O zamyśle słów kilka

System gospodarczy ma spowodować, że wszyscy będziemy pływać w mleku kozic z Edelweiss i popijać najlepszymi trunkami winnymi czy chmielnymi z regionu. No cóż, na razie musimy czekać na efekty prac naszych racjonlizatorów.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: O zamyśle słów kilka

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Jak donosił Ragusen Zeitung wszelaki osprzęt przybył do Edelweiss. Następnie budowa pierwszej "oficjalnej" linii kolejowej rozpoczęła się.
Jako, że nie ma chętnych na tworzenie profesjonalnej obsługi technicznej, to postaram się opisać jak to wygląda na ten moment.
Skrótowo zatem przedstawię jak przebiegały wszelkie prace.

Co do gospodarki wodnej i wydobycia innych surowców to tutaj też jakoś zaradzę, ale spodziewajcie się raczej tego w godzinach wieczornych.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 716
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: O zamyśle słów kilka

Post autor: Ronon Dex »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 29 czerwca 2023, 23:29 Teraz jeszcze pytanie jak te porty mają wyglądać, teoretycznie wystarczyć powinno proste drewniane nabrzeże by móc stworzyć połączenie wodne z danym miejscem. Tu może @Ronon Dex będzie miał do dodania kilka słów.
Nawet porty śródlądowe to powinno być moim zdaniem coś więcej niż tylko "proste drewniane nabrzeże"... to może być praktyczne w jakiś małych miasteczkach. Jednak główne porty powinny mieć solidne betonowe nabrzeże oraz urządzenia przeładunkowe.

Poznań (wiem... wiem... "podlizuje się" Oberhauptowi ;) ) pod koniec lat 20-tych:

Obrazek
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1491
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: O zamyśle słów kilka

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Ronon Dex pisze: 30 czerwca 2023, 13:43 Nawet porty śródlądowe to powinno być moim zdaniem coś więcej niż tylko "proste drewniane nabrzeże"... to może być praktyczne w jakiś małych miasteczkach. Jednak główne porty powinny mieć solidne betonowe nabrzeże oraz urządzenia przeładunkowe.
W głównych miastach owszem pewnie zbudujemy pierwszorzędną infrastrukturę ale np gdzieś po drodze gdzie mamy kopalnie, tartak lub coś podobnego też mogą powstać przestanie załadunkowe już nie tak okazałe

Jeszcze pytanie jak dużą chcemy mieć rzeczywiście tą stocznię. Zarzuciłem propozycję 2-3 suchych doków i pewnie tyle samo pochylni do budowy okrętów. W teorii powinno to wystarczyć na nasze zapotrzebowanie.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 716
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: O zamyśle słów kilka

Post autor: Ronon Dex »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 30 czerwca 2023, 22:53 Jeszcze pytanie jak dużą chcemy mieć rzeczywiście tą stocznię. Zarzuciłem propozycję 2-3 suchych doków i pewnie tyle samo pochylni do budowy okrętów. W teorii powinno to wystarczyć na nasze zapotrzebowanie.
Wszystko zależy od zapotrzebowania na jednostki rzeczne. Kombinacja trzech pochylni i trzech doków wydaje się zupełnie wystarczająca. Zresztą dok dla remontu jednostek rzecznych to nie jest jakaś wielka konstrukcja... przecież to jednostki w zasadzie płaskodenne i o niewielkim zanurzeniu.
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1491
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: O zamyśle słów kilka

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Tak też pewnie zrobimy, pozostaje już czekać tylko na @Heinz-Werner Grüner żeby domknąć sprawy techniczne.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: O zamyśle słów kilka

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Real popsuł mi plany i nie wiem czy się wyrobię dzisiaj, ale tak sobie myślę, że skoro "centrum" Stadt Edelweiss bazuje całkowicie na ujęciach z Drezna lat przeszłych to nie ma chyba co kombinować i sugerowałbym coś z tego ujęcia.
Obrazek

Obrazek

Mam nadzieję, ze nie pomyliłem żadnych grafik. "Wisiały" na karcie na kompie od piątku...
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gospodarka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość