O zamyśle słów kilka

System gospodarczy ma spowodować, że wszyscy będziemy pływać w mleku kozic z Edelweiss i popijać najlepszymi trunkami winnymi czy chmielnymi z regionu. No cóż, na razie musimy czekać na efekty prac naszych racjonlizatorów.
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: O zamyśle słów kilka

Post autor: Joachim Cargalho »

O! Faktycznie jest. To co nam pozostało do sklasyfikowania z pozostałych, bo już się trochę ten wątek rozlazł.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11868
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: O zamyśle słów kilka

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 09 czerwca 2023, 08:05 O! Faktycznie jest. To co nam pozostało do sklasyfikowania z pozostałych, bo już się trochę ten wątek rozlazł.
No ta trzecia... Jak nazwać i dopieścić co tam ma się znajdować.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1491
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: O zamyśle słów kilka

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

No dobrze, po krótkiej pogawędce na temat portów i naszej stoczni z @Heinz-Werner Grüner, doszliśmy do wniosku że nie mamy na to jakiegoś konkretnego pomysłu. XD

Początkowy pomysł wyglądał mniej więcej tak:
Porty i stocznie będą posiadać swoje tematy w działach miejscowości.
Odnośnik do stoczni znajdować będzie się w dziale przedsiębiorstwa państwowego w dziale gospodarki. Odnośniki i ogólne informacje znajdować miałyby się w dziale transportu wodnego.

Herr Oberhaupt zaproponował aby porty umieścić w "trzecim" dziale w gospodarce gdzie przy okazji miałyby się naleć między innymi kopalnie.

Moją odpowiedzią była propozycja umieszczenia tam również rolnictwo co miałoby sens gdyby nie fakt iż rolnictwo jest już w sektorze państwowym w ramach Agencji Rolnej.

Następstwem konwersacji było proste stwierdzenie że nikt nie ma jakiegoś szczegółowego pomysłu jak to rozwiązać stąd też za wskazane i konieczne wydało się poruszenie tej kwestii w szerszym gronie.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: O zamyśle słów kilka

Post autor: Femme Mystere »

Trudny temat. Według mnie lepiej będzie trzymać porty w dziale gospodarki wodnej.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: O zamyśle słów kilka

Post autor: Femme Mystere »

Trudny temat. Według mnie lepiej będzie trzymać porty w dziale gospodarki wodnej.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: O zamyśle słów kilka

Post autor: Joachim Cargalho »

Zdecydowanie opcja z jednym działem dotyczącym gospodarki wodnej, jako miejsca, gdzie znajdują się wszystkie informacje jest najbardziej korzystna, dająca nam w miarę czytelne kategoryzowanie. Tam na pewno powinna znajdować się informacja o stoczni, cała jej działalność no i instytucja, która mogłaby tym zarządzać. Oprócz tego, jakaś mapa, zaznaczone połączenia i infrastruktura.

Dalej, w miejscowościach można umieścić tematy portowe, które będą mogły służyć do fabularyzowania. To akurat będą raczej posty incydentalne, a więc nawet jak spadną gdzieś niżej w hierarchii na czas ciszy, nic takiego się nie stanie. Natomiast, fajnie będzie się posłużyć fabułą dla otwarcia tych wniosków. Można na przykład zrobić premierowy kurs na danym połączeniu, dzięki czemu takie wątki od razu połączymy z jakimś wydarzeniem. Oczywiście, jeśli powstaną na surowo, też będzie to do przyjęcia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1491
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: O zamyśle słów kilka

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Joachim Cargalho pisze: 29 czerwca 2023, 23:01 Zdecydowanie opcja z jednym działem dotyczącym gospodarki wodnej, jako miejsca, gdzie znajdują się wszystkie informacje jest najbardziej korzystna, dająca nam w miarę czytelne kategoryzowanie. Tam na pewno powinna znajdować się informacja o stoczni, cała jej działalność no i instytucja, która mogłaby tym zarządzać. Oprócz tego, jakaś mapa, zaznaczone połączenia i infrastruktura.

Dalej, w miejscowościach można umieścić tematy portowe, które będą mogły służyć do fabularyzowania. To akurat będą raczej posty incydentalne, a więc nawet jak spadną gdzieś niżej w hierarchii na czas ciszy, nic takiego się nie stanie. Natomiast, fajnie będzie się posłużyć fabułą dla otwarcia tych wniosków. Można na przykład zrobić premierowy kurs na danym połączeniu, dzięki czemu takie wątki od razu połączymy z jakimś wydarzeniem. Oczywiście, jeśli powstaną na surowo, też będzie to do przyjęcia.
W zasadzie jest to chyba najlepsze rozwiązanie możliwe do przyjęcia. Jeżeli @Heinz-Werner Grüner nie będzie miał nic przeciw właśnie tak zrobimy.

Co do map to postaram się mimo swoich miernych umiejętności coś przygotować. Chciałbym na pewno zawrzeć tam informacje jakie odcinki jakich rzek są możliwe do żeglugi no i oczywiście same porty.

Teraz jeszcze pytanie jak te porty mają wyglądać, teoretycznie wystarczyć powinno proste drewniane nabrzeże by móc stworzyć połączenie wodne z danym miejscem. Tu może @Ronon Dex będzie miał do dodania kilka słów.

Na samą stocznie mam już pomysł który podbiorę z Muratyki czyli poza instytucją która będzie obsługiwać budowę statków sama stocznia będzie w miarę prosto opisana z ilością doków. pochylni i ich wymiarami.
Jako że będzie to stocznia rzeczna to wyposażona będzie w większości w pochylnie na lądzie gdzie konstruowane będą statki następnie spuszczane na wodę. Może do tego dojdzie jeden lub dwa suche doki przeznaczone pod remonty i budowę większych jednostek.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Krzysztof Windsor Stempel
Posty: 184
Rejestracja: 28 marca 2022, 19:31

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: O zamyśle słów kilka

Post autor: Krzysztof Windsor »

Proszę państwa co z tą koleją, bo ja chciałbym już tu przyjechać jakimś wagonem ściągniętym ze starego pociągu rodzinnego w Sarmacji :karo
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1491
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: O zamyśle słów kilka

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Krzysztof Windsor pisze: 29 czerwca 2023, 23:32 Proszę państwa co z tą koleją, bo ja chciałbym już tu przyjechać jakimś wagonem ściągniętym ze starego pociągu rodzinnego w Sarmacji :karo
To ja zaproszę na rejs statkiem jak będziemy mieć infrastrukturę bo za kolej odpowiedzialny został już tylko @Heinz-Werner Grüner po tym jak Waksman zapadł w sen zimowy (w lecie XD).
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: O zamyśle słów kilka

Post autor: Joachim Cargalho »

Krzysztof Windsor pisze: 29 czerwca 2023, 23:32 Proszę państwa co z tą koleją, bo ja chciałbym już tu przyjechać jakimś wagonem ściągniętym ze starego pociągu rodzinnego w Sarmacji :karo
A żebyś wiedział, że ja na kolej też czekam!
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gospodarka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość