KPA: Zbiórka - nowa aplikacja w Mikrowersum

Edelweiss NachrichtenAgentur (ENA) ma spełniać rolę komunikatora Szarotkowej Krainy ze światem zewnętrznym. Chcesz się dowiedzieć co się dzieje w innej części mikroświata? Zajrzyj właśnie tu!
Regulamin forum
Obrazek
MAP
Posty: 4
Rejestracja: 03 grudnia 2023, 00:44

KPA: Zbiórka - nowa aplikacja w Mikrowersum

Post autor: MAP »

Czołem Edelweiss!

(To pierwszy mój pierwszy raz na forum Edelweiss. Ahoj!)
Aplikacja „Zbiórka” umożliwia użytkownikom tworzenie, a jakże, zbiórek i wspieranie tychże. Aplikacja na razie zintegrowana jest ze Stemplem i Międzynarodowym Bankiem Pollinu ( w sferze śmiałych planów - DSG ) oraz obsługuje zbiórki w walutach Sarmacji, Leocji i Edelweissu.


 Krótka informacja o funkcjonalnościach :


  • rejestracja i logowanie odbywają się przez podanie kodu jednorozowego Stempla w Systemie Rejestracji Użytkowników w wersji XD (XD) .
  • przy logowaniu i rejestracji SyRiUż XD aktualizuje listę kont własnych i zarządzanych użytkownika w Międzynarodowym Banku Pollinu. Jeśli występują problemy z kontem, np. nie jest widoczne na liście kont - wyloguj się i zaloguj ponownie. 

  • podstawowa funkcja - użytkownicy mogą tworzyć zbiórki na dowolne cele. Data zakończenia jest obowiązkowa, ale zbiórka nie zamyka się automatycznie po upływie tej daty - na potrzeby (przyszłych) powiadomień. 

Maks. Długość tytułu to 64 znaki. Formularz tworzenia zbiórki pobiera z SyRiUża listę kont własnych i zarządzanych użytkownika. 


    Planuję rozbudowę o inne funkcje, np. tworzenie wydarzeń.
  • Strona główna aplikacji zawiera listę dziesięciu najnowszych aktywnych zbiórek we wszystkich walutach, Dostępne są listy aktywnych zbiórek i wszystkich (również nieaktywnych) zbiórek.
  • Każda zbiórka ma własną stronę ze szczegółami, na której prezentowane są kluczowe informacje takie jak opis, cel finansowy, a także lista dokonanych dotacji.
  • Użytkownicy mogą dokonywać wpłat na zbiórki przez wypełnienie formularza. Wpłata na zbiórkę dokonywana jest w walucie zbiórki, tj. np. jeśli zbiórka jest w walucie Sarmacji - libercie, a w formularzu wpłaty wpiszesz 10, to na konto zbiórki trafi 10 libertów, niezależnie od waluty konta w MBP, z którego wykonujesz przelew. 

Aplikacja rejestruje godzinę i datę dokonania wpłaty, ale jej nie wyświetla. Jeśli będzie taka potrzeba - można. 

  • Organizator zbiórki może edytować szczegóły swoich zbiorek oraz je dezaktywować - „zakończ i wypłać” w dowolnym momencie (również przed osiągnięciem celu lub terminu zakończenia zbiórki).
  • Użytkownicy mogą przeglądać listy swoich zbiórek i dokonanych wpłat. Można również przeglądać zbiórki i wpłaty innych użytkowników.

xoxo,
Kompania Południowoawarska


Mikołaj Torped
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11161
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

OBYWATEL

ODZNACZENIA

Re: KPA: Zbiórka - nowa aplikacja w Mikrowersum

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Witam serdecznie Herr Mikołaju!
Wielkie dzięki za przedstawienie w sposób jasny na czym polega pierwszy z projektów KP. Liczymy na więcej! :E
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Agencja Informacyjna Edelweiss (ENA)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość