Strefa Motorsportu!!

W roku 1922 w ramach Rajdowych Mistrzostw Austro-Węgier odbywał się nasz regionalny Rajd Orientyki. Wspólnie ze Slawonią, naszym sąsiadem od wschodu stworzyliśmy niezapomnianą imprezę dającą prędkości o jakich nie marzycie. Od kolejnego sezonu jeździmy już pod egidą Rajdu Szarotki i z tego tytułu też nam bardzo miło.
Jeśli jesteś fanem motoryzacji, musisz tu zaglądać.
Awatar użytkownika
Damiano Windsachen Stempel
Chef-Raketenwerfer
Posty: 912
Rejestracja: 27 kwietnia 2022, 22:16

ODZNACZENIA

Strefa Motorsportu!!

Post autor: Damiano Windsachen »

Zebrałem w sobie siłę, aby rozpocząć ten wątek

Ale, ale uwaga! Nie mogę tak otwierać sobie, tak pięknego wątku tak po prostu więc stwierdziłem, że połączenie tego wątku wraz z typowaniami i prowadzeniem jakichś tabelek z najlepszymi typerami byłoby znacznie ciekawsze niż po prostu pisanie o Formule 1 (może w przyszłości będzie można obstawiać inne wyścigi jak F2, F3 (Hehe NASCAR)... zobaczymy) od razu mówię, że tą naszą forumową zabawę przeniosłem na forum od discorda F1 Polska (nie jestem aż taki mądry niestety :cry: )

Zasady wspólnego typowania:
  1. Typujemy przed treningami, kwalifikacjami i wyścigiem.
  2. Typujemy zawsze tylko jednego zawodnika z listy dostępnej poniżej.
  3. Przed treningami typujemy zwycięzców FP1, FP2, FP3. Za każdego poprawnego typu dostajesz 3 punkty.
  4. Przed kwalifikacjami typujemy zwycięzców Q1 i Q2. Za każdego poprawnego typu dostajesz 2 punkty. Typujemy też TOP3 Q3: 10 punktów za zwycięzcę, 5 punktów za drugie miejsce, 3 punkty za trzecie miejsce.
  5. Przed wyścigiem typujemy TOP5. Za poprawne typy: 15 punktów za zwycięzcę, 10 punktów za drugie miejsce, 7 punktów za trzecie miejsce, 5 punktów za czwarte miejsce, 3 punkty za piąte miejsce. Można też typować kierowcę z najszybszym okrążeniem i kierowcę, który nie ukończy wyścigu przy czym wszystko to jest za jeden punkt!
A kogo możemy obstawiać?
Każdego z tej listy 8-)

Kiedy odbywają się treningi, kwalifikacje, wyścigi?
Zgodnie z obecnym kalendarzem formuły na obecny sezon (2024)

Istnieje jakiś aktualny ranking?
No pewnie! Zobaczysz go klikając tutaj!

Nie interesuję się Formułą, a chcę wziąć udział w zabawie
Bardzo dobrze! Zacznij od zapoznania się z poradnikiem do śledzenia całego sportu dostępnego tutaj, następnie przejrzyj artykuł o wszystkim co powinieneś/powinna wiedzieć dostępny tutaj, a jeśli masz nadal jakieś pytania to nie bój się ich tutaj zadawać! 8-)

Mam nadzieję że ktoś się będzie razem ze mną nieźle bawił w tegorocznym sezonie Formuły! :karo
Ostatnio zmieniony 01 marca 2024, 15:29 przez Damiano Windsachen, łącznie zmieniany 7 razy.
Damiano Windsachen
Prezes firmy BAZTEK, Esperantysta
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Damiano Windsachen Stempel
Chef-Raketenwerfer
Posty: 912
Rejestracja: 27 kwietnia 2022, 22:16

ODZNACZENIA

Re: Strefa Motorsportu!!

Post autor: Damiano Windsachen »

Myslę, że to odpowiedni moment aby obstawiać zwycięzców na FP1 i FP2 z racji na to, że odbywają się w ten sam dzień, zatem rozpocznijmy pierwszy nasz wspólny sezon typów w nadchodzącym GP Bahrain 2024 🇧🇭!

Termin do końca typów to 29 luty godzina 10:00!

Moje typy:
FP1: VER
FP2: VER
Damiano Windsachen
Prezes firmy BAZTEK, Esperantysta
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1495
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Strefa Motorsportu!!

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

No jakby człowiek nie chciał to i tak Verstappen będzie pierwszy w treningach, kwalifikacjach i samym wyścigu.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Damiano Windsachen Stempel
Chef-Raketenwerfer
Posty: 912
Rejestracja: 27 kwietnia 2022, 22:16

ODZNACZENIA

Re: Strefa Motorsportu!!

Post autor: Damiano Windsachen »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 25 lutego 2024, 12:35 No jakby człowiek nie chciał to i tak Verstappen będzie pierwszy w treningach, kwalifikacjach i samym wyścigu.
No ale w wyścigu typujemy całą topkę, a tam bywa różnie 8-)
Damiano Windsachen
Prezes firmy BAZTEK, Esperantysta
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1495
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Strefa Motorsportu!!

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Pierwsza trójka też wydaje mi się że będzie dość prosta do przewidzenia, w TOP5 może być już ciekawie.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Damiano Windsachen Stempel
Chef-Raketenwerfer
Posty: 912
Rejestracja: 27 kwietnia 2022, 22:16

ODZNACZENIA

Re: Strefa Motorsportu!!

Post autor: Damiano Windsachen »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 25 lutego 2024, 13:03 Pierwsza trójka też wydaje mi się że będzie dość prosta do przewidzenia, w TOP5 może być już ciekawie.
i dlatego typujemy TOP5 8-)
Damiano Windsachen
Prezes firmy BAZTEK, Esperantysta
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Strefa Motorsportu!!

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

No ja bardzo chętnie się pobawię. Problemw tym, że totalnie nie skupiałem swojej uwagi kto był pierwszy na treningach. Tutaj chyba w ciemno zawsze dam Maksia. To inna para kaloszy niż kwali czy wyścig. Z racji także obowiązków realowych po prostu zapominałem o treningach. A Q3 i wyścig to moje obowiązkowe pozycje, nawet z odtworzenia.
No, ale bawić się będę i to chętnie.
Pozwolę sobie jednka przenieść cały wątek do sekcji sportowej, ok? Fundacja wydaje się niezbyt pasującym miejscem skoro mamy cały piękny dział sportowy.

Skopiuje sobie także to:

Moje typy:
FP1: VER
FP2: VER

Q1: VER
Q2: LEC
Q3: VER / LEC / SAI a co! :D

Obstawianko wyścigów zostawię po kwali. :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Damiano Windsachen Stempel
Chef-Raketenwerfer
Posty: 912
Rejestracja: 27 kwietnia 2022, 22:16

ODZNACZENIA

Re: Strefa Motorsportu!!

Post autor: Damiano Windsachen »

Heinz-Werner Grüner pisze: 25 lutego 2024, 13:27 Pozwolę sobie jednka przenieść cały wątek do sekcji sportowej, ok? Fundacja wydaje się niezbyt pasującym miejscem skoro mamy cały piękny dział sportowy.
Przyzwyczajenia z Leocji, proszę o wybaczenie :lol:
Damiano Windsachen
Prezes firmy BAZTEK, Esperantysta
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Strefa Motorsportu!!

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Damiano Windsachen pisze: 25 lutego 2024, 13:28
Heinz-Werner Grüner pisze: 25 lutego 2024, 13:27 Pozwolę sobie jednka przenieść cały wątek do sekcji sportowej, ok? Fundacja wydaje się niezbyt pasującym miejscem skoro mamy cały piękny dział sportowy.
Przyzwyczajenia z Leocji, proszę o wybaczenie :lol:
Luzik, nic się nie stało, ale Stowarzyszenie Sportowe będzie chyba lepszym miejscem, prawda? :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Damiano Windsachen Stempel
Chef-Raketenwerfer
Posty: 912
Rejestracja: 27 kwietnia 2022, 22:16

ODZNACZENIA

Re: Strefa Motorsportu!!

Post autor: Damiano Windsachen »

Heinz-Werner Grüner pisze: 25 lutego 2024, 13:29
Damiano Windsachen pisze: 25 lutego 2024, 13:28
Heinz-Werner Grüner pisze: 25 lutego 2024, 13:27 Pozwolę sobie jednka przenieść cały wątek do sekcji sportowej, ok? Fundacja wydaje się niezbyt pasującym miejscem skoro mamy cały piękny dział sportowy.
Przyzwyczajenia z Leocji, proszę o wybaczenie :lol:
Luzik, nic się nie stało, ale Stowarzyszenie Sportowe będzie chyba lepszym miejscem, prawda? :)
No jacha!
Damiano Windsachen
Prezes firmy BAZTEK, Esperantysta
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyścigi Samochodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości