O zamyśle słów kilka

System gospodarczy ma spowodować, że wszyscy będziemy pływać w mleku kozic z Edelweiss i popijać najlepszymi trunkami winnymi czy chmielnymi z regionu. No cóż, na razie musimy czekać na efekty prac naszych racjonlizatorów.
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 579
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: O zamyśle słów kilka

Post autor: Roman Schädel »

A czy mógłbym kiedyś nadać osobowość prawną swojemu Kościołowi? I żeby prowadził działalność? Np. wytwórczą i charytatywną? To też byłoby ciekawe.
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: O zamyśle słów kilka

Post autor: Joachim Cargalho »

Jeśli kościół będzie działać aktywnie i prowadził wspomniane rodzaje działalności, nie widzę problemu, by naturalnie awansował w hierarchii "organizacji pozarządowych". Czy musi odbyć się prawnie? Niekoniecznie. ;)

Herr de Espada, kawał dobrej roboty!
Obrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 715
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: O zamyśle słów kilka

Post autor: Ronon Dex »

Joachim Cargalho pisze: 05 maja 2023, 18:43 Jeśli kościół będzie działać aktywnie i prowadził wspomniane rodzaje działalności, nie widzę problemu, by naturalnie awansował w hierarchii "organizacji pozarządowych". Czy musi odbyć się prawnie? Niekoniecznie. ;)
Kościół czyli związek wyznaniowy to w zasadzie powinno być prawnie stowarzyszenie... raczej nie mieszałbym takowych z przedsiębiorstwami.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: O zamyśle słów kilka

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 05 maja 2023, 16:26
Heinz-Werner Grüner pisze: 05 maja 2023, 11:20 A jasne, że można, potrzebowałbym jednak pomocy (najlepiej w formie jakiejś listy z linkiem-mam ostatnio problemy z koncentracją :D ) co mam umieścić i dlaczego akurat to się należy. ;)
Da się zrobić...

Na wstępnie mamy chyba największego kolosa w kraju czyli wszelkie przedsiębiorstwa @Ronon Dex: Dalej wypiszę własne przedsiębiorstwa: Mamy też rządowe przedsiębiorstwa zbrojeniowe jak: Potem ciągnie się długa lista wszelkich rządowych film, od poczty przez bank kończąc na agencji rolnej: No i dalej jeszcze wynalazłem firmy które trochę ciężej mi uporządkować: Nie wiem też do końca co zrobić z tymi "kopalniami, i przemysłem wydobywczym. Na papierze mamy jedną kopalnie żelaza, która jest kilkukrotnie wspominana Kopalni Rudy Żelaza Eisenerbergwerk oraz kopalnię złota w Glanzbergu Goldgräberstation Nr. 1.
Podobnie to wygląda z naszą elektrownią węglową, która niby jest w ramach koncernu energetycznego Energiekonzern Edelweiss.

Świadomie pomijałem też wszelki instytuty lub np. ośrodki narciarskie itp.
I czy ja dobrze zrozumiałem, Ty byś chciał by to wszystko było podlinkowane w gospodarce, tak? Da się oczywiście zrobić, ale czy to nie będzie za duży bałagan? Jakby co to się tylko zastanawiam, nie neguje. Sam pomysł jest oczywiście właściwy- równe szanse dla wszystkich.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1491
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: O zamyśle słów kilka

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Ewentualnie mogę zaproponować podobny podział jaki mamy w Muratyce, czyli podział na instytucje państwowe i prywatne. Jako tako powinno to zniwelować bałagan ale tak twierdzę że zebranie tego do kupy w jednym miejscy powinno ułatwić poruszanie się po forum gdzie i tak jest już dostateczny bałagan gdzie niektóre firmy posiadają po 2-3 przekierowania w rożnych miejscach często bez jakiejś dużej potrzeby.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 579
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: O zamyśle słów kilka

Post autor: Roman Schädel »

Ronon Dex pisze: 05 maja 2023, 20:10
Joachim Cargalho pisze: 05 maja 2023, 18:43 Jeśli kościół będzie działać aktywnie i prowadził wspomniane rodzaje działalności, nie widzę problemu, by naturalnie awansował w hierarchii "organizacji pozarządowych". Czy musi odbyć się prawnie? Niekoniecznie. ;)
Kościół czyli związek wyznaniowy to w zasadzie powinno być prawnie stowarzyszenie... raczej nie mieszałbym takowych z przedsiębiorstwami.
W sumie stowarzyszenie też mogłoby prowadzić jakąś działalność.
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 715
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: O zamyśle słów kilka

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 05 maja 2023, 20:25 I czy ja dobrze zrozumiałem, Ty byś chciał by to wszystko było podlinkowane w gospodarce, tak? Da się oczywiście zrobić, ale czy to nie będzie za duży bałagan? Jakby co to się tylko zastanawiam, nie neguje. Sam pomysł jest oczywiście właściwy- równe szanse dla wszystkich.
W zasadzie są dwie opcje czyli stworzyć dział dotyczący gospodarki i tam podlinkować i uzupełniać na bieżąco wszelkie przedsiębiorstwa, albo postąpić odwrotnie i zebrać działy firm w jednym miejscu (dziale forum), a podlinkować w miejscu gdzie się fizycznie znajdują.

Tak czy inaczej zgadzam się ze zrobieniem porządku... a łatwiej to będzie jeżeli będzie miejsce z linkami, a nie gdy trzeba będzie poprzenosić działy/tematy przedsiębiorstw, co zresztą niekoniecznie będzie korzystne bo niektóre firmy są związane mocno z konkretną lokalizacją.

I nie uważam, ze powstanie bałagan - wprost przeciwnie, może wreszcie będzie można coś znaleźć. Jako admin forum jesteś w nim doskonale zorientowany, ale przyznam, że choć bywam tutaj dość często to sam mam problemy czasem coś poszukać. Pomysł zebrania linków w jednym, najlepiej przypiętym i dobrze opisanym temacie w "Gospodarce" moim zdaniem jest bardzo dobry.

Jednocześnie oczywiście będzie można usunąć te przekierowania do niektórych (bo np. RDW tam dalej nie ma) przedsiębiorstw z działu Sił Zbrojnych.
Roman Schädel pisze: 05 maja 2023, 21:58 W sumie stowarzyszenie też mogłoby prowadzić jakąś działalność.
Oczywiście, że może... nawet w realu stowarzyszenia mają prawo do prowadzenia działalności gospodarczej, ale jest ona związana z działaniami stowarzyszenia.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: O zamyśle słów kilka

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

O uporządkowaniu tego myślę już od dawna. Jedyne co mnie powstrzymywało to, że tych linków będzie tak sporo.
Jeśli Wy nie macie nic przeciwko to się to zrobi.

Za czy przeciw? :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: O zamyśle słów kilka

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ok. Trochę się pobawiłem z tym wszystkim. Pewnie coś pominąłem, a port w Wolkenbad i kopalnie w Glanzbergu zastanawiam się jak ująć, ale chyba stworzę trzeci dział, coś a'la Gospodarka Wodna/Górnicza etc. ale nie mam pomysłu na te wszystkie nazwy.
Titaj chodzi o to, że to niby są państwowe, ale niekoniecznie.:P
Ktoś podpowie jak to zorganizowac?
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 715
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: O zamyśle słów kilka

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 06 maja 2023, 20:49 Ok. Trochę się pobawiłem z tym wszystkim.
No i moim zdaniem jest dobrze... jest logicznie, bo przedsiębiorstw szuka się w dziale gospodarki i teraz łatwo je znaleźć. Tak jak napisałem wcześniej w związku likowaniem przedsiębiorstw w dziale "Gospodarka" usunąłbym te (w sumie tylko wybiórcze) linki w Siłach Zbrojnych, dublowanie nie ma sensu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gospodarka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość