Symbole Państwowe

Edelweiss NachrichtenAgentur (ENA) ma spełniać rolę komunikatora Szarotkowej Krainy ze światem zewnętrznym. Chcesz się dowiedzieć co się dzieje w innej części mikroświata? Zajrzyj właśnie tu!
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11899
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Symbole Państwowe

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Jak każdy szanujący się "naród" musimy mieć swoje symbole narodowe. Nie będzie chyba tajemnicą i chyba łatwo się domyśleć, że w Edelweiss symbol może być tylko jeden. Szarotka.
I szarotka będzie widniała na naszym godle, herbie...ale być może także na fladze, choć tutaj pewności nie mam. :)

Sprawa rozgrywa się o kolory.
Długo się zastanawiałem i komponowałem kolory. Miałem przy tym naprawdę spore rozterki, ale przy pomocy niezawodnego "cichego pomocnika" udało się ustalić spójne odcienie.

Flaga:
Symbolizująca szarotkę-żółty, góry-biały, niebieski-niebo...
flaga - żółty - #ffe000 / niebieski- #006fb0
Edelweiss_flaga_vmasakra.png
Edelweiss_flaga_vmasakra.png (43.14 KiB) Przejrzano 3881 razy
Zastanawiam się, więc czy w takim wydaniu szarotka na środku flagi jest potrzebna. Wszystko oczywiście do omówienia... Natomiast kolorystyki bym nie zmieniał...
Jest i ku temu powód, ale i dopasowania odcieni zajęły naprawdę sporo czasu.

Godło:
W wersji z koroną, lub bez. To będzie miało znaczenie w późniejszym istnieniu Edelweiss.
Jak może już wiecie, zaczynamy od czegoś na wzór "dyktatu wojskowego", choć raczej bez przymusu. Bardziej chodzi o sprawy porządkowe, ale docelowo chciałbym, jeśli oczywiście taka będzie wola narodu, by Edelweiss stało się Księstwem. Takim maleńkim...ale to zdecydowanie melodi przyszłości i nie o tym tu miało być...Historię zawsze można utworzyć. :)
Edelweiss_herb_z_korona.png
Edelweiss_herb_z_korona.png (72.39 KiB) Przejrzano 3881 razy
Dewiza:
Tutaj nie powinno być dyskusji, sprawa drugorzędna a przekaza jasny i czytelny.
SUPERESSE AD LABORES - Przetrwać trudy...
Wydaje się być idealna na czasy mniejszego dobrobytu mikronacyjnego. Byle tylko była chęć i wola istnienia.

Hymn:
Tutaj również nie widze problemów. Jedyny i słuszny to chyba tylko ten:
https://www.youtube.com/watch?v=yj5IqDx ... %C3%A9Rieu

Jest co prawda jeszcze jedna dość ciekawa kompozycja, ale pierwsza dla mnie wydaje się po prostu piękniejsza.
To druga to raczej przyśpiewka wojskowa. :A
https://www.youtube.com/watch?v=hCrmG_o ... el=RONBRIN
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11899
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Symbole Państwowe

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Wyczuwam, że niedługo zaczniemy czuć potrzebę posiadania flagi, a tutaj nadal nie mam potwierdzenia.
Dopiero dziś zauważyłem, że mam dwie wersję kolorystyczne. :)
Zacznijmy jednak od tego czy warto wpychać tutaj szarotkę. Jak wiemy musi być ona biała.
ObrazekObrazek

I druga opcja wzorowana na kolorach herbu.
Obrazek
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3961
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Symbole Państwowe

Post autor: Joachim Cargalho »

Szarotka na fladze musi być. W tej wersji brakuje jej niebieskiego cienia w głębi płatków.
Jeśli nie pasuje nam wersja z białą szarotką, to może warto zastosować wersję z herbem?
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11899
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Symbole Państwowe

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 01 lutego 2022, 17:35 Szarotka na fladze musi być. W tej wersji brakuje jej niebieskiego cienia w głębi płatków.
Jeśli nie pasuje nam wersja z białą szarotką, to może warto zastosować wersję z herbem?
Chodzi o szerszą obwódkę w kolorze niebieskim?

Drugą opcję chciałem dodać jako kolejną propozycję, ale wiem, że z pewnych względów trudno ją będzie później modyfikować. No, ale tak, to jest też ciekawa opcja.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3961
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Symbole Państwowe

Post autor: Joachim Cargalho »

Grubsza obwódka to jedno, ale myślę o tych płatku w płatku :lol:
Na herbie jest biały płatek z niebieskim zabarwieniem na środku. Na fladze jest inaczej.

Edit:
Okej. Mój mózg estety ogarnął, że na herbie jest niebieskie, bo przebija tło herbu. Nie było tematu... :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11899
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Symbole Państwowe

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ale to da się zrobić. :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Symbole Państwowe

Post autor: Femme Mystere »

Jeżeli biel w fladze ma być w tych proporcjach w stosunku do żółtego i niebieskiego, to pozostawiłabym symbol szarotki i również bardzie podoba mi się szarotka z herbu. (P.S. Panie @Joachim Cargalho , czy zauważył Pan, jacy my jesteśmy zgodni? ;D )
Jeśli natomiast wyrównamy proporcje pomiędzy ekolorami we fladze, może wtedy być bez szarotki.

Kolorystyka nie podlega już dyskusji, o ile zrozumiałam, jeśli jednak można coś zasugerować, to chyba wolę odcień z herbu, ponieważ na moim ekranie obecny kolor żółty z flagi żółty - #ffe000 trochę razi w oczy. Sądzę jednak, że ten kolor będzie sie nieco inaczej prezentował na różnych ekranach.

Do pozostałych kwestii nie mam zastrzeżeń.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11899
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Symbole Państwowe

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Femme Mystere pisze: 02 lutego 2022, 16:30 Jeżeli biel w fladze ma być w tych proporcjach w stosunku do żółtego i niebieskiego, to pozostawiłabym symbol szarotki i również bardzie podoba mi się szarotka z herbu. (P.S. Panie @Joachim Cargalho , czy zauważył Pan, jacy my jesteśmy zgodni? ;D )
Jeśli natomiast wyrównamy proporcje pomiędzy ekolorami we fladze, może wtedy być bez szarotki.

Kolorystyka nie podlega już dyskusji, o ile zrozumiałam, jeśli jednak można coś zasugerować, to chyba wolę odcień z herbu, ponieważ na moim ekranie obecny kolor żółty z flagi żółty - #ffe000 trochę razi w oczy. Sądzę jednak, że ten kolor będzie sie nieco inaczej prezentował na różnych ekranach.

Do pozostałych kwestii nie mam zastrzeżeń.
W takim razie na juro przygotuję flagę o równych proporcjach. Natomiast tu chodziło o symbolikę...
Żółty jako element symbolizujący szarotkę, biały-góry(które dominują nad całością) i niebieski-niebo.
Kolor, który zaproponowałem faktycznie jest żółty, a ponieważ robiłem to już dawno temu, to nie jestem sobie w stanie przypomnieć dlaczego aż tak żółty, skoro w herbie jest inny odcień.

Przygotuję także wersję z poprawioną szarotką dla nieproporcjonalych pasów.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3961
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Symbole Państwowe

Post autor: Joachim Cargalho »

Frau Augentrost, okazuje się, że Szanowny Oberhaupt ma z nami przekichane, on sobie tu wszystko w głowie poukładał, a tu nagle przychodzi dwoje nowych osób i się okazuje, że we wszelkich dyskusjach mają większość :D

Jestem ciekaw, w którym momencie nasze wyobrażenia się rozejdą, bo jak na razie współpraca mam nadzieję i w Pani mniemaniu układa się arcyciekawie i już nie mogę się doczekać wszelkich projektów.

A na początek, ze zniecierpliwieniem czekam na projekty naszej flagi, które obiecujesz nam, Panie Gruner.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11899
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Symbole Państwowe

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

No tak. Roboty dokładacie, ale nie żebym narzekał. ;)

Propozycja flag z pasami proporcjonalnej wysokości:

Zastrzeżenia:
http://www.sambanafryka.fora.pl/

Propozycja 1 - niebieski stary - żółty herbowy -
Obrazek

Propozycja 2 -niebieski herbowy - żółty herbowy
Obrazek

Propozycja flag z szarotką:

Propizycja 3 - niebieski stary - żółty herbowy - szarotka
Obrazek

Propozycja 4 - niebieski stary - żółty stary - szarotka
Obrazek

Propozycja 5 - niebieski herbowy - żółty herbowy - szarotka
Obrazek
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Agencja Informacyjna Edelweiss (ENA)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości