Czy Edelweiss giełdę chce?

System gospodarczy ma spowodować, że wszyscy będziemy pływać w mleku kozic z Edelweiss i popijać najlepszymi trunkami winnymi czy chmielnymi z regionu. No cóż, na razie musimy czekać na efekty prac naszych racjonlizatorów.

Czy Edelweiss giełdę chce?

Tak
7
70%
Nie
1
10%
Nie mam zdania
2
20%
 
Liczba głosów: 10
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Czy Edelweiss giełdę chce?

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Isabella Swann pisze: 24 sierpnia 2022, 16:09 Kwestia dyskusji nas wszystkich, nie tylko twojej. W weekend przysiądę i poczytam trochę o giełdzie, może wpadnę na jakiś pomysł i po prostu tutaj rozpiszę go.
Czekam na efekty przemyśleń, bo ja na pewno tak szybko nie rozkminię.

Femme Mystere pisze: 24 sierpnia 2022, 16:22 Z mojej strony mogę tylko dodać pewien punkt do dyskusji. Do tej pory w Edelweiss istniały tylko instytucje publiczne, które mogłyby oczywiście pojawić się na giełdzie, emitując akcje. Dodatkowo akcjonariusze mogliby tworzyć zarząd spółki i wpływać na jej przyszłość, tak, jak to jest w życiu, prawda?

Inne pytanie rodzi się w mojej głowie- na ile chcemy, żeby pojawiały się firmy prywatne? Nieliczne już istnieją, ale chyba nie taki był pierwotny zamysł.
Bardzo trafne spojrzenie. Mnie nie przeszkadzają firmy prywatne jako tako, ale jako małe przedsiębiorstwa, które dopiero budują swoją markę. Może warto zatem rozpocząć od "molochów" (mówimy o firmach, gdzie jak sobie rozpisałem "etaty" to mi wychodziło od 100-300 pracowników. :) ) państwowych, które wydają np. stałą pulę akcji, za które trzeba zapłacić taką i taką kwotę. W zależnosci od aktywności w tej sferze gospodarki czy w danym przedsiębiorstwie/dziale na forum akcje wędrują w górę lub w dół.
Nie wiem tylko jak bym miał to teraz związać z pomysłem Joachima.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Czy Edelweiss giełdę chce?

Post autor: Joachim Cargalho »

Jeśli mamy utalentowanych programistów i kreatorów, a mamy! To tak na dobrą sprawę należy to omówić na spokojnie, jakby to miało funkcjonować. Jeśli chcemy mieć swoją walutę - nawet taką, która nalicza się za aktywność, to należy stworzyć system, który będzie zwracał te środki z powrotem do źródełka, abyśmy nie mieli milionowych kwot na kontach,a później pierdzielili się z... no cóż... podatkami.
Giełda, moja wizja "patronacka", pracownicy... To wszystko jest kwestią, a jakże - matematyki.
Później, oczywiście, trzeba to w jakiś rozsądny sposób zaimplementować, ale ogólnie najpierw trzeba byłoby zacząć od dosyć dużej dawki teorii.
Obrazek
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Czy Edelweiss giełdę chce?

Post autor: Isabella Swann »

Wezmę się za to w najbliższych kilku dniach i tą teorię jakoś postaram się przedstawić.
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Czy Edelweiss giełdę chce?

Post autor: Isabella Swann »

Tak lekko przysiadłam do tematu. I nasunęło mi się już pierwsze pytanie.

Jakie firmy byłyby notowane na giełdzie? Czy prywatne też? I czy chcemy akcje czy tylko towary?
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Posty: 555
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:52

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Czy Edelweiss giełdę chce?

Post autor: Sophie »

Szczerze mówiąc to po dłuższych rozmowach może nam wyjść zamysł na cały system. Oczywiście wszystko postaram się zrobić tak, aby piniędzy nie było za dużo bez dodawania żadnych (tfu!) podatków.
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Dumna obywatelka Kotliny
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Czy Edelweiss giełdę chce?

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Sophie pisze: 25 sierpnia 2022, 13:26 Szczerze mówiąc to po dłuższych rozmowach może nam wyjść zamysł na cały system. Oczywiście wszystko postaram się zrobić tak, aby piniędzy nie było za dużo bez dodawania żadnych (tfu!) podatków.
Kwestia tego na ile Ty w ogóle jesteś w stanie to ogarniać. Bo to jest w zasadzie wyznacznik naszego "rozpędu". Tak mi się wydaje.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Benjamin Stempel
Posty: 110
Rejestracja: 01 marca 2022, 23:00

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Czy Edelweiss giełdę chce?

Post autor: Benjamin »

Heinz-Werner Grüner pisze: 25 sierpnia 2022, 13:30
Sophie pisze: 25 sierpnia 2022, 13:26 Szczerze mówiąc to po dłuższych rozmowach może nam wyjść zamysł na cały system. Oczywiście wszystko postaram się zrobić tak, aby piniędzy nie było za dużo bez dodawania żadnych (tfu!) podatków.
Kwestia tego na ile Ty w ogóle jesteś w stanie to ogarniać. Bo to jest w zasadzie wyznacznik naszego "rozpędu". Tak mi się wydaje.
Sophie ogarnia, nie wiem jak ogarnia połączenie z rozszerzeniem banku, ale ogarnia, mogę zapewnić.
(—) Benjamin (Benji) Romanow
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Posty: 555
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:52

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Czy Edelweiss giełdę chce?

Post autor: Sophie »

Heinz-Werner Grüner pisze: 25 sierpnia 2022, 13:30
Sophie pisze: 25 sierpnia 2022, 13:26 Szczerze mówiąc to po dłuższych rozmowach może nam wyjść zamysł na cały system. Oczywiście wszystko postaram się zrobić tak, aby piniędzy nie było za dużo bez dodawania żadnych (tfu!) podatków.
Kwestia tego na ile Ty w ogóle jesteś w stanie to ogarniać. Bo to jest w zasadzie wyznacznik naszego "rozpędu". Tak mi się wydaje.
Ogarnie się na spokojnie. Czasu mam dużo ;) a po za tym nie trzeba orzecież robić wszystkiego na raz. Zacznie się od najpotrzebniejszych.
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Dumna obywatelka Kotliny
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Posty: 555
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:52

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Czy Edelweiss giełdę chce?

Post autor: Sophie »

Benji Rockwell pisze: 25 sierpnia 2022, 13:57
Heinz-Werner Grüner pisze: 25 sierpnia 2022, 13:30
Sophie pisze: 25 sierpnia 2022, 13:26 Szczerze mówiąc to po dłuższych rozmowach może nam wyjść zamysł na cały system. Oczywiście wszystko postaram się zrobić tak, aby piniędzy nie było za dużo bez dodawania żadnych (tfu!) podatków.
Kwestia tego na ile Ty w ogóle jesteś w stanie to ogarniać. Bo to jest w zasadzie wyznacznik naszego "rozpędu". Tak mi się wydaje.
Sophie ogarnia, nie wiem jak ogarnia połączenie z rozszerzeniem banku, ale ogarnia, mogę zapewnić.
Ogarniam XD. Rozszerzenie banku o ile dobrze pamiętam dodaje w tabelce phpbb_users (czy coś w tym stylu) pole point (apbo inaczej) i wtedy robię UPDATE phpbb_users SET points=points-$cena i wszystko działa poprawnie
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Dumna obywatelka Kotliny
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Czy Edelweiss giełdę chce?

Post autor: Isabella Swann »

Tylko nim zaczniemy na serio coś ogarniać, trzeba podstawy ustalić na których Sophie może pracować.

Więc ponowiam swoje pytania

1. Bawimy się w akcje i obligacje czy w towary i waluty
2. Jakie warunki musza nominalnie spełniać firmy
3. Kto może wejść na giełdę
4. Potrzeba nam rozporzadzenia gospodarczego oraz rozporzadzenia o gieldzie.
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gospodarka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości