Ankieta z d... czterech liter

Edelweiss NachrichtenAgentur (ENA) ma spełniać rolę komunikatora Szarotkowej Krainy ze światem zewnętrznym. Chcesz się dowiedzieć co się dzieje w innej części mikroświata? Zajrzyj właśnie tu!
Regulamin forum
Obrazek

Czy Kotlina Edelweiss winna dążyć do monarchii?

Czas głosowania minął 08 lipca 2024, 23:33

Tak, to się należy "boskiemu" pochodzeniu pewnych mikronautów,
3
21%
Nie, a na co to komu?
8
57%
Nie wiem, nie znam się
3
21%

Liczba głosów: 14
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Ankieta z d... czterech liter

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Bez żadnego owijania w bawełnę i tworzenia historii, która oczywiście jest... Pytanie, ankieta, dawać!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Oberhaupt

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Ankieta z d... czterech liter

Gaetano Kohlmeise pisze: 26 czerwca 2024, 21:52 A co miałoby na celu ewentualne wprowdzenie monarchii?
Nie chciałbym siać fermentu. Na razie trwa ankieta. Nic nie sugerująca przecież.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Krzysztof Windsor Stempel
Ambasador Królestwa Voxlandu

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Post autor: Krzysztof Windsor »

I tak, i nie, Edelweiss ma swój unikalny klimat dzięki tej unikalnej "dyktaturze". Ale też nic by to ni zmieniło poza tytułem tak myślę... co do polityki. Tutaj zawsz można podziałać, ale właśnie się tak tutaj porobiło, że jej nie ma i według mnie to na plus.
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Heinz-Werner Grüner pisze: 26 czerwca 2024, 20:25
Albert Fryderyk de Espada pisze: 26 czerwca 2024, 17:10 Za dużo jest już monarchów na Polinie gdzie republiki a już zwłaszcza te demokratyczne można na palcach jednej ręki wyliczyć.

Hmmmm, ciekawi mnie jak długo Edelweiss będzie w stanie działać bez aktywnej sceny politycznej... bo na razie poza trójcą świętą u sterów państwa realnego politykowania u nas nie ma i nie zanosi się żeby miała być.
Polityka? A czymże jest polityka w mikronacjach obecnie? To prawda, do Edelweiss raczej przychodzą twórcy, artyści, osoby lubiące sferę retro, a politycy, a raczej osoby lubiące te klimaty nie bardzo. Nie wiem, może nie mamy im nic do zaoferowania. Szczerze powiedziawszy to jak w każdej strefie przydaje się pomoc, także i tutaj by się przydało, ale narzekać nie będę.
Pewien mądry człowiek powiedział kiedyś że ludzi najbardziej łączy i wiąże dobra opowieść. Nie ma w świecie nić silniejszego. Takiej nic zatrzymać nie może, toteż trwać ona będzie po czasu kres.
Może i nie mamy takim osobom wiele do zaoferowania. Już kiedyś słyszałem że i nas będzie to czekać, wprowadzenie polityki w dobrą opowieść. Chciałbym jednak być teraz świadom że osoby te były w błędzie.
Już dość przeżyliśmy bez parlamentów i koronowanych głów, pzerzyjemy i choćby sto razy tyle.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Post autor: Joachim Cargalho »

Cieszę się, że pojawiła się tutaj dyskusja.
Heinz-Werner Grüner pisze: 26 czerwca 2024, 23:07 Nie chciałbym siać fermentu. Na razie trwa ankieta. Nic nie sugerująca przecież.
Ja myślę, że warto jednak tutaj rozwinąć ten temat, bo Oberhaupt i zasiał ferment i zasugerował jednak coś.
Przecież napisał otwarcie na discordzie, ze pewne jest, że królem on nie będzie. Co więc miał na myśli?
Obrazek
Awatar użytkownika
Oberhaupt

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Szanowni Panowie,
Ankieta jest pochodną rozmów prywatnych. Ja kiedyś deklarowałem, że jeśli lud zechce to można ewoluować w kierunku monarchii, ale ja od siebie nic w tym kierunku robił nie będę. Dopisanie całej "historii błękitnej krwi" dałoby się zrobić, ale jakoś, jak widać, mi nie zależało.
Ostatnio uaktywniły się zapytania (w zasadzie jedno), że Edelweiss mogłoby mieć króla/ksiecia. Ja sam, choć pewnie z racji "dyktatu" jestem pierwszą osobą do skojarzenia z tym tytułem, nie kwapiłem i nadal nie kwapię do koronowanej głowy. Są w moim odczuciu ludzie w Edelweiss lepiej nadający się do pełnienia roli monarszej i to im taki bym zaproponował. Jak jednak widzimy w ankiecie, nie ma na to szans.

Mnie się wydaje, że edelweisski światek nie potrzebuje nic ponad swój klimat. Monarchia dodałaby może kilku więcej opcji do postowania, ale nie ma co się spinać. Lud wybrał aktualny stan rzeczy.

58% na nie i tylko 25 na tak, to jak widać spore róznice. Ankieta potrwa pewnie do końca weekndu, ale wnieść i tak nic nie wniesie. To był tylko zalążek do podjęcia dialogu.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Jürgen Voller Stempel

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Post autor: Jürgen Voller »

Cóż... Swojego czasu chciałem zrobić tu trochę polityki, ale z powodów prywatnych, sił nie wystarczyło...

Może to i dobrze, bo nie wiem, jak Edelweiss by przyjął volkizm :lol:

Ogólnie, ja nie myślę! XD Jestem Edlem i Gefreitererem! XDDD

Są plusy i minusy proponowanego w ankiecie rozwiązania

+ za dużo monarchii w mikronacjach, za mało republik
+ zero polityki, zero konfliktów
+ każdy Edel jest wolny

- monarchia oznacza wejście etykiety dworskiej, tytułów, które trzeba będzie sztywno stosować i zawsze o nich pamiętać zwracając się do monarchy
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Moglibyśmy mieć monarszego prostaka, ale wtedy tym bardziej Oberhaupt nie pasowałaby do tej roli.
Obrazek
Awatar użytkownika
Oberhaupt

ODZNACZENIA

OBYWATEL

A dlaczego nikt nie pomyślał, że Krainą Edli winna rzadzić kobieta?
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Bo nie powinna. :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Gaetano Kohlmeise

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Post autor: Gaetano Kohlmeise »

Nie wiem jak ta sprawa jest postawiona. Bo jeśli chodzi o to, że wprowadzenie monarchii miałoby rozkręcić życie polityczne w Edelweiss, to moim zdaniem byłby to słaby pomysł. Jeszcze zależy od tego jaka by to była monarchia. Bądź co bądź, urząd oberhaupta jest na tyle wyjątkowy, że pozbywanie się go byłoby niczym wyrzucenie z kurnika kury znoszącej złote jaja. I dopóki Herr Grüner może i chce, powinien ten urząd sprawować. A życie polityczne można wprowadzić na niższych szczeblach np. wybory na faktotum :D
Gaetano Kohlmeise

znany również jako
Kajetan Merkury Sikorski
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Agencja Informacyjna Edelweiss (ENA)”