Niereferendum futurystyczne

Edelweiss NachrichtenAgentur (ENA) ma spełniać rolę komunikatora Szarotkowej Krainy ze światem zewnętrznym. Chcesz się dowiedzieć co się dzieje w innej części mikroświata? Zajrzyj właśnie tu!
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11877
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Niereferendum futurystyczne

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

https://forum.bastionpollin.pl/viewtopi ... 2669#p2669

W pierwszej kolejności wstawiam link do rozmów na Bastionie, gdzie kilku mikronautów zastanawia się nad wykorzystaniem nieco Sci-Fi i przerodzenie tego w Sci-Fi-Pollin.
Każda propozycja jest nieco odmienna, ja bym to widział jeszcze inaczej:

Przedruk z Bastion Pollinu:
Heinz-Werner Grüner pisze: 22 stycznia 2024, 21:21 Ja to rozumiem w ten sposób, że Sci-Fi-Pollin to zupełnie inne uniwersum. To, że np. Nan Di chciałoby łączyć Pollin i SFPollin to ja nie widze problemu. Sądzę jednak, że dla Edelweiss można by zrobić jakąś alternatywną rzeczywistość w stylu "Edelschwarz" i działać w zupełnie innym wymiarze. Już widzę te lodowe potwory, albo kruczo czarne olbrzymie maszyny do wydobycia "surowca X" na którym opiera się galaktyczne paliwo czy coś. :D


Jeśli byliby chętni u nas to być może warto przemyśleć o oddzielnej strefie na naszym forum zwanym choćby i "Edelschwarz". Nie wiem, czy to w ogóle ma rację bytu, ale zastanowić się można.
Czekam także na info, czy w ogóle byście się w to bawili, oraz ew. propozycję "widzenia" naszego alter ego w warunkach przestrzeni kosmicznej całkowicie poza Pollinem - powiedzmy ze 150-250 lat do przodu.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ludwig Tomović Stempel
Posty: 196
Rejestracja: 01 marca 2022, 19:08
Lokalizacja: Wschód Orientyki
Kontakt:

ODZNACZENIA

Re: Niereferendum futurystyczne

Post autor: Ludwig Tomović »

Brzmi trochę jak Winktown :D
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11877
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Niereferendum futurystyczne

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ludwig Tomović pisze: 22 stycznia 2024, 22:06 Brzmi trochę jak Winktown :D
Nie. Postapo, a sci-fi to jednak inne wymiary. Co prawda ja bym takie postapo chętnie widział. W zasadzie Edelweiss wygląda nieco jak powrót do żywych po postapo. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Posty: 237
Rejestracja: 08 kwietnia 2022, 11:59

ODZNACZENIA

Re: Niereferendum futurystyczne

Post autor: Anastasia Windsachen »

Jako osoba, która ma czasami chęć zobaczenia/założenia/uczestniczenia w mikro, które jest sci-fi i w klimatach Gwiezdnych Wojen (kocham, ale cenzura sequele i Solo) to ja bym chętnie widziała taki nawet dział, a nie nowe uniwersum, które chyba by się równało nowym forom itd. Uczestniczyłabym chętnie i tutaj, i w samym Voxlandzie bym coś takiego... Pozwólcie @Heinz-Werner Grüner, że podkradnę ideę i rzucę u siebie, a nuż wyjdzie nam jakiś większy wspólny projekt?
Königin des Voxland-Königreiches, Generalissima der Pfalz Leotia

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11877
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Niereferendum futurystyczne

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Anastasia Windsachen pisze: 23 stycznia 2024, 18:43 Jako osoba, która ma czasami chęć zobaczenia/założenia/uczestniczenia w mikro, które jest sci-fi i w klimatach Gwiezdnych Wojen (kocham, ale cenzura sequele i Solo) to ja bym chętnie widziała taki nawet dział, a nie nowe uniwersum, które chyba by się równało nowym forom itd. Uczestniczyłabym chętnie i tutaj, i w samym Voxlandzie bym coś takiego... Pozwólcie @Heinz-Werner Grüner, że podkradnę ideę i rzucę u siebie, a nuż wyjdzie nam jakiś większy wspólny projekt?
Idea jest @Andrzej Ordyński, nie moja! Nie mogę takich zasług sobie przypisywać.
|Co d planingu jak to ma wyglądać, to w EDL to pewnie gdzieś na końcu dział Edelschwartz i tam tworzenie do woli nowej struktury. Kwestia tego czy to w ogóle zaskoczy.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Andrzej Ordyński
Posty: 24
Rejestracja: 12 września 2022, 21:50

ODZNACZENIA

Re: Niereferendum futurystyczne

Post autor: Andrzej Ordyński »

To ja też wykażę się skromnością i zauważę, że temat poruszył już dawno temu @Ronon Dex , jeszcze w Bialenii: https://vonthorn.sarmacja.org/galeria/a ... p?tid=2599

Natomiast ważniejsze od tego, co kto wymyślił, jest moim zdaniem to, żeby tym razem wypaliło. :D Cieszę się, że są zainteresowani w Edelweiss i Voxlandzie. Najlepiej byłoby, gdyby udało nam się bawić razem, chociaż wiadomo, że siłą rzeczy zabawa będzie toczyła się na kilku forach jednocześnie.

Podejścia do zabawy pewnie będą różne, od hard science fiction do space fantasy. Mi pewnie bliżej będzie do tego drugiego gatunku... ;)
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11877
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Niereferendum futurystyczne

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Andrzej Ordyński pisze: 24 stycznia 2024, 12:23 To ja też wykażę się skromnością i zauważę, że temat poruszył już dawno temu @Ronon Dex , jeszcze w Bialenii: https://vonthorn.sarmacja.org/galeria/a ... p?tid=2599

Natomiast ważniejsze od tego, co kto wymyślił, jest moim zdaniem to, żeby tym razem wypaliło. :D Cieszę się, że są zainteresowani w Edelweiss i Voxlandzie. Najlepiej byłoby, gdyby udało nam się bawić razem, chociaż wiadomo, że siłą rzeczy zabawa będzie toczyła się na kilku forach jednocześnie.

Podejścia do zabawy pewnie będą różne, od hard science fiction do space fantasy. Mi pewnie bliżej będzie do tego drugiego gatunku... ;)
W takim razie wybaczcie Herr @Ronon Dex. Coś mi świtało, że to już było poruszane, ale nadal myślałem, że to Weiss Khan Andrzej.
Oczywiście najważniejszą rzeczą jest wspólna zabawa, więc tutaj, jeśli w ogóle miałoby to wypalić, to sugeruje od razu w takich wyznaczonych obszarach (wszyscy co by dołączyli do "galaktyki") winni mieć odnośnik do każdej "planety, układu czy też zwał jak zwał" z tego obszaru sci-fi-pollin. To też kwestia właśnie ustalenia skali. Czy działami na jakiejś fikcyjnej jednej planecie, czy też w jednej galaktyce, gdzie 1 mikro to jedna planeta czy jeszcze jakoś inaczej.

Co do hard sf czy space fantasy to nie wiem czym to się różni, ale pewnie jest spora różnica. :D
Ja to bym szedł w Edelweiss coś w maszyny, takie gigantyczne, po śnieżnej planecie nawet mogłoby być, albo coś a'la avatarskie stworzenia, albo połączenie jednego i drugiego i koegzystencja, bądź jej brak.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Agencja Informacyjna Edelweiss (ENA)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości