryzacja tablic rejestracyjnych i drogowych

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ronon Dex pisze: 23 stycznia 2023, 11:07 Zastanowiłbym się nad takim układem... nie twierdzę, że tamten jest zły.


tablica ED.png


Przeróbka na szybko, bo też w robocie siedzę.
Dla mnie jest ok. NIe marnujemy miejsca na "-".

Co inni sądzą?
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1496
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Standaryzacja tablic rejestracyjnych i drogowych

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Mi również bardziej podoba się wersja z godłem po środku.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Standaryzacja tablic rejestracyjnych i drogowych

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 23 stycznia 2023, 13:24 Mi również bardziej podoba się wersja z godłem po środku.
Żaden to problem, możemy zastosować właśnie takie rozwiązanie. Tutaj kwestia szczególików.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydział Drogowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość