Żegluga śródlądowa w Kotlinie

Wydział zajmuje się wykazem maszyn pływających i rejestracją łodzi, statków oraz innych obiektów poruszających się po wodach wewnętrznych Kotliny. Jeśli tylko takowy nabędziesz musisz się tutaj zjawić i dokonac weryfikacji.

Moderator: Ronon Dex

Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Żegluga śródlądowa w Kotlinie

Post autor: Joachim Cargalho »

Szanowni Państwo, przyznaję, że nie zapoznałem się z wszelkimi treściami, natomiast widziałem aktualizacje map. Czy stocznia Wolkenbad juz powstała i funkcjonuje?
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Żegluga śródlądowa w Kotlinie

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 25 sierpnia 2023, 17:17 Szanowni Państwo, przyznaję, że nie zapoznałem się z wszelkimi treściami, natomiast widziałem aktualizacje map. Czy stocznia Wolkenbad juz powstała i funkcjonuje?
Nad wszystkim pieczę ma trzymaći teraz @Albert Fryderyk de Espada zatem działa i ma się dobrze. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1491
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Żegluga śródlądowa w Kotlinie

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Work in progress


Powoli tworzę podstawy infrastruktury. Mamy już dwa gotowe porty oraz jeden w drodze, stosowny wątek dla stoczni też jest już w trakcie tworzenia.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Żegluga śródlądowa w Kotlinie

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 25 sierpnia 2023, 18:08 Work in progress


Powoli tworzę podstawy infrastruktury. Mamy już dwa gotowe porty oraz jeden w drodze, stosowny wątek dla stoczni też jest już w trakcie tworzenia.
Szanuje! Ja padłem z aktywnością na cały weekend. A miałem tak zacne plany...
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1491
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Żegluga śródlądowa w Kotlinie

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Ja tam święty nie jestem bo miałem już stocznie na dziś zrobić ale real dał się we znaki i czasu trochę zabrakło.
No i jeszcze rajd w Muratyce trzeba zrobić na tip top żeby się pokazać z dobrej strony.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Żegluga śródlądowa w Kotlinie

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 27 sierpnia 2023, 20:15 Ja tam święty nie jestem bo miałem już stocznie na dziś zrobić ale real dał się we znaki i czasu trochę zabrakło.
No i jeszcze rajd w Muratyce trzeba zrobić na tip top żeby się pokazać z dobrej strony.
Na razie to muszę się wziąć za zmiany rajdowe, bo jak nie to żaden rajd się nie odbędzie. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1491
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Żegluga śródlądowa w Kotlinie

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Mam chyba pewien pomysł na rozwiązanie kwestii technicznej jeżeli chodzi o obsługiwanie naszej stoczni.

Można by utworzyć państwowe przedsiębiorstwo "Biuro Projektowe i Konstrukcyjne Jednostek Nawodnych" które będzie się zajmować jak nazwa wskazuje projektowaniem i konstrukcją statków cywilnych i okrętów wojennych.
Na razie mamy co prawda tylko jedną stocznię rzeczną ale posiadanie takiej instytucji daje wygodną furtkę by podpiąć do niej w przyszłości inne podobne kompleksy jeżeli takie powstaną.

W zasadzie Biuro wraz z Państwową Wytwórnią Uzbrojenia i Fabryką Naziemnych i Podziemnych Pojazdów Wojskowych można by podpiąć pod jedną ogólnokrajowa firmę zbrojeniową ale na to już raczę patrzeć z przymrużeniem oka gdyż jest to tylko luźna sugestia.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Żegluga śródlądowa w Kotlinie

Post autor: Joachim Cargalho »

Bardzo fajny pomysł, Herr de Espada! Dobrze byłoby mieć to scentralizowane i przede wszystkim uporządkowane.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Żegluga śródlądowa w Kotlinie

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ja też raczej patrzę by "centralizować", a nie tworzyć kolejne twory. Można stworzyć coś co nazywało by się "Edelwajska Zbrojna" i tam ukierunkować "oddziały, a raczej przedsiębiorstwa podległe jak SR, FBUM i Pański nowy projekt Biuro Projektowe i Konstrukcyjne Jednostek Nawodnych (google tłumaczy to Planungs und KonstruktionsBüro für Überwasserschiffe - skrót PKBÜ).

Ktoś chętny na przedstawienie struktury? Chodzi mi o rozwiązanie techniczne.
Ja widze to tak, ale oczywiście mogę być w błędzie, że w dziale Gospodarka->Sektor Państwowy tworzy się "Edelwajska Zbrojna", a w nim kolejne poddziały, tak jak obecnie występują, tylko pięterko wyżej. Czy nie będzie to za bardzo schowane?
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydział Wodny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość