Nabór członków Aeroklubu Edelweiss.

Miejsce dla miłośników lotnictwa i wszelakiej maści maszyn powietrznych. Jeśli tylko masz potrzebę wstąpić i polatać z nami, a przy okazji wiele się nauczyć, zapraszamy serdecznie!

Moderator: Ronon Dex

Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 699
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Nabór członków Aeroklubu Edelweiss.

Post autor: Ronon Dex »

Rozpoczynamy nabór chetnych do uczestnictwa w działaniach Aeroklubu Edelweiss. Ponieważ Aeroklub jest stowarzyszeniem, a nie instytucją to na wstępie nie chciałbym zbytnio formalizować wniosków o zostanie członkiem.

Formalność zgłoszenia wniosku ograniczam tylko do podania personaliów oraz informacji o tym czy jest się obywatelem, rezydentem czy gościem zagranicznym (bez praw rezydenta).

Bardziej od potencjalnych zainteresowanych chciałbym otrzymać informację co ich interesuje w kwestiach lotniczych, jaką narrację by w tej materii widzieli czy chcieli jakieś "szkolenie z prawdziwego zdarzenia" czyli np. czy chciali by uczestniczych z zajęciach dotyczących zagadnień lotniczych... od podstaw czyli dlaczego samolot lata, jak jest zbudowany, do czego służą przyrządy pokładowe i urządzenie w kabinie, jak wykonuje się loty itd.. Czy może coś bardziej zaawansowanego? Czy potencjalny członek ma lub chciałby mieć własny samolot czy tylko latać na maszynach Aeroklubu.

Oczywiście czekam na wszelkie inne pomysły dotyczące działań Aeroklubu i w Aeroklubie... to ma być nasza wspólna zabawa, a więc poznanie tego co chcieliby robić przyszli członkowie jest dla mnie bardzo ważne.

Oczywiście finalnie zostaną wydane jakieś ładne legitymacje członkowskie, ale najpierw ustalny co i jak chcemy tutaj robić... to najważniejsze.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Nabór członków Aeroklubu Edelweiss.

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ronon Dex pisze: 03 października 2022, 20:59 Rozpoczynamy nabór chetnych do uczestnictwa w działaniach Aeroklubu Edelweiss. Ponieważ Aeroklub jest stowarzyszeniem, a nie instytucją to na wstępie nie chciałbym zbytnio formalizować wniosków o zostanie członkiem.

Formalność zgłoszenia wniosku ograniczam tylko do podania personaliów oraz informacji o tym czy jest się obywatelem, rezydentem czy gościem zagranicznym (bez praw rezydenta).
Jako, że nie mam dzisiaj totalnie weny, będzie bez fabuły. Mnie nie wypada nie przystąpić, skoro tyle się wszyscy namęczyli by klub powstał, a sam również nalegałem.
W takim razie Heinz-Werner Grüner, obywatel Edelweiss zgłasza się do klubu.
Ronon Dex pisze: 03 października 2022, 20:59 Bardziej od potencjalnych zainteresowanych chciałbym otrzymać informację co ich interesuje w kwestiach lotniczych, jaką narrację by w tej materii widzieli czy chcieli jakieś "szkolenie z prawdziwego zdarzenia" czyli np. czy chciali by uczestniczych z zajęciach dotyczących zagadnień lotniczych... od podstaw czyli dlaczego samolot lata, jak jest zbudowany, do czego służą przyrządy pokładowe i urządzenie w kabinie, jak wykonuje się loty itd.. Czy może coś bardziej zaawansowanego? Czy potencjalny członek ma lub chciałby mieć własny samolot czy tylko latać na maszynach Aeroklubu.

Oczywiście czekam na wszelkie inne pomysły dotyczące działań Aeroklubu i w Aeroklubie... to ma być nasza wspólna zabawa, a więc poznanie tego co chcieliby robić przyszli członkowie jest dla mnie bardzo ważne.
Ja chciałbym po prostu się doszolić jak wyglądało lotnictwo w owych czasach. Jak wyglądała maszyna w srodku, czy pilotowanie kiedyś było łatwiejsze, trudniejsze (tak poruszaliśmy ten temat), ale chciałbym by klub mógł pełnić też rolę edukatora i szerzenia wiedzy w formie luźnej, bądź wykładów, forma zależy już od autora. Tutaj nie zamykał bym się tylko do wiedzy Herr Dexa. Co prawda jest olbrzmia, ale zarówno Herr de Espada, Plejek czy Fede coś tam "liznęli", może uda ich się namówić na "opowiastki z symulatora lotów". To byłoby ciekawe.
Oczywiscie nie musimy się tutaj także ograniczać, że piszemy tylko o "starym lotnictwie", ważne żeby było ciekawie.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Nabór członków Aeroklubu Edelweiss.

Post autor: Femme Mystere »

Zgłaszam się. Interesuje mnie najdokładniejsze szkolenie na awionetkę, jakie AeroClub może mi zaoferować. Z chęcią z elementami fabularyzowanymi. Potrzebuję uprawnień do lotów prywatnych pasażerskich. Ponadto uważam, że za członkostwo i uprawnienia powinno się cyklicznie płacić, po co nam w końcu ta kasa.

Uprzejmie proszę tylko o rozpoczęcie szkolenia po Oktoberfest, ponieważ do tego czasu muszę skupić się na zadaniach z tym związanych.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Nabór członków Aeroklubu Edelweiss.

Post autor: Isabella Swann »

Również się zgłaszam - Awionetka jak najbardziej dla mnie bo chciałabym móc sama wykonywać loty między miastami w Edelweiss i do MAW. :lol:
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Nabór członków Aeroklubu Edelweiss.

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Jakie te kobiety mają żadania! A gdzie przygoda, wiatr we włosach, a one tylko z punktu A do punktu B... Nuda.;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Fabio Rhyner Stempel
Posty: 135
Rejestracja: 20 września 2022, 17:04

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Nabór członków Aeroklubu Edelweiss.

Post autor: Fabio Rhyner »

Herr Dex, bardzo chętnie przystąpiłbym do Aeroklubu. Sprawdzałem uregulowania natury prawnej i z tego co widzę statut nie wyłącza formalnie "bez v-państwowców" z przynależności w klubie :A :lol: Jeśli chodzi o jakieś sugestie co do tematyki działalności aeroklubu niemiałbym nic przeciwko jakimś okresowym wykładom tematycznym. Z kolei odnosząc się do kwestii maszyn - pod względem fabularnym bardzo chętnie skłaniałbym się w stronę dopuszczenia możliwości korzystania z maszyn "własnych". Fabularnie bardzo fajnie wyglądałyby wątki opisowe np. relacje z hangarów nadto z czasem można byłoby pomyśleć nad tematyką v-powietrznej rywalizacji sportowej. Może w drodze małej analogii na wzór oberhauptowskich wyścigów ;)

Na co byśmy nie postawili, to uważam że razem z Herr @Albert Fryderyk de Espada stanie Pan na wysokości zadania.

Pozdrawiam,
Obrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Nabór członków Aeroklubu Edelweiss.

Post autor: Femme Mystere »

Herr @Fabio Rhyner , status bezpaństwowca to wielki błąd, zapewniam! Myślę, że powinien Herr postarać się o dołączenie do Edli.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Fabio Rhyner Stempel
Posty: 135
Rejestracja: 20 września 2022, 17:04

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Nabór członków Aeroklubu Edelweiss.

Post autor: Fabio Rhyner »

Femme Mystere pisze: 05 października 2022, 21:54 Herr @Fabio Rhyner , status bezpaństwowca to wielki błąd, zapewniam! Myślę, że powinien Herr postarać się o dołączenie do Edli.
Szanowna @Femme Mystere, nawet nie zdaje sobie Frau sprawy jak dobrze czuję się w Edelweiss chodź jestem tu raptem od kilku dni, wysokogórski klimat aż nadto mi odpowiada. Z całą pewnością rozważę kwestię uzyskania obywatelstwa jednakże w pierwszej kolejności pragnę rozwikłać wątek "nagłej" śmierci p. Von Eisenhut'a ale o tym już niebawem 8-) .
Obrazek
Awatar użytkownika
Benjamin Stempel
Posty: 110
Rejestracja: 01 marca 2022, 23:00

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Nabór członków Aeroklubu Edelweiss.

Post autor: Benjamin »

nic nie czytałem, zobaczyłem tylko tytuł, zgłasza się czy coś
(—) Benjamin (Benji) Romanow
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Nabór członków Aeroklubu Edelweiss.

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Klub jeszcze dobrze nie powstał, a już mamy kolejki pod drzwiami. :P
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aeroklub Edelweiss”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość