Waldtal 1 - Chata Ronona Dex

To tereny znacznie dalej oddalone od miasta Grünerwald, gdzie ludzie w zdecydowanie mniejszych społecznościach zasiedlają edelwajskie tereny wyżynne.
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 692
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Waldtal 1 - Chata Ronona Dex

Post autor: Ronon Dex »

Nocowanie w biurze Ronon Air Tech mi się znudziło... ile można spać w miejscu pracy?

Postanowiłem zbudować sobie niewielki domek w górach Edelweiss...


1.png
1.png (1.46 MiB) Przejrzano 1539 razy
2.png
2.png (1.49 MiB) Przejrzano 1539 razy
4.png
4.png (1.04 MiB) Przejrzano 1539 razy
6.png
6.png (1.08 MiB) Przejrzano 1537 razy
5.png
5.png (1.26 MiB) Przejrzano 1539 razy
3.png
3.png (1.43 MiB) Przejrzano 1539 razy


... i mam nadzieję, że władze nie naliczą mi jakiegoś "zabójczego" podatku gruntowego. :lol:

Tak czy inaczej zapraszam wszystkich przyjaciół z Edelweiss na "parapetówkę"...
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 692
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Chata Ronona Dex

Post autor: Ronon Dex »

Przy okazji "parapetówy", zapraszam na degustację...
dex.jpg
dex.jpg (149.93 KiB) Przejrzano 1180 razy
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Chata Ronona Dex

Post autor: Isabella Swann »

Widzę, że kolejna osoba zbudowała sobie domek :lol: bez wiedzy Oberhaupta :lol:
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3915
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Chata Ronona Dex

Post autor: Joachim Cargalho »

A tam Oberhaupt... Gorzej jaki @Femme Mystere wejdzie tu z kontrolą z Edelbau! :D
Bardzo ładny domek, Panie @Ronon Dex, aż szkoda, zęby spłonął, więc może da się udobruchać nasze instytucje!
No i przede wszystkim, świetnie, ze zechciał Pan znaleźć tutaj kąt dla siebie!
Obrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 692
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Chata Ronona Dex

Post autor: Ronon Dex »

Isabella Swann pisze: 20 sierpnia 2022, 20:40 Widzę, że kolejna osoba zbudowała sobie domek bez wiedzy Oberhaupta...
A tu co Sarmacja jakaś? Nie znalazłem (może źle szukałem?) aktu prawnego dotyczacego wydawania zgód budowlanych... W każdym razie jak budowałem przedsiębiorstwo to nikt ode mnie takowych dokumentów nie żądał.

Ale jak mi ktoś życzliwy wskaże jakie dokumenty złożyć to uzupełnię "wymogi biurokratyczne".
Joachim Cargalho pisze: 20 sierpnia 2022, 20:52 Panie @Ronon Dex, aż szkoda, zęby spłonął, więc może da się udobruchać nasze instytucje!
A ta flaszka to niby w jakim celu... znajdzie się cała skrzynka. :lol:
Joachim Cargalho pisze: 20 sierpnia 2022, 20:52 No i przede wszystkim, świetnie, ze zechciał Pan znaleźć tutaj kąt dla siebie!
Jak napisałem wcześniej... pomieszkiwanie w biurze RAT-Edelweiss było już trochę męczące.
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Chata Ronona Dex

Post autor: Femme Mystere »

Dzięki uprzejmości "życzliwych", EdelBau szybko dowiedziało się o kolejnych realizacjach budowlanych, które wprawdzie robiły wrażenie wizualne, lecz nie otrzymały ostatecznego "błogosławieństwa". Dlatego właśnie na podjeździe postanęła zgrabna nóżka w czerwonej szpilce. Stuk, stuk stuk.
-Witam, przyszłam na parapetówkę. - Oświadczyła z uśmiechem, licząc na to, że gospodarz jej poleje. - przyokazji bardzo dziwna sytuacja, wie Herr? Z jakiejś dziwnej przyczyny zapomniał Herr wysłać dokumentów pocztą... - powiedziała, mrugając do niego oczkiem.

viewforum.php?f=76
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3915
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Chata Ronona Dex

Post autor: Joachim Cargalho »

Ronon Dex pisze: 21 sierpnia 2022, 08:56
Joachim Cargalho pisze: 20 sierpnia 2022, 20:52 Panie @Ronon Dex, aż szkoda, zęby spłonął, więc może da się udobruchać nasze instytucje!
A ta flaszka to niby w jakim celu... znajdzie się cała skrzynka. :lol:
Niby tylko gościnnie PAn tu przebywa, a jednak wie, jak się takie sprawy załatwia po edelweissku. Szanuję! :D
Ronon Dex pisze: 21 sierpnia 2022, 08:56
Joachim Cargalho pisze: 20 sierpnia 2022, 20:52 No i przede wszystkim, świetnie, ze zechciał Pan znaleźć tutaj kąt dla siebie!
Jak napisałem wcześniej... pomieszkiwanie w biurze RAT-Edelweiss było już trochę męczące.
I tak cały sierpień sobie Pan tak spał tam i nikt nie zaprosił do siebie? To akurat skandal... niech no ja spojrzę, kto się przewijał przez tę instytucję... No tak, cała nasza "grupa bojowa", proszę wybaczyć ich nieokiełznanie. :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 692
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Chata Ronona Dex

Post autor: Ronon Dex »

Femme Mystere pisze: 21 sierpnia 2022, 09:10 -Witam, przyszłam na parapetówkę. - Oświadczyła z uśmiechem, licząc na to, że gospodarz jej poleje. - przyokazji bardzo dziwna sytuacja, wie Herr? Z jakiejś dziwnej przyczyny zapomniał Herr wysłać dokumentów pocztą... - powiedziała, mrugając do niego oczkiem.
A zapraszam serdecznie - odrzekł Ronon Dex (polewając) - Faktycznie chyba w nawale korespondecji te dokumenty się gdzieś zapodziały, pewnie zostały w biurze firmy. Już interweniuję by je wysłano.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11780
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Chata Ronona Dex

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

I to się nazywa Edelweiss. Biurokracja "dla zasady". Tak jak trzeba. To mnie cieszy!

Ja natomiast pozwolę sobie tylko przenieść do odpowiedniego działu...
viewforum.php?f=50
lub ewentualnie tutaj :)
viewforum.php?f=39


Po "incydencie" Herr Dexa i wcześniej Frau Raven liczę na to, że reszta już się dostosuje, ale jak to opisać? :D
W każdym razie dla Waszej dwójki nie ma co robić problemów. Jesteście dla mnie na tyle "ważni", że przymknę oczy na pewne "niuanse". :)

@Ronon Dex Fabularnie proponuje usytować domek na południe od Stadt Edelweiss.
Obrazek Tak w połowie drogi do Polany Wolności (Freiheitslichtung)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 692
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Chata Ronona Dex

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 21 sierpnia 2022, 21:10 ...liczę na to, że reszta już się dostosuje, ale jak to opisać? :D
Proponuję po prostu nieco poprawić punkt 10 w "Jestem w Edelweiss i co dalej?" - sprawa stanie się jasna, bo z obecnego brzmienia tego punktu nie wynika konieczność pisania wniosków o zgody budowlane. A nawet jeżeli gdzieś to umieszczono - w innym miejscu to chyba niełatwo to znaleźć, bo się rozglądałem i nie znalazłem. Pamiętaj, że dla kogoś kto jest w Edelweiss dłuższy czas może być to jasne, ale dla nowych mieszkańców niekoniecznie.
Heinz-Werner Grüner pisze: 21 sierpnia 2022, 21:10 @Ronon Dex Fabularnie proponuje usytować domek na południe od Stadt Edelweiss.
[...] Tak w połowie drogi do Polany Wolności (Freiheitslichtung)
Przyznam, ze nie do końca jest dla mnie jasna geografia Edelweiss... Domek stoi w okolicy zalesionej i niedaleko terenów górskich. Wydaje mi się, że odpowiednim położeniem byłoby mniej więcej w połowie linii łączącej Grünerwald i Wolkenbad. Ale to tylko na podstawie niezbyt dokładnej i nieopisanej wysokościowo mapki z tego tematu. Może warto by opracować nieco szczegółowszą mapę i odpowiednio opisac ukształtowanie powierzchni, bo w kraju "górzystym" ma to moim zdaniem znaczenie...

W każdym razie proszę mi "przydzielić" miejsce zgodne z tym "widokiem z tarasu", bo mogę się mylić w ocenie ukształtowania terenu patrząc na niezbyt dokładną mapkę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tereny wiejskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości