Der Sitz Keller

Jesteś pasjonatem złotego trunku? Nie możesz zatem się oprzeć i nie zaproponować własnego wyrobu! Stań w szranki z innymi piwoszami o tytuł Browarnika Festiwalu Piwnego podczas tegorocznego Oktoberfest!
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Der Sitz Keller

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Obrazek

Wystawca: Heinz-Werner Grüner
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Der Sitz Keller

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

DER SITZ KELLER
Piwniczka Der Sitz
:E :E :E

Obrazek
Kiedy H.W.Grüner, po latach przybył ponownie do Edlweiss i objął stanowisko opiekuna Edli, nadając sobie jednocześnie tytuł oberhaupta, nie spodziewał się, że zostanie tak ciepło przyjęty. Nie spodziewał się także tego, że w piwnicach dawnego ratuszu znajdzie taki skarb. Właśnie tam pamiętnego dnia, dziesiątego czerwca roku 1921, po tym jak Der Sitz zauroczyło go swoim położeniem, jeszcze bardziej poruszyło go znalezisko. Tam też znajdował się niewielki, ale jednak w pełni wyposażony przestrzenny zakład, gdzie można było produkować, piwo!
Działy, pięknie opisane stylowymi literami wykutymi z żelaza widniały nad każdym pomieszczeniem, była więc i słodownia, i oczywiście warzelnia piwa. By przeprowadzić proces fermentacji, także fermentownia, a by piwa sobie "odpoczęły"i nabrały odpwiedniej jakości i klasy, leżakownia. Dalej to już filtracja i rozlewnia. Tego dnia postanowił zostać w Edelweiss na zawsze...

Do tej pory restaurowano sprzęt, ale z okazji Oktoberfest 1922 postanowiono rozlać pierwsze wybornej jakości piwo na skalę produkcyjną, a nie tylko na użytek właśny.

Obrazek
Piwo Oberhaupt - Oktoberfestbier charakteryzuje się głębokim, mocnym aromatem, dzięki zastosowaniu szyszek chmielu edelwajskiego, ale i niewielkiej ilości modrzewiososnowych. Słód pszeniczny zbierany jest w specjalnych koszach, gdzie poddawany specjalnej obróbce nabiera odpowiednich walorów smakowych, jakościowych i wizualnych. Dopełnieniem smaku jest wykorzystywanie do produkcji wody jedynie z dalekiego źródła, mieszczącego się na zachód od Wolkenbad. Stąd też wprawne oko obywatelskie, zauważy częste wizyty beczkowozów na Placu Ohne Titel.

Posmakuj tego co najlepsze - Oberhaupta!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Der Sitz Keller

Post autor: Isabella Swann »

Oberhaupt rozwalił system :E zakochałam się ❤️
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Der Sitz Keller

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Isabella Swann pisze: 15 października 2022, 17:48 Oberhaupt rozwalił system :E zakochałam się ❤️
Szczerze powiedziawszy to robione "na szybko" i "na kolanie", opsi smaku także, ale gwarantuje, że piwko jest pierwsza liga! Nawet super liga! :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Posty: 49
Rejestracja: 01 marca 2022, 19:38

ODZNACZENIA

Re: Der Sitz Keller

Post autor: Franklin Garamond »

Uwielbiam to uczucie, gdy Oberhaupt wypełnia me usta i lekko drażni podniebienie.
(—) Franklin Garamond, Namiestnik Palatynatu Leocji
Obrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Der Sitz Keller

Post autor: Femme Mystere »

Wybaczy Herr Oberhaupt, ale... cóż to za przedziwna etykieta! :D Nasywa mi dziwne skojarzenia.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Der Sitz Keller

Post autor: Joachim Cargalho »

To może być jakiś francuski busz. :D
Choć może i leocki? :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Der Sitz Keller

Post autor: Femme Mystere »

Zastanawiam się, po co poszedł w te krzaki. Czy czai się na ofiarę?
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Der Sitz Keller

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Franklin Garamond pisze: 15 października 2022, 23:08 Uwielbiam to uczucie, gdy Oberhaupt wypełnia me usta i lekko drażni podniebienie.
Hmmmm... Nie wiedziałem, że Czcigodny gustuje w Oberhaupcie. Sądziłem, że w czymś duuużo mocniejszym. :lol:

Femme Mystere pisze: 16 października 2022, 07:39 Wybaczy Herr Oberhaupt, ale... cóż to za przedziwna etykieta! :D Nasywa mi dziwne skojarzenia.
A czy rolą etykiety nie jest przykuć uwagę, zaskakiwać, droczyć się z odbiorcą? Magia, prawda? Taka dwuznaczność, ale jednak poprawna politycznie. ;)
Joachim Cargalho pisze: 16 października 2022, 08:16 To może być jakiś francuski busz. :D
Choć może i leocki? :D
Może być i francuski, może leocki, a może po prostu edelwajski. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Posty: 49
Rejestracja: 01 marca 2022, 19:38

ODZNACZENIA

Re: Der Sitz Keller

Post autor: Franklin Garamond »

Heinz-Werner Grüner pisze: 16 października 2022, 14:45
Franklin Garamond pisze: 15 października 2022, 23:08 Uwielbiam to uczucie, gdy Oberhaupt wypełnia me usta i lekko drażni podniebienie.
Hmmmm... Nie wiedziałem, że Czcigodny gustuje w Oberhaupcie. Sądziłem, że w czymś duuużo mocniejszym. :lol:
Wszystko zależy od celu konsumpcji, prawda 😉
(—) Franklin Garamond, Namiestnik Palatynatu Leocji
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bierfest - Grand Prix 1922”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość