Narodowa Stadnina Koni Edelwajskiej Krwi

Edelweiss NachrichtenAgentur (ENA) ma spełniać rolę komunikatora Szarotkowej Krainy ze światem zewnętrznym. Chcesz się dowiedzieć co się dzieje w innej części mikroświata? Zajrzyj właśnie tu!
Regulamin forum
Obrazek

W obszarze jakiego komitatu powinna znajdować się Narodowa Stadnina Koni Edelwajskiej Krwi?

Czas głosowania minął 02 października 2023, 20:52

- Freiwald - cisza i dzicz
1
14%
- Glänzberg - zachodni klimat i głusza
2
29%
- Wolkenbad - czyste powietrze i spokój
4
57%
 
Liczba głosów: 7
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Narodowa Stadnina Koni Edelwajskiej Krwi

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Stadnina Koni Edelwajskiej Krwi powstanie, to pewne, ale wszyscy zachodzimy w głowę gdzie. W jakim komitacie?
W szranki stawają trzy miasta i miasteczka. Dajmy szansę wszystkim wziąć udział w ogólnoedelwajskim głosowaniu!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Narodowa Stadnina Koni Edelwajskiej Krwi

Post autor: Femme Mystere »

Glanzberg też jakoś idzie do przodu, ale Neustadt @Ludwig Tomović póki co słabiutko.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Narodowa Stadnina Koni Edelwajskiej Krwi

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Femme Mystere pisze: 30 września 2023, 22:37 Glanzberg też jakoś idzie do przodu, ale Neustadt @Ludwig Tomović póki co słabiutko.
Neustadt? Chyba Freiwald. ;)
Znam akurat pojęcie "neustadt" i gdyby było napisane z małej to bym zrozumiał, ale tak? Czy ja się jednak mylę?


Swoją drogą, dziś miałem okazję obejrzeć Wielką Warszawską, najbardziej prestiżową polską gonitwę sezonu na służewieckim torze. Ależ to jest klimat do fabularyzacji i zabawy! Te kapelusze, winko na trybunach. Dżokeje wielkości 10-cio latków, tylko trochę lżejsi, bo nie faszerowani "makiem", cudo!
Ja już pomału myślę jak nazywać nasz przyszły hipodrom i cały kompleks. Nie zapominam oczywiście o nazwie naszych największych gonitw. Te będą musiały się pzrecież odbywać regularnie.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ludwig Tomović Stempel
Posty: 196
Rejestracja: 01 marca 2022, 19:08
Lokalizacja: Wschód Orientyki
Kontakt:

ODZNACZENIA

Re: Narodowa Stadnina Koni Edelwajskiej Krwi

Post autor: Ludwig Tomović »

Femme Mystere pisze: 30 września 2023, 22:37 Glanzberg też jakoś idzie do przodu, ale Neustadt @Ludwig Tomović póki co słabiutko.
Neustadt to w MAW :P
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Narodowa Stadnina Koni Edelwajskiej Krwi

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Mamy to! W zasadzie było to już pewne miesiac temu, ale wziąłem na wstrzymanie ze względu na Oktoberfest. Ten jednak przebiega obecnie na spokojnie, więc postanowiłęm się skupić na tym co mnie również imponuje swoim majestatem, czyli końmi.
Przyznam szczerze, że nie znam się rewelacyjnie na tych zwierzętach, raczej pobieżnie, ale urzekają mnie swoim wdziękiem i dostojnością. Od spraw technicznych to już bardziej, ale jednak ekspertem bym sie nie nazwał, co najwyżej słabym pasjonatem. No, ale nie o tym miało być. Domem dla naszych koni ma być tytułowa "Narodowa Stadnina Koni Edelwajskiej Krwi" - brzmi to bardzo dumnie i tak bym chciał by to zostało kreowane. Piękny, dorodny i drogi koń ma być czymś oznaczającym pochodzenie, majętność i tak dalej. To chciałbym uzyskać tworząc stadninę ze swoim pomysłem na wyścigi, a także na handel nimi, poprzez wystawy, pokazy i inne wydarzenia z tego cyklu.
Może swoją blaskiem, reklamą czy choćby i dostępnością nie dorównają nigdy rajdom, ale nie taki będzie ich cel. Tu ma liczyć się elitarność. Musi Cię być stać by móc zainwestować w cokolwiek związane z Nationalgestüt der Edelweißblutpferde.
Mam nadzieję, że po przekazaniu Wam pod rozwagę całego projektu zrozumiecie, że tu liczy się prestiż i snobizm. Tak, bo będziemy się bawić w wydawanie "grubych" kwot ulokowanych w MBP i nie tylko! Czas pokaże na ile to będzie prestiżowe, ale wiedzcie, że będzie to miało znak jakości "G" jak Grüner...
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Agencja Informacyjna Edelweiss (ENA)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości