Oktoberfest 2022

Edelweiss NachrichtenAgentur (ENA) ma spełniać rolę komunikatora Szarotkowej Krainy ze światem zewnętrznym. Chcesz się dowiedzieć co się dzieje w innej części mikroświata? Zajrzyj właśnie tu!
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Oktoberfest 2022

Post autor: Femme Mystere »

Drodzy Edle,

Oktoberfest to święto, którego obchody planowane były jeszcze przed powstaniem naszej mikronacji. I tak oto zbliża się ono wielkimi krokami do nas. Czas zatem rozpocząć przygotowania i podzielić się pracą. Zapraszam więc wszystkich zainteresowanych do udziału w tym wątku i zachęcam do wspólnej zabawy przy organizacji tej imprezy.

Termin
Zacząć należałoby od określenia terminu. Prawdziwe October Fest przypada 17.września – 3 października. Myślę, że nie musimy rzucać się na głębokie wody już w pierwszym roku trwania naszej mikronacji. Wolałabym mierzyć siły na zamiary i zaproponować maksimum zabawy w najkrótszym czasie. Co myślicie więc o terminie 23-26 września? Z góry uprzedzam, że w okolicach 15-19.09. jestem całkowicie niedostępna (impreza rodzinna).

Atrakcje
Poniżej wypiszę wszystkie atrakcje, jakie omawiałam z Oberhauptem oraz jakie przyszły mi teraz do głowy, ze wstępną propozycją osoby, która mogłaby się danym tematm zająć. Zachęcam również do przedstawienia własnych propozucji!

1. Lawina – Lieselotte gra + @Heinz-Werner Grüner oprawa graficzna – Ponownie wersja forumowa, ponieważ aplikacja webowa jeszcze nie jest gotowa.
2. Quizy@Isabella Swann – Myślę, że Isabell ogarnie temat sama, zawsze mogę doradzić.
3. Piwne Grand Prix @Heinz-Werner Grüner + ? –o więcej informacji na ten temat proszę Oberhaupta
4. Biesiady wieczorne– Każdego wieczoru ktoś inny dorzuca do ognia na grillu? Chodzi tu o fabularyzację. Możemy też przygotować już wcześniej jakieś wydarzenia fabularne, które będą się działy podczas imprezy.
5. Zawody sportowe@Leszek Ebe-Grüner , chyba mógłbyś coś ogarnąć?
6. Rozdanie odznaczeń i nagród – ostatniego dnia Wszyscy organizatorzy, którzy przygotowali zabawy z nagrodami oraz za organizację Oktoberfest i wkład w życie Edelweiss
7. Opisy stanowisk na jarmarku – każdy coś od siebie + prezentacje stanowisk zagranicznych. Tutaj należałoby poprosić inne mikro o przygotowanie czegoś. Koordynacja @Joachim Cargalho? Tutaj poza stanowiskami piwnymi od zaproszonych gości z innych mikronacji i własnym, widziałabym też stanowisko Babinki (@Isabella Swann ), czarodziejki (@Sorcha Raven ), Kawa @Isabella Swann , Może coś w rodzaju targów książki? Może stanowisko z gadżetami militarnymi @Piotr Romanow ?
8. @Ronon Dexpokaz lotniczy? Mógłbyś coś zorganizować?
9. @Albert Fryderyk de Espada i @Piotr Romanow – nie wiem, czy z zakresu wojskowości można by tu coś zaproponować. Może jakaś rekonstrukcja bitewna? Mogłabym wziąć udział.
10. @Sophiepokaz na nadchodzący sezon?
11. Dyskusja przy piwie – czyli propozycja dyskusji uczelnianej - @Joachim Cargalho
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Posty: 550
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:52

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Oktoberfest 2022

Post autor: Sophie »

Pokaz jest już we wczesnej fazie planowania. Spoiler: będzie mała "niespodzianka"
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Dumna obywatelka Kotliny
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3917
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Oktoberfest 2022

Post autor: Joachim Cargalho »

Solidna porcja propozycji dotyczących atrakcji. Pewnie w czasie ustalania wyjdzie jeszcze coś więcej, czego tutaj nie ma. Całe społeczeństwo zaangażowane, jeśli będzie piwna lawina, to super. Mam petycję, by Heinz się nie angażował w questy, bo chyba wszyscy chcieliby, by stanął z nami w szranki, jeśli natomiast potrzebowałabyś kogoś do pomocy w dziale kreatywnym, to tym razem ja mogę odpuścić.

Rozumiem swoje zadania i nie mam na razie do nich pytań.
Obrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Oktoberfest 2022

Post autor: Femme Mystere »

@Sophie świetne wieści!
@Joachim Cargalho mogę spróbować zrobić Lawinę sama. Tylko gdyby mi @Heinz-Werner Grüner nałożył siatkę na grafikę byłoby świetnie - i w trakcie aktualizował mapę.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 702
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Oktoberfest 2022

Post autor: Ronon Dex »

Femme Mystere pisze: 25 sierpnia 2022, 17:21 8. @Ronon Dex – pokaz lotniczy? Mógłbyś coś zorganizować?
Coś tam da się zrobić... ale bez wodotrysków, bo pomiędzy 3, a 18 września mnie totalnie nie będzie - wyjeżdżam na realowy urlop (co roku tylko czekam, aż te 500-plusy się nad morzem kończą). No, ale kilka ładnych obrazków z jakimś opisem dam radę w tydzień przed tym festynowym weekednem ogarnąć.
Awatar użytkownika
Leszek Ebe-Grüner Stempel
Posty: 348
Rejestracja: 27 stycznia 2022, 20:44

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Oktoberfest 2022

Post autor: Leszek Ebe-Grüner »

Femme Mystere pisze: 25 sierpnia 2022, 17:21 Drodzy Edle,

Oktoberfest to święto, którego obchody planowane były jeszcze przed powstaniem naszej mikronacji. I tak oto zbliża się ono wielkimi krokami do nas. Czas zatem rozpocząć przygotowania i podzielić się pracą. Zapraszam więc wszystkich zainteresowanych do udziału w tym wątku i zachęcam do wspólnej zabawy przy organizacji tej imprezy.

Termin
Zacząć należałoby od określenia terminu. Prawdziwe October Fest przypada 17.września – 3 października. Myślę, że nie musimy rzucać się na głębokie wody już w pierwszym roku trwania naszej mikronacji. Wolałabym mierzyć siły na zamiary i zaproponować maksimum zabawy w najkrótszym czasie. Co myślicie więc o terminie 23-26 września? Z góry uprzedzam, że w okolicach 15-19.09. jestem całkowicie niedostępna (impreza rodzinna).

Atrakcje
Poniżej wypiszę wszystkie atrakcje, jakie omawiałam z Oberhauptem oraz jakie przyszły mi teraz do głowy, ze wstępną propozycją osoby, która mogłaby się danym tematm zająć. Zachęcam również do przedstawienia własnych propozucji!

1. Lawina – Lieselotte gra + @Heinz-Werner Grüner oprawa graficzna – Ponownie wersja forumowa, ponieważ aplikacja webowa jeszcze nie jest gotowa.
2. Quizy – @Isabella Swann – Myślę, że Isabell ogarnie temat sama, zawsze mogę doradzić.
3. Piwne Grand Prix – @Heinz-Werner Grüner + ? –o więcej informacji na ten temat proszę Oberhaupta
4. Biesiady wieczorne– Każdego wieczoru ktoś inny dorzuca do ognia na grillu? Chodzi tu o fabularyzację. Możemy też przygotować już wcześniej jakieś wydarzenia fabularne, które będą się działy podczas imprezy.
5. Zawody sportowe – @Leszek Ebe-Grüner , chyba mógłbyś coś ogarnąć?
6. Rozdanie odznaczeń i nagród – ostatniego dnia Wszyscy organizatorzy, którzy przygotowali zabawy z nagrodami oraz za organizację Oktoberfest i wkład w życie Edelweiss
7. Opisy stanowisk na jarmarku – każdy coś od siebie + prezentacje stanowisk zagranicznych. Tutaj należałoby poprosić inne mikro o przygotowanie czegoś. Koordynacja @Joachim Cargalho? Tutaj poza stanowiskami piwnymi od zaproszonych gości z innych mikronacji i własnym, widziałabym też stanowisko Babinki (@Isabella Swann ), czarodziejki (@Sorcha Raven ), Kawa @Isabella Swann , Może coś w rodzaju targów książki? Może stanowisko z gadżetami militarnymi @Piotr Romanow ?
8. @Ronon Dex – pokaz lotniczy? Mógłbyś coś zorganizować?
9. @Albert Fryderyk de Espada i @Piotr Romanow – nie wiem, czy z zakresu wojskowości można by tu coś zaproponować. Może jakaś rekonstrukcja bitewna? Mogłabym wziąć udział.
10. @Sophie– pokaz na nadchodzący sezon?
11. Dyskusja przy piwie – czyli propozycja dyskusji uczelnianej - @Joachim Cargalho
Mam nawet pomysł na jeden sport- bieg w butach Ronona na 100 metrów :mrgreen: :mrgreen: :roll: 8-)
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Oktoberfest 2022

Post autor: Isabella Swann »

No to i ja odpowiem

1. Quiz mam juz gotowy :lol:
2. Stanowisko z Babinka - da sie ogarnac, cos wykabinuje
3. Robie stanowisko z jedeniem Edelsko-austriackim
4. Jesli @Sophie sie zgodzi to moze uda sie na zorganizowac pokaz mody

To moje plany, ja nic wiecej nie robie :lol:
Ewentualnie moge zorganizowac catana lub tajniakow albo statki albo szachy
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Leszek Ebe-Grüner Stempel
Posty: 348
Rejestracja: 27 stycznia 2022, 20:44

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Oktoberfest 2022

Post autor: Leszek Ebe-Grüner »

Isabella Swann pisze: 25 sierpnia 2022, 20:36 No to i ja odpowiem

1. Quiz mam juz gotowy :lol:
2. Stanowisko z Babinka - da sie ogarnac, cos wykabinuje
3. Robie stanowisko z jedeniem Edelsko-austriackim
4. Jesli @Sophie sie zgodzi to moze uda sie na zorganizowac pokaz mody

To moje plany, ja nic wiecej nie robie :lol:
Ewentualnie moge zorganizowac catana lub tajniakow albo statki albo szachy
Popieram opcję z statkami! :)
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Oktoberfest 2022

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Na wstępie serdecznie dziękuje za ten post Frau @Femme Mystere Augentrost!
Naprawdę nie wiedziałem jak się do tego zabrać, a raczej wszystko zebrać. :)

Odniosę się pomału do tego co spisała Szanowna.

TERMIN- początkowo myślałemo całym październiku, ale po przemyśleniu chyba faktycznei skrócenie czasu trwania będzie lepszym rozwiązaniem. Mimo to nie aż tak krótkim i nie we wrześniu... Pamiętajmy, że Oktoberfest to czas paźdzernikowy i nie ma nic wspólnego z realem.;)
N
W dniach 28-30 paźdzernika planuje Rajd Orientyki na ziemiach Edelweiss i być może Slawonii (@Ludwig Tomović ) chciałem by zebrana podczas imprezy paźdzernikowej gawiedź mogła jeszcze ujrzeć rajd. To utrzymało by zainteresowanie niemalże przez cały czas. Może zatem zaproponujmy jakiś termin w połowie miesiąca. Łatwiej chyba Wam zaczynać w weekend, więc ok. 15 czy 16-ego i koniec wraz z rajdem lub dzień po. Co Wy na to?
Femme Mystere pisze: 25 sierpnia 2022, 17:21 1. Lawina – Lieselotte gra + @Heinz-Werner Grüner oprawa graficzna – Ponownie wersja forumowa, ponieważ aplikacja webowa jeszcze nie jest gotowa.
Owszem, nie ma problemu. Prosze tylko molestować mnie o mapę. To jest czasochłonne, ale jak się uprę w pracy to wyjdzie mi w ciągu 1-2 dni. Webowa poczeka nie ma ciśnienia.
Ktoś poruszył, żebym ja wystartował. Ja myślę, że jest takowa szansa, ja i tak większości pytań nie widziałem. Problem jest jednak innej natury. Miałbym przewagę nad mapą, bo jednak ją współtworzę.
Nie mniej wolałbym jednak koordynować pracę niż brać udział.
Tutaj jako nagrodę pewnie byśmy mogli górę nazwać nazwiskiem zwycięzcy, a mnie to już wszedzie jest pełno.
Femme Mystere pisze: 25 sierpnia 2022, 17:21 2. Quizy – @Isabella Swann – Myślę, że Isabell ogarnie temat sama, zawsze mogę doradzić.
Wiem już z pewnego źródła, że taka rzecz już jest implementowana.
Femme Mystere pisze: 25 sierpnia 2022, 17:21 4. Biesiady wieczorne– Każdego wieczoru ktoś inny dorzuca do ognia na grillu? Chodzi tu o fabularyzację. Możemy też przygotować już wcześniej jakieś wydarzenia fabularne, które będą się działy podczas imprezy.
To stały punkt programu edelwajskiej społecznosci, który toczy się swoją drogą.
Warto jednak tutaj iść nieco inaczej i podawac danego dnia, tematykę do rozmowy... Na przykład, :idziesz przez las,spotykasz dzika, jak zareagujesz?" :P
Femme Mystere pisze: 25 sierpnia 2022, 17:21 5. Zawody sportowe – @Leszek Ebe-Grüner , chyba mógłbyś coś ogarnąć?
TABS? :) @Leszek Ebe-Grüner
Femme Mystere pisze: 25 sierpnia 2022, 17:21 6. Rozdanie odznaczeń i nagród – ostatniego dnia Wszyscy organizatorzy, którzy przygotowali zabawy z nagrodami oraz za organizację Oktoberfest i wkład w życie Edelweiss
To jest jasne jak słońce. ;)
I to kilka rodzajów nagród. Za sam udział w Lawinie, za zwyciestwow w niej, za udział w Oktoberfest, za udział w Grand Prix piwnym, za wygranie GP piwnego (ew. medal złoty,srebrny, brązowy)
Femme Mystere pisze: 25 sierpnia 2022, 17:21 7. Opisy stanowisk na jarmarku
To byłoby piękne dopełnenie naszych starań w związku z punktem 3.o którym za chwilę.
Femme Mystere pisze: 25 sierpnia 2022, 17:21 8. @Ronon Dex – pokaz lotniczy? Mógłbyś coś zorganizować?
Dobra rzecz!
Femme Mystere pisze: 25 sierpnia 2022, 17:21 9. @Albert Fryderyk de Espada i @Piotr Romanow – nie wiem, czy z zakresu wojskowości można by tu coś zaproponować. Może jakaś rekonstrukcja bitewna? Mogłabym wziąć udział.
To mogłoby mieć ogromny potencjał! Nie wiem tylko jeszcze jak to ugryźć, ale na pewno coś się wymysli.
Femme Mystere pisze: 25 sierpnia 2022, 17:21 10. @Sophie– pokaz na nadchodzący sezon?
O tak, pokaz mody jesień-zima byłby ekstra
Femme Mystere pisze: 25 sierpnia 2022, 17:21 11. Dyskusja przy piwie – czyli propozycja dyskusji uczelnianej - @Joachim Cargalho
I ten pomysł jest genialny

Ze swojej strony dodaje tylko rajd RMAW oraz szerszy opis Piwnego Grand Prix, ale niestety na dziś mi już wystarczy wrażeń...
Przed chwilą "przy pomocy mojej latorośli" telewizor uległ uszkodzeniu i krew mnie zalewa.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Leszek Ebe-Grüner Stempel
Posty: 348
Rejestracja: 27 stycznia 2022, 20:44

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Oktoberfest 2022

Post autor: Leszek Ebe-Grüner »

TABS miniturniej może zorganizuje, jak do mojego głównego turnieju będzie chociaż 2 chętnych z Edelweiss.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Agencja Informacyjna Edelweiss (ENA)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość